Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dwie poważne kolizje drogowe...

Dwie poważne kolizje drogowe w Lęborku

wyświetlony 778 razy
Change text size Save as PDF RSS

9 kwietnia po godzinie 15.00 w Lęborku doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem samochodów ciężarowych. Policjanci z Lęborka zabezpieczali miejsce potrącenia pieszego, a także miejsce kolizji gdzie ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W pierwszym przypadku winny zdarzeniu okazał się pieszy, który wtargnął na ulicę nie dając szans kierowcy na jego ominięcie lub wyhamowanie. Policjanci przestrzegają, aby piesi również stosowali się do przepisów w ruchu drogowym, dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu.

W poniedziałek po godzinie 15-stej dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego do jakiego doszło w Lęborku na ul. Zwycięstwa. Funkcjonariusze, którzy natychmiast dojechali na miejsce ustalili z relacji świadków, że 64-letni mężczyzna, chcą przejść przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym dla pieszych, nie zwracając uwagi na przejeżdżające pojazdy wtargnął wprost pod nadjeżdzający samochód ciężarowy marki volvo, którego kierowcą był 46- letni mężczyzna. W wyniku potrącenia pieszy doznał poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z uwagi na fakt, że bezsporną winę za potrącenie ponosi w tym przypadku pieszy, policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Wobec 64 -letniego mieszkańca Lęborka zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Policjanci przy okazji tego zdarzenia apelują do pieszych, aby zwracali oni większą uwagę na ruch pojazdów i stosowali się do przepisów ruchu drogowego, które również ich obowiązują. Stosowanie przepisów przez pieszych jest niezbędne dla ich bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu i może zapobiec wielu tragicznym zdarzeniom na drogach.

Do drugiego zdarzenia z udziałem ciężarówki doszło na ulicy Abrahama. Kierujący pojazdem ciężarowym marki scania 29-letni mężczyzna nie dostosowując prędkości do warunków ruchu zauważył, że jadący przed nim samochód nagle skręca w prawo i chcąc uniknąć zderzenia wjechał na lewy pas, wskutek czego zderzył się z prawidłowo jadącą renault 60-letnią kobietą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze z lęborskiej policji przez kilka godzin upłynniali ruch na drodze krajowej numer 6, aby utrudnienia dla kierowców podróżujących w godzinach szczytu były jak najmniej uciążliwe. Wobec kierującego samochodem ciężarowym skierowano wniosek do sądu, a także zatrzymano prawo jazdy.

KPP Lębork

1 komentarzy:
wladek pisze:
16:11 14.04.2018 r.

Policjanci apeluja do pieszych to zapraszamy ruch drogowy do Łeby na ul Pow Warszawy wizawi komisariatu policji tu prawo oraz przepisy ruch drogowego nikogo nie obowiazuja .
Pieszy mieszkaniec


Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24