Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Strażackie manewry w...

Strażackie manewry w Nadleśnictwie Łupawa. Ćwiczyli gaszenie lasu

wyświetlony 821 razy
Change text size Save as PDF RSS

W sobotę 12 maja. odbyła się powiatowa koncentracja sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie lasów Nadleśnictwa Łupawa. W manewrach wzięło udział ponad 30 zastępów reprezentujących zarówno Państwową jak i Ochotniczą Straż Pożarną.

Swój udział zaznaczyli także leśnicy, bardzo dobrze znający teren ćwiczeń, dostarczający niezbędnych informacji, a także wypełniający zadania organizacyjno-logistyczne.

Głównym zadaniem dla ćwiczących było opanowanie pożaru lasu o powierzchni prawie hektara. Sytuacja była dosyć trudna, gdyż w najbliższej okolicy oddziału leśnego, który płonął, nie było źródła wody do celów gaśniczych. Zatem strażacy musieli ją dostarczyć na odległość kilkuset metrów. Przećwiczono zarówno przetłaczanie i przepompowywanie wody na duże odległości jak i jej dowożenie. Nad całością czuwał sztab powołany przez Komendę Miejską PSP w Słupsku.

- To ważne ćwiczenia, które pozwalają przećwiczyć zagrożenie z jakim nasze jednostki nie stykają się często, ale z którym muszą się liczyć, szczególnie w okresie letnim – mówi Piotr Basarab, komendant gminny OSP w Potęgowie. – W przedsięwzięciu wzięły udział dwa zastępy OSP z Łupawy oraz jeden zastęp z OSP w Potęgowie.

Po zakończeniu działań odbyła się odprawa podczas której podsumowano i oceniono ćwiczenia. Na zmęczonych strażaków czekała smaczna grochówka zorganizowana przez leśników.

red

9 komentarzy:
Leborczanin pisze:
15:26 20.01.1102 r.

Co Mnie interesuje powiat Słupski z homo na czele ???
Może Pan redaktorek opiszę zdemolowana drogę do Keblowa przez Syrokomle i zrujnowane chodniki wraz z nawierzchnią drogową ulicy Kisewa w Nowej Wsi !!!!!
Co strach przed władzą z Lęborka ????

admin pisze:
15:26 20.01.7435 r.

Ja wiem, że Pana nic poza własnym czubkiem nosa nie musi interesować, ale może interesuje innych naszych czytelników. Gmina Potęgowo jest naszym sąsiadem i często co tam się dzieje dotyczy nas.

Ponadnormatywny pisze:
15:26 20.01.3308 r.

Admin nie musisz być tak prymitywny, proszę trzymaj fason

admin pisze:
15:26 20.01.4712 r.

@Ponadnormatywny podać kilka przykładów na twoją prymitywność w Twoich komentarzach? Uzbierała się niezła kolekcja

Ponadnormatywny pisze:
15:26 20.01.9724 r.

O Ty ch mie POspolity ,Ty komunistyczny pachołku , Ty nieuku znowu zaczynasz? Startuj w wyborach ,może teraz dostaniesz głos więcej i zaprzestaniesz skomleć jak pies ,że Twój portal ledwie pieje. Zobacz baranie ilu ludzi Ci pisze żeś prymityw , aTy co tylko posty kasujesz .Jeżeli chodzi o rondo też sie obudziłeś ,czynne jest już od tygodnia.

słupsk pisze:
15:26 20.01.1566 r.

Oraz 2 zastepy Wojskowej straży Pozarnej z Batalionu Ocrony Bazy w Redzikowie i Centrum Szkolenia MW w Ustce.

Magda pisze:
15:26 20.01.5197 r.

A dzisiaj po południu co i gdzie się paliło? Bo było bardzo dużo dymu za Garczegorze patrząc z Lęborka

lesny pisze:
15:26 20.01.5711 r.

Lasow niedługo wcale nie bedzie zreszta wystarczy popatrzec jak sa powycinane.Ludzie którzy w nich pracują to jedna wielka rodzina,tata nadlesniczy w łupawie,syn w straży leśnej,drugi syn lesniczy,szwagier leśniczy,a zona pana ze strazy leśnej tez leśniczy,to jak tam wygląda kontrola przyjedzie straż i mówi kochanie musze ciebie skontrolować. 22,10,2009 nakrecono panorame o zorganizowanej grupie która kradnie drewno i mineło prawie 10 lat i kogo Pan złapał panie Jereczek a może słabo pan szukał żeby nie złapać siebie za ręke.

lesny pisze:
15:26 20.01.6239 r.

Dlaczego nikt w gazecie nie napisze prawdy o byłym lesniczym na ul.kaszubskiej,ile drewna poszło na lewo do chwaszczyna do firmy skwar,ile tysięcy metrów zgineło i co CISZA jak to możliwe, do tej pory Panowie o nieprawidłowościach pisało sie do was o was ale czasy sie zmieniły i sprawiedliwośc dotrze do was


Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24