Lębork24

Wiadomości > Sport > XXVIII Ogólnopolski Bieg...

XXVIII Ogólnopolski Bieg Orłów w Czarnej Dąbrówce

wyświetlony 773 razy
Change text size Save as PDF RSS

3 maja 2018 roku mimo niesprzyjającej pogody ulicami Czarnej Dąbrówki przebiegł 28 Ogólnopolski Bieg Orłów. Głównym organizatorem biegu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy Czarna Dąbrówka. Łącznie w zawodach udział wzięło 123 zawodników w tym bardzo liczba grupa biegaczy z powiatu lęborskiego.

Głównym celem XXVIII Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.

Trasa biegu liczyła 10 kilometrów i przebiegała ulicami Czarnej Dąbrówki. Są to piękne tereny z  czystym powietrzem, ogromna ilość lasów - to wszystko powoduje zdrowy wypoczynek oraz stwarza okazję do integracji miłośników biegowej aktywności fizycznej.

W biegu uczestniczyło 125 biegaczy z których 123 ukończyło bieg oraz 41 chodziarzy Nordic Walking z których 40 doszło do mety.

Zwycięzcą XXVIII Biegu Orłów z czasem 32:53 został Łukasz Kujawski z Żukowa tuż za nim z czasem 33:03  przybiegł Tadeusz Zblewski z Bytowa (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk). A wśród pań z czasem 37:21 najlepszą była Ewelina Paprocka z Obliwic natomiast na drugim miejscu z czasem 38:36 uplasowała się Antonina Wirkus z Szczecinka. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła 26-letnia Klaudia Brzózka z LKB Braci Petk.

W pierwszej 10 znaleźli się również:
Miejsce 4 – Piotr Pobłocki, Lębork
Miejsce 7 – Radosław Stankiewicz, LKB im. Braci Petk

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24