Lębork24

Wiadomości > Sport > XX Międzynarodowy Maraton...

XX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2018 (młodziki, młodziczki)

wyświetlony 167 razy
Change text size Save as PDF RSS

Jubileuszowy XX Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2018 dobiegł końca. W pierwszej części turnieju brali udział kadeci i kadetki.- 42 zespoły: 22 kadetek i 20 kadetów. W drugiej części, która odbyła się w ostatni weekend (5-8 kwietnia 2018) Łeba i Powiat Lęborski gościły 48 drużyn młodziczek i młodzików - 24 zespoły młodziczek i 24 młodzików. Mecze rozgrywane były dzięki uprzejmości Dyrektorów Szkół w halach sportowych Szkoły Podstawowej w Łebie, Szkoły Podstawowej w Wicku, Łebskiego Towarzystwa Oświatowego, Zespołu Szkół Żywnościowych i Agrobiznesu, Hali Widowiskowo-Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku oraz Zespołu Szkól w Cewicach.

Inauguracją rozgrywek był mecz rozegrany w Cewicach pomiędzy Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Kaliningradu (Rosja) a Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym z Cewic. Po odegraniu hymnów państwowych i powitaniu przez Wójta Gminy Cewice Pana Jerzego Pernala oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Cewicach Panią Barbarę Selonke rozegrano spotkanie, w który lepsi okazali się siatkarze z Kaliningradu.

Po meczu inauguracyjnym turniej przeniósł się do Łeby, Lęborka i Wicka. Rozgrywki toczyły się początkowo w grupach, a następnie rozegrano tzw. krzyże i mecze o miejsca.

W cały maratonie, w jego dwóch częściach, udział wzięło 90 zespołów i 1400 młodych adeptów siatkówki. Rozegrano ponad 300 meczy, które sędziowali sędziowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku. Sędzią głównym maratonu był Pan Zygmunt Bębenek.

Podczas turnieju gość honorowy, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Jacek Kasprzak, w obecności Starosty Lęborskiego Pani Teresy Ossowskiej - Szarej oraz Burmistrza Miasta Lęborka  Pana Witolda Namyślaka i Prezesa PWZPS w Gdańsku  udekorował Pana Jarosława Pruskiego – głównego organizatora Łebskiego Maratonu - Złotą  Honorową Odznaką  Polskiego Związku Piłki Siatkowej za całokształt pracy trenerskiej i działań na rzecz Polskiej Siatkówki. Prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Pan Stanisław Kwiatkowski uhonorował również Panią Joannę Bieniek – główną organizatorkę maratonu pamiątkowym grawertonem.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Burmistrza Miasta Łeby Pana Andrzeja Strzechmińskiego, Burmistrza Miasta Witolda Namyślaka, Wójta Gminy Cewice Jerzego Pernala, Wójta Gminy Wicko Dariusza Walaśkiewicza  oraz pamiątkowe koszulki ufundowane przez Starostwo Powiatu Lęborskiego.

Turniej zaszczycili również swoją obecnością: Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Jacek Kasprzyk, Prezes PWZPS Gdańsk Pan Waldemar Bartelik, W-ce Prezes PWZPS Gdańsk Pan Stanisław Kwiatkowski, koordynator krajowy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Pan Waldemar Wspaniały, Koordynatorzy Regionalni Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - Pan Jacek Sitarek, Adam Kowalski,  Marek Kwieciński  oraz Starosta Powiatu Lęborskiego Pani Teresa Ossowska - Szara,   Burmistrz Miasta Łeby Pan Andrzej Strzechmiński, Bumistrz Miasta Lęborka Pan Witold Namyślak, z-ca Burmistrza Miasta Lęborka Pan Marian Kurzydło, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego Pan Tadeusz Rabka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łebie Pan Maciej Barański oraz Przewodniczący Rady Miasta Łeby Pan Zdzisław  Stasiak. Gośćmi honorowymi byli ani Halina Klińska - była Burmistrz Miasta Łeby oraz Pan Kazimierz Piszcz - były Dyrektor Szkoły w Łebie.

