Lębork24

Wiadomości > Sport > CBA Proterm Gdynia Mistrzem...

CBA Proterm Gdynia Mistrzem Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

wyświetlony 435 razy
Change text size Save as PDF RSS

Po raz 10. w Lęborku rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.

W turniej wzięło udział 6 zespołów: Kalja Cafee, EPO Project Żukowo, Bojan Żubry, Nasz Dach Stężyca, Romek Lębork i CBA Proterm Gdynia. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów. Zespoły, które zajęły 3 miejsca w grupie rozegrały mecz o miejsce 5.

W grupie A pierwsze miejsce zajął zespół Bojan Żubry, który zwyciężył oba mecze, tracąc tylko jednego seta. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Nasz Dach Stężyca, trzecie miejsce zajął zespół Romek Lębork. W grupie B najlepsi byli zawodnicy CBA Proterm Gdynia, drugie miejsce zajęli zawodnicy Klaja Cafee, którzy w ostaniem meczu po bardzo wyrównanej walce pokonali zespół EPO Project Żukowo, który zajął 3 miejsce w grupie B.

Po rozgrywkach grupowych zespoły Romek Lębork i EPO Project Żukowo rozegrali mecz o miejsce 5. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Żukowa wygrywając 2:0. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły: Bojan Żubry i Klaja Cafee, w drugim półfinale spotkały się zespoły: CBA Proterm Gdynia i Nasz Dach Steżyca. Zwycięsko z półfinałów wyszły zespoły: Bojan Żubry i CBA Proterm Gdynia, zespoły Klaja Cafee i Nasz Dach Stężyca przegrały walkę o wejście do finału i spotkały się w meczu o 3 miejsce.

Pojedynek o brązowe medale rozegrał się w dwóch setach na korzyść zespoły ze Stężycy. W finale walka była bardzo wyrównana i aby poznać tegorocznego mistrza województwa potrzeba było rozegrać trzeci set. Zwyciężyli zawodnicy CBA Proterm Gdynia i to właśnie oni zostali Mistrzami Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów.

Po zakończeniu finału odbyło się podsumowanie mistrzostw. Nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy turnieju. Z rąk Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Wiceburmistrza Mariana Kurzydło zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Po nagrodach indywidualnych wręczone zostały puchary dla najlepszych zespołów. Organizatorzy dziękują firmie Meyn Polska i firmie Pawelczyk Development za wsparcie tegoroczny X Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. Tegoroczne mistrzostwa przebiegały w bardzo pozytywnej atmosferze i na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Wyróżnieni zawodnicy:  Piotr Labuda, Przemysław Kaczanowski, Maciej Rulko, Piotr Dawid 
Klasyfikacja końcowa: 
1. CBA Proterm Gdynia 
2. Bojan Żubry 
3. Nasz Dach Stężyca 
4. Klaja Cafee 
5. Epo Project Żukowo 
6. Romek Lębork

Marcin Klukowski

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24