Lębork24

Wiadomości > Kultura > Kaszebsci IDOL także w Lęborku

Kaszebsci IDOL także w Lęborku

wyświetlony 756 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wystarczy mieć ukończone 13 lat, dobrze śpiewać i przyjść na casting. Od 14 do 19 maja odbędą się castingi wstępne w Bytowie, Kartuzach, Gdyni, Kościerzynie, Wejherowie i po raz pierwszy w Lęborku.

Uczestnik musi zaprezentować jeden utwór w dowolnym języku bez towarzyszenia instrumentów muzycznych lub podkładu, czyli a capella. Przesłuchania odbywają się od godziny 16 do 18.

20 najlepszych według jury wykonawców zostaje zakwalifikowana do drugiego etapu. Podczas eliminacji trzeba zaprezentować się a capella już w dwóch utworach - po jednym w języku polskim i kaszubskim.

W półfinale, który będzie miał formę koncertu, znajdzie się 15 wokalistów. Aby przekonać jury o swoim talencie, będą musieli wykonać jeden utwór w języku kaszubskim przy akompaniamencie muzycznym. Jury wyłoni 10 wykonawców, którzy będą walczyć o tytuł Kaszubskiego Idola 2018 podczas ostatniego etapu - koncertu finałowego.

Publiczności zaprezentują się tą samą piosenką, którą wykonywali podczas koncertu półfinałowego. Półfinał i finał poprzedzą warsztaty podczas których uczestnicy pracować będą nad emisją głosu, dykcją oraz kreowaniem osobowości scenicznej.

Nagrodą główną dla zwycięzcy jest nagranie utworu promocyjnego. Zostanie on przesłany do stacji radiowych oraz instytucji zajmujących się promocją kultury regionalnej. Utwory w wykonaniu finalistów zostaną zarejestrowane w celu ich prezentacji na antenie Radia Kaszëbë. Wydane zostaną również na płycie, która zostanie rozesłana do instytucji kultury na Kaszubach oraz trafi do słuchaczy Radia Kaszëbë.

Na potrzeby promocji konkursu wokaliści dokonają rejestracji piosenki finałowej. Do konkursu włączeni zostaną także słuchacze, którzy za pośrednictwem SMS-ów będą mogli głosować na ulubionych wykonawców.

Konkurs Kaszubski Idol odbywa się pod egidą Radia Kaszëbë od 2008 r. Jego celem jest rozwój młodzieżowego ruchu artystycznego na Kaszubach oraz propagowanie twórczości muzycznej w języku lub inspirowanej tradycją regionalną. W sześciu edycjach wzięło dotąd udział ponad 700 uczestników. Wśród finalistów znalazła się m.in. Natalia Szroeder, która szerszej publiczności dała się poznać ze współpracy z Liberem. Obecnie ma na koncie solową płytę Natinterpretacje.

Partnerami konkursu są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz centra kultury: Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni , Bytowskie Centrum Kultury, Kościerski Dom Kultury w Kościerzynie, Filharmonia Kaszubska-Wejherowskie Centrum Kultury i Kartuskie Centrum Kultury oraz Fregata w Lęborku

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24