Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Relacja ze spotkania z...

Relacja ze spotkania z Ministrem Cyfryzacji w Lęborku

wyświetlony 934 razy
Change text size Save as PDF RSS

Szerokopasmowy Internet w każdej szkole a od października kierowcy nie będą musieli wozić takich dokumentów jak dowód rejestracyjny i ubezpieczenie pojazdu – takie informacje przekazał na spotkaniu z lęborczanami Minister Cyfryzacji Marek Zagórski.

W spotkaniu, które odbyło się 12 maja w Stacji Kultura (dworzec PKP w Lęborku), oprócz ministra uczestniczyli także wojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk oraz poseł Aleksander Mrówczyński. Obecni byli również samorządowcy, w tym Witold namyslak Burmistrz Lęborka i Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszard Wittke. Spotkanie prowadził Krzysztof Wetta, przewodniczący PiS w Lęborku.

W pierwszej części spotkania, które trwało przez 45 minut Minister Zagórski opowiadał o pracach prowadzonych przez jego resort oraz o tym co nasz czeka w najbliższym czasie, podsumowując przy okazji prawie 2,5-letnią kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje się do zmian w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, które pozwolą kierowcom na poruszanie się bez konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia.

- Oczywiście w dalszym ciągu będziemy zachęcać do wożenia tych dokumentów, bo to ułatwi i przyśpieszy kontrolę, ale nie będzie już żadnych sankcji za brak tych dokumentów – mówi Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. – Każdy z policjantów ma już dostęp do bazy danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), dlatego wprowadzenie nowych przepisów to tylko formalność i zapewniam, że nie wprowadzi to takiego zamieszania, jakie było w urzędach komunikacji w związku z wprowadzeniem CEPiK 2.0.

Innymi pracami prowadzonymi przez Ministerstwo Cyfryzacji jest Program Operacyjny Polska Cyfrowa, czyli Budowa Regionalnych Sieci Szerokopasmowych. Dzięki takiemu programowi jeszcze w tym roku ok. 200 szkół uzyska dostęp do szybkiego szerokopasmowego Internetu. Ogólnie do 2020 r. Internet szerokopasmowy ma być już w każdej szkole.

Pytania do Ministra mogli zadawać także obecni na spotkaniu. Co prawda większość z nich nie dotyczyła spraw prowadzonych przez resort ministra cyfryzacji, jednak były to sprawy, z którymi na co dzień borykają się nie tylko lęborczanie. Długie kolejki do lekarzy, renty socjalne dla niepełnosprawnych, kredyty mieszkaniowe, to tylko z niektóre z tych problemów.

Adam Reszka

5 komentarzy:
Zenek z PIS pisze:
15:26 21.01.2400 r.

Porażające tłumy!!!! A na krzesełkach.......... sami partyjni towarzysze P. Wetty z PIS albo niepełnosprytni, którzy chcieliby nimi zostać i tak bardzo pokazują się wszędzie gdzie się da. Niestety zapomnieli o tym, że trzeba mieć jeszcze jakieś umiejętności, zdolności a co najważniejsze doświadczenie :) Szkoda, że na potrzeby kampanii wyborczej robi się ludziom wodę z mózgu i tego typu spotkania organizuje tylko tak ad hoc. Nie wystarczy się tylko pokazywać. Wracając do tematu to dobrze, że takie spotkanie się odbyło i szkoda, że niewielu mieszkańców na nie przyszło bo temat ciekawy ;)

doZenka pisze:
15:26 21.01.428 r.

Zenek kpiny z niepełnosprawnych to trochę chyba nie na miejscu co ?

Zenon pisze:
15:26 21.01.2750 r.

niepełnosprytnych a nie niepełnosprawnych ;) to jest zasadnicza różnica ;)

Jacek pisze:
15:26 21.01.5579 r.

A co w czasie stłuczki? Skąd mam wiedzieć czy sprawca jest ubezpieczony? Policję wołać do najprostszej sprawy. Jak będzie nawet chciał oświadczenie mi napisać, jak sprawdzę zgodność danych.

Kris pisze:
15:26 21.01.9468 r.

Na jednym ze zdjęć widać że kalafiora spotkanie nie interesuje bo przysnął sobie;)


Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24