Lębork24

Wiadomości > Kultura > Światowy Dzień Książki i Praw...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece

wyświetlony 1812 razy
Change text size Save as PDF RSS

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje w tym roku obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w nawiązaniu do tradycji hiszpańskiej. W Katalonii 23 kwietnia jest świętem narodowym – to dzień świętego Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety otrzymywały czerwoną różę, symbolizującą krew smoka, którego według legendy pokonał św. Jerzy. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się panom prezentami w postaci książek. Fakt ten wykorzystał miejscowy wydawca Vicent Clavel Andrés, który w 1926 roku zainicjował obchody Dnia Książki.

Korzystając z hiszpańskiej tradycji, 23 kwietnia lęborska biblioteka oferuje panom zapakowane książki – niespodzianki, które będą prezentem dla niego lub wybranki jego serca. Natomiast na panie będą czekały róże z sentencjami.

Przez cały tydzień - od 23 do 28 kwietnia - w holu biblioteki działał będzie kiermasz tanich książek, wystawa publikacji hiszpańskich autorów, przewodników oraz książek przybliżających kolorową Hiszpanię.

W środę 25 kwietnia o godz. 11.00 Akademia Toledo przeprowadzi pokazową lekcję języka hiszpańskiego dla seniorów, w ramach  cotygodniowych spotkań z pasją.

26 kwietnia o godz. 18:00 w klubie Biblioteki odbędzie się spotkanie podróżnicze „Moje wakacje w Hiszpanii”. Gościem będzie Aleksandra Ślosarska, która zabierze obecnych na spotkaniu na wspólne wakacje do krainy słońca.

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24