Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Pożar na nielegalnym...

Pożar na nielegalnym wysypisku śmieci

wyświetlony 1606 razy
Change text size Save as PDF RSS

12 zastępów straży pożarnej z PSP Lębork i OSP z gminy Lębork, Nowa Wieś Lęborska i Wicko brało udział w gaszeniu nielegalnego składowiska śmieci na terenie byłej żwirowni pomiędzy Garczegorzem a Janisławcem. Kłęby czarnego dymu z tego pożary widoczne były z kilkunastu kilometrów.

Łącznie 40 strażaków walczyło z groźnym pożarem. Działania utrudniał gęsty dym z m.in. palących się opon i plastików. Dodatkowo strażacy mieli problem z dostarczeniem na miejsce pożaru wody. Wozy strażackie musiały uzupełniać zbiorniki w oddalonej o kilka kilometrów wsi.

Jednak dzięki szybkiej i sprawnej akcji nie było większego zagrożenia ani dla mieszkańców okolicznych wsi, ani dla lasu, gdyż bardzo szybko odseparowano ogień. Na miejscu zdarzenia obecny był wójt gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszard Wittke. Teren po byłej żwirowni należy obecnie do gminy. Na miejsce zdarzenia wójt zadysponował ciężki sprzęt budowlany – koparki pomagały w rozgarnianiu opon.

Cała akcja i dogaszanie pożaru trwało kilka godzin. Przyczyny pożaru i właścicieli nielegalnego wysypiska będą ustalać policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Adam Reszka
Fot. OSP Krępa Kaszubska

5 komentarzy:
ekolog pisze:
15:26 20.01.2578 r.

Pan wójt nie wiedział że na jego terenie tak ogromne i nielegalne składowisko jest? Ciekawe co tam jeszcze w dawnej żwirowni jest zakopane...

marian pisze:
15:26 20.01.8094 r.

znamy największego truciciela gminy , ale co tam z wójtem kumple to jest przyzwolenie. Mieszkańcy cierpią a samowola bez kontroli .wstyd panie wójcie!!!

Ponadnormatywny pisze:
15:26 20.01.154 r.

Poczekajcie cierpliwie czy taki wielki problem będzie dla policji ustalić czyje były te opony? Dojść do sprawcy zanieczyszczeń i obciążyć go kosztami akcji plus nawiązka za zasmrodzenie otoczenia i zatruwanie środowiska.

Mieszkaniec pisze:
15:26 20.01.2241 r.

Śmieszny redaktorzyno dlaczego kasujesz niewygodne komentarze !!!
Nie można napisać prawdy że córka wójta została wrzucona do szkoły w Garczegorzu w miejsce kobiety która na stanowisku była kupę lat ???
Prawda boli ???
To też usuniesz ???
NIE BOJ SIE WLADZY !!!

ja pisze:
15:26 20.01.5965 r.

A może byś napisał o najlepszych strażakach z powiatu lęborskiego? Co będzie ciebie to interesowało jak będziesz potrzebował pomocy?


Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24