Lębork24

Wiadomości > Sport > Zainaugurowano II Biegowe...

Zainaugurowano II Biegowe Grand Prix Kaszub

wyświetlony 500 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Żukowie 24 marca 2018 o godz. 11.00 odbyła się Inauguracja II edycji Biegowego Grand Prix Kaszub. Biegacze, którzy przybyli z całej Polski mogli zmierzyć się z trzema dystansami: 1,6 km, 5 km, 10 km, niełatwej trasy. Łącznie w Żukowie pobiegło 147 osób. Było to cudowne, rodzinne święto w unikatowej atmosferze. Bieg na 5 km wchodzi w skład nowego cyklu biegów "KB na 5 km".

Na metę najkrótszego dystansu pierwszy wbiegł Patryk Wendt z Kościerzyny, zaś wśród Pań zwyciężyła Martyna Damps ze Skrzeszewa. Kolejno na mecie pojawiali się liderzy na „piątkę" wśród których prowadzili Marcin Sul z Olsztyna i Justyna Bargańska z Bytowa. Na dystansie głównym tj. 10 km zwyciężyli Łukasz Keslinke – Gdynia oraz Katarzyna Damps ze Skrzeszewa.

Uczestnicy imprezy otrzymali bardzo piękny, jak oceniają, medal. Po biegu zostali zaproszeni na gorący poczęstunek. Przez całą gościnę na biegaczy i biegaczki czekała ciepła kawa, herbata i ciastka.

Najlepsi