Wiadomości > Sport > Dominika Nowakowska druga w...

Dominika Nowakowska druga w PKO Półmaratonie Poznańskim

wyświetlony 349 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dominika Nowakowska ma za sobą okres obfitujący w starty oraz znakomite wyniki. Przed tygodniem zwyciężyła w 35. Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim, a w minioną niedzielę finiszowała na drugiej pozycji jednego z najmocniej obsadzonych i prestiżowych półmaratonów w Polsce – PKO Półmaratonu Poznań, ustępujący tylko reprezentantce Kenii.

Wielokrotna medalistka krajowego czempionatu ku radości kibiców wraca do systematycznych treningów po przerwie. Jak sama podkreśla, mimo wielu braków treningowych ze startu na start, jej forma rośnie o czym świadczy świetny wynik z niedzielnego półmaratonu. Aktualnie biegaczka LKB im. Braci Petk Lębork od 2 sezonów godzi trening z pracą zawodową Udziela się także coraz mocniej na polu szkoleniowym.

11. PKO Poznań Półmaraton ukończyły 10 974 osoby - to druga frekwencja w historii wielkopolskiej imprezy, po rekordowym roku 2016 - 11 374 osób na mecie. Jedna z największych imprez biegowych w Polsce.

Bieg kobiet poprowadziła samotnie Ruth Mattebo (17:33 po 5 km). Goniły ją rodaczka Hellen Kimutai Jepkosgei (10 sekund straty) i Dominiki - Stelmach i Nowakowska (12 sekund straty do liderki). Po 10. kilometrach Dominika przesunęła się na drugą lokatę, a nawet między 12, a 17 kilometrem tworzyła czołówkę już tylko Mattebo z Nowakowską. Wydawało się, że jest szansa na wygraną. Ostatecznie problemy zdrowotne z ostatnich tygodni uniemożliwiły Dominice skuteczną walę do samego końca  i w takiej kolejności biegaczki zostały sklasyfikowane na mecie. Ruth Matebo  wygrała z czasem 1:15:51, a znakomite drugie miejsce zajęła Dominika Nowakowska – 1:16:11. Na mecie utonęła w ramionach córki. Podium dopełniła Dominika Stelmach – 1:16:59, ubiegłoroczna mistrzyni Polski w maratonie. Czwarte miejsce zdobyła Hellen Kimutai z Kenii – 1:18,19, a piąte Białorusinka Katsiaryna Ptashuk – 1:18,34.

Jestem zadowolona i czuję się zmotywowana do porządnego treningu, z myślą o jesiennym maratonie. – skomentowała na mecie Dominika Nowakowska. Było ciepło, ale trasa jest szybka. Kibice byli cudowni. Motywowali, krzyczeli, fajnie, że nas znają. Cudowna atmosfera panuje w Poznaniu. Pozdrawiam wszystkich kibiców z Lęborka i okolic.