Lębork24

Wiadomości > Sport > Bojan Żubry i ZSM-I Lębork w...

Bojan Żubry i ZSM-I Lębork w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

wyświetlony 228 razy
Change text size Save as PDF RSS

Za nami półfinały rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. W minioną niedzielę odbyła się przedostania kolejka amatorskiej ligi. 6 najlepszych zespołów walczyło o możliwość gry w wielkim finale ligi, który odbędzie się 22 kwietnia 2018.

Zespołu zostały podzielona na dwie grupy po trzy zespoły. Zwycięzca grupy awansował do finału, zespół z 2 miejsca będzie walczył o brązowe medale a zespoły z miejsc trzecich zagrają w o piątą lokatę w klasyfikacji końcowej.

Zespoły grające w grupie „C" : Romek Lębork, KS Strzebielino i ZSM-I Lębork. Faworytem tej grupy był zespół Romek Lębork, który w rundzie zasadniczej nie przegrał żadnego meczu. Pierwszy mecz pomiędzy KS Strzebielino i ZSM-I Lębork zakończył się zwycięstwem drużyny ze Strzebielina po rozegraniu trzech setów. W kolejnym meczu pomiędzy Romek Lębork a KS Strzebielino rozegrano również trzy sety, tym razem KS Strzebielino przegrało swój mecz 1:2. Ostatni mecz między Romek Lębork a ZSM-I Lębork zakończył tak jak dwa pozostałe również wynikiem 2:1. Tu lepsi okazali się zawodnicy z „mechanika". W tej grupie trzy zespoły miały po jednej przegranej i jednej wygranej, wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:1. O miejscu w tabeli decydowały małe punkty. Tutaj najlepsi okazali się zawodnicy ZSM-I Lębork, którzy w ostatnim meczu z Romkiem zwyciężyli dość dużą różnicą małych punktów i mieli najlepszy stosunek punktów zdobytych do straconych. Drugie miejsce zajęli zawodnicy KS Strzebielino a trzecie miejsce zajęła drużyna Romek Lębork.

W drugiej grupie „D" sytuacja była o tyle bardziej jasna, ponieważ zespół Bojan Żubry wygrał oba mecze i zajął pierwsze miejsce w grupie dające awans do finału ALS. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Klaja Cafee, którzy wygrali z AZS Lębork 2:1 i przegrali z Bojan Żubry 1:2. AZS Lębork zajął trzecie miejsce i zagra o 5 miejsce w lidze.

Podczas tej kolejki, 6 najlepszych zespołów, walczyło o wejście do finału. Eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie. Każdy z zespołów miał równe szanse na wejście do finału i walka toczyła się o każdy mały punkt, który miał znaczenie przy awansie. Była to najbardziej emocjonująca kolejka w historii rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

Teraz przed nami został już tylko wielki finał, który odbędzie się 22 kwietnia 2018. Zostaną rozegrane trzy mecze: mecz o miejsce 5 pomiędzy AZS Lębork i Romek Lębork, w meczu o brązowe medale zagrają zespoły KS Strzebielino i Klaja Cafee, a w finale tegorocznych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki spotkają się zespoły Bojan Żubry i ZSM-I Lębork.

Serdecznie zapraszamy na finałowe rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku organizowanej przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LTS Unia, wspierane przez firmę Pawelczyk Development pod honorowym patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Pawła Papke. 

Szczegółowe wyniki dostępne na www.siatkowka.lebork.pl   

Pozdrawiam  Marcin Klukowski 

1 komentarzy:
Minion Przemek pisze:
14:41 27.03.2018 r.

Tak się kończą wszelkie kombinacje!!! /a szkoda/


strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)