Wyniki poszczególnych zespołów

Młodziczki:
1 miejsce - KaEmKA Starogard Gdański
2 miejsce - Gedania Gdańsk I
3 miejsce - SMS Junior Wrocław
4 miejsce - Gedania Gdańsk II
5 miejsce - Kadra Woj. Kujawsko – Pomorskiego I
6 miejsce - MOS Truso Elbląg
7 miejsce - Kadra Woj. Kujawsko – Pomorskiego II
8 miejsce - UKS Źródełko Katowice
9 miejsce - SMS  Kaliningrad Rosja
10 miejsce - MKS Dobre Miasto
11 miejsce - MUKS Spartakus Lniano
12 miejsce - SPS Lębork
13 miejsce - UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk I
14 miejsce - PAS – MKS Olimpijczyk Gdańsk
15 miejsce - Gdyńska Akademia Siatkówki
16 miejsce - TS Koset Grudziądz
17 miejsce - Energa – Akademia Pomorska Czarni Słupsk I
18 miejsce - UKS Varmiss – Volley Olsztyn
19 miejsce - Energa – Akademia Pomorska Czarni Słupsk II
20 miejsce - KS Spójnia Stargard
21 miejsce - Gimnazjum nr 2 w Strzelinie
22 miejsce - KS AZS AWF  Wrocław
23 miejsce - UKS Olimp Tłuszcz
24 miejsce - UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk II

Młodzicy:
1 miejsce - KS Gwardia Wrocław
2 miejsce - SPS Chrobry Głogów II
3 miejsce - TS Koset Grudziądz
4 miejsce - Jaworski Klub Sportowy Spartakus
5 miejsce - Trefl Gdańsk I
6 miejsce - SPS Lębork
7.miejsce - UKS Set Starogard Gd.
8.miejsce - MUKS Huragan Wołomin
9.miejsce - Chemik Bydgoszcz II
10.miejsce - UKS Suchanik Gdańsk
11.miejsce - UKS Korona Bełchatów
12.miejsce - UKS Piast Krotoszyn
13.miejsce - SMS Kaliningrad Rosja
14.miejsce - Trefl Gdańsk II
15.miejsce - AZS UWM Olsztyn
16.miejsce - MUKS Spartakus Lniano
17.miejsce - Osdiuszor Grodno Białoruś
18.miejsce - UMKS Jurand Malbork
19.miejsce - UKS Olimp Ostrołęka I
20.miejsce - SPS Chrobry Głogów I
21.miejsce - Chemik Bydgoszcz I
22.miejsce - UKS Olimp Ostrołęka II
23.miejsce - UMKS MOS Wola
24.miejsce - MKS Korab Puck

Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali statuetkami ufundowanymi przez Fundację Polska Siatkówka.

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:

1 miejsce - KaEmKA Starogard Gdański – Oliwia Milkowska
2 miejsce - Gedania Gdańsk I- Wiktoria Jaśko
3 miejsce - SMS Junior Wrocław- Amelia Korab
4 miejsce - Gedania Gdańsk II – Ewa Płachorczyk
5 miejsce - Kadra Woj. Kujawsko – Pomorskiego I- Natalia Bandurska
6 miejsce - MOS Truso Elbląg- Misia
7 miejsce - Kadra Woj. Kujawsko – Pomorskiego II-Amelia Senica
8 miejsce - UKS Źródełko Katowice- Wiktoria Dyjas
9 miejsce - SMS  Kaliningrad Rosja – Polina Waskina
10 miejsce - MKS Dobre Miasto – Marlena Kita
11 miejsce - MUKS Spartakus Lniano- Daria Sokołowska
12 miejsce - SPS Lębork- Nikola Apczyńska
13 miejsce - UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk I-Julia Budryn
14 miejsce - PAS – MKS Olimpijczyk Gdańsk- Oliwia Brzeska
15 miejsce - Gdyńska Akademia Siatkówki
16 miejsce - TS Koset Grudziądz- Weronika Rożeńska
17 miejsce - Energa – Akademia Pomorska Czarni Słupsk I- Maja Ziemianowicz                                             
18 miejsce - UKS Varmiss – Volley Olsztyn- Milena Wiącek
19 miejsce - Energa – Akademia Pomorska Czarni Słupsk II – Marta Grabowska  
20 miejsce - KS Spójnia Stargard- Aleksandra Słowińska
21 miejsce - Gimnazjum nr 2 w Strzelinie Weronika CHaręża
22 miejsce - KS AZS AWF  Wrocław – Zuzanna Weremczuk
23 miejsce - UKS Olimp Tłuszcz
24 miejsce - UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk II- Aleksandra Makaruk                                                      

