Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dwie poważne kolizje drogowe...

Dwie poważne kolizje drogowe w Lęborku

wyświetlony 406 razy
Change text size Save as PDF RSS

9 kwietnia po godzinie 15.00 w Lęborku doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem samochodów ciężarowych. Policjanci z Lęborka zabezpieczali miejsce potrącenia pieszego, a także miejsce kolizji gdzie ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W pierwszym przypadku winny zdarzeniu okazał się pieszy, który wtargnął na ulicę nie dając szans kierowcy na jego ominięcie lub wyhamowanie. Policjanci przestrzegają, aby piesi również stosowali się do przepisów w ruchu drogowym, dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu.

W poniedziałek po godzinie 15-stej dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego do jakiego doszło w Lęborku na ul. Zwycięstwa. Funkcjonariusze, którzy natychmiast dojechali na miejsce ustalili z relacji świadków, że 64-letni mężczyzna, chcą przejść przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym dla pieszych, nie zwracając uwagi na przejeżdżające pojazdy wtargnął wprost pod nadjeżdzający samochód ciężarowy marki volvo, którego kierowcą był 46- letni mężczyzna. W wyniku potrącenia pieszy doznał poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z uwagi na fakt, że bezsporną winę za potrącenie ponosi w tym przypadku pieszy, policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Wobec 64 -letniego mieszkańca Lęborka zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Policjanci przy okazji tego zdarzenia apelują do pieszych, aby zwracali oni większą uwagę na ruch pojazdów i stosowali się do przepisów ruchu drogowego, które również ich obowiązują. Stosowanie przepisów przez pieszych jest niezbędne dla ich bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu i może zapobiec wielu tragicznym zdarzeniom na drogach.

Do drugiego zdarzenia z udziałem ciężarówki doszło na ulicy Abrahama. Kierujący pojazdem ciężarowym marki scania 29-letni mężczyzna nie dostosowując prędkości do warunków ruchu zauważył, że jadący przed nim samochód nagle skręca w prawo i chcąc uniknąć zderzenia wjechał na lewy pas, wskutek czego zderzył się z prawidłowo jadącą renault 60-letnią kobietą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze z lęborskiej policji przez kilka godzin upłynniali ruch na drodze krajowej numer 6, aby utrudnienia dla kierowców podróżujących w godzinach szczytu były jak najmniej uciążliwe. Wobec kierującego samochodem ciężarowym skierowano wniosek do sądu, a także zatrzymano prawo jazdy.

KPP Lębork

1 komentarzy:
wladek pisze:
16:11 14.04.2018 r.

Policjanci apeluja do pieszych to zapraszamy ruch drogowy do Łeby na ul Pow Warszawy wizawi komisariatu policji tu prawo oraz przepisy ruch drogowego nikogo nie obowiazuja .
Pieszy mieszkaniec


strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)