Lębork24

Wiadomości > Sport > Bojan Żubry i ZSM-I Lębork w...

Bojan Żubry i ZSM-I Lębork w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

wyświetlony 475 razy
Change text size Save as PDF RSS

Za nami półfinały rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. W minioną niedzielę odbyła się przedostania kolejka amatorskiej ligi. 6 najlepszych zespołów walczyło o możliwość gry w wielkim finale ligi, który odbędzie się 22 kwietnia 2018.

Zespołu zostały podzielona na dwie grupy po trzy zespoły. Zwycięzca grupy awansował do finału, zespół z 2 miejsca będzie walczył o brązowe medale a zespoły z miejsc trzecich zagrają w o piątą lokatę w klasyfikacji końcowej.

Zespoły grające w grupie „C" : Romek Lębork, KS Strzebielino i ZSM-I Lębork. Faworytem tej grupy był zespół Romek Lębork, który w rundzie zasadniczej nie przegrał żadnego meczu. Pierwszy mecz pomiędzy KS Strzebielino i ZSM-I Lębork zakończył się zwycięstwem drużyny ze Strzebielina po rozegraniu trzech setów. W kolejnym meczu pomiędzy Romek Lębork a KS Strzebielino rozegrano również trzy sety, tym razem KS Strzebielino przegrało swój mecz 1:2. Ostatni mecz między Romek Lębork a ZSM-I Lębork zakończył tak jak dwa pozostałe również wynikiem 2:1. Tu lepsi okazali się zawodnicy z „mechanika". W tej grupie trzy zespoły miały po jednej przegranej i jednej wygranej, wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:1. O miejscu w tabeli decydowały małe punkty. Tutaj najlepsi okazali się zawodnicy ZSM-I Lębork, którzy w ostatnim meczu z Romkiem zwyciężyli dość dużą różnicą małych punktów i mieli najlepszy stosunek punktów zdobytych do straconych. Drugie miejsce zajęli zawodnicy KS Strzebielino a trzecie miejsce zajęła drużyna Romek Lębork.

W drugiej grupie „D" sytuacja była o tyle bardziej jasna, ponieważ zespół Bojan Żubry wygrał oba mecze i zajął pierwsze miejsce w grupie dające awans do finału ALS. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Klaja Cafee, którzy wygrali z AZS Lębork 2:1 i przegrali z Bojan Żubry 1:2. AZS Lębork zajął trzecie miejsce i zagra o 5 miejsce w lidze.

Podczas tej kolejki, 6 najlepszych zespołów, walczyło o wejście do finału. Eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie. Każdy z zespołów miał równe szanse na wejście do finału i walka toczyła się o każdy mały punkt, który miał znaczenie przy awansie. Była to najbardziej emocjonująca kolejka w historii rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

Teraz przed nami został już tylko wielki finał, który odbędzie się 22 kwietnia 2018. Zostaną rozegrane trzy mecze: mecz o miejsce 5 pomiędzy AZS Lębork i Romek Lębork, w meczu o brązowe medale zagrają zespoły KS Strzebielino i Klaja Cafee, a w finale tegorocznych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki spotkają się zespoły Bojan Żubry i ZSM-I Lębork.

Serdecznie zapraszamy na finałowe rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku organizowanej przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LTS Unia, wspierane przez firmę Pawelczyk Development pod honorowym patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Pawła Papke. 

Szczegółowe wyniki dostępne na www.siatkowka.lebork.pl   

Pozdrawiam  Marcin Klukowski 

1 komentarzy:
Minion Przemek pisze:
14:41 27.03.2018 r.

Tak się kończą wszelkie kombinacje!!! /a szkoda/


Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24