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach:

1 miejsce - KS Gwardia Wrocław – Damian Biliński
2 miejsce - SPS Chrobry Głogów II- Eryk Krzywicki
3 miejsce - TS Koset Grudziądz- Kacper Szajda
4 miejsce - Jaworski Klub Sportowy Spartakus- Piotr Śliwka
5 miejsce - Trefl Gdańsk I- Igor Bogucki
6 miejsce - SPS Lębork- Hubert Rajkowski
7 miejsce - UKS Set Starogard Gd.-Janusz Wrycza
8 miejsce - MUKS Huragan Wołomin- Krzysztof Nagraba
9 miejsce - Chemik Bydgoszcz II –Wojciech Saiełac
10 miejsce - UKS Suchanik Gdańsk- Mateusz Kusznerczuk
11 miejsce - UKS Korona Bełchatów- Hubert Żak
12 miejsce - UKS Piast Krotoszyn- Bartłomiej Ostój
13 miejsce - SMS Kaliningrad Rosja- Justin Kozanikow
14 miejsce - Trefl Gdańsk II- Jakub Jeżewski
15 miejsce - AZS UWM Olsztyn –Piotr Kozłowski
16 miejsce - MUKS Spartakus Lniano- Igor Ziółkowski
17 miejsce - Osdiuszor Grodno Białoruś- Maksim Trocki
18 miejsce - UMKS Jurand Malbork- Jan Żółtański
19 miejsce - UKS Olimp Ostrołęka I- Aleksander Szewczyk
20 miejsce - SPS Chrobry Głogów I- Andrzej Grzelecki
21 miejsce - Chemik Bydgoszcz I-Wojciech Malinowski
22 miejsce - UKS Olimp Ostrołęka II- Jakub Chorąży
23 miejsce - UMKS MOS Wola- Patryk Wiśniewski
24 miejsce - MKS Korab Puck

Trenerzy i sędziowie wybrali najlepszą zawodniczkę i zawodnika XX Maratonu:
- MVP wśród dziewcząt – Kamila Dusowska z KaEmKA Starogard Gd.
- MVP wśród chłopców – Michał Bąk z Gwardii Wrocław
Otrzymali oni statuetki ufundowane przez Salon Sportowy Mistral.

Maraton nie mógłby się odbyć bez udziału i wsparcia samorządów lokalnych Miasta Łeby, Powiatu Lęborskiego, Miasta Lęborka, Gminy Cewice i Gminy Wicko oraz pomocy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łebie Pana Macieja Barańskiego, Prezesa ŁTO w Łebie Pana Tadeusza Rabki, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wicku Pana Jacka Perłaka, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cewicach Pani Barbary Selonke, Dyrektora CSIR Pana Mariana Borka, Dyrektora ZSGŻiA Pani Małgorzaty Bresler.

Organizatorzy za pomoc w organizacji dziękują również Fundacji Polska Siatkówka, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Pomorskiemu Wojewódzkiemu Związkowi Piłki Siatkowej w Gdańsku, Kierownictwu Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Prezesom Zrowotelu  Łeba, Hotelu Wodnik, Panu Marcinowi Bańce (Kaufland Lębork), Panu Piotrowi Zającowi (Firma Krüger Sp. z o.o.), Hurtowni Agawa Lębork, Panu Romanowi Formeli, Salonowi Sportowemu Mistral, Państwu Elżbiecie i Markowi Wenta, Panu Jackowi Wawrzyniakowi i wszystkim, którzy wspierali maraton.

Wielkie święto siatkówki w Powiecie Lęborskim to również wspaniała zabawa, nowe przyjaźnie, nowe znajomości, a przede wszystkim wspaniała przygoda przeżyta w cudownej krainie, którą jest Łeba i Powiat  Lęborski.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz uczestnikom i trenerom. Nie mówimy do widzenia, lecz do zobaczenia już za rok.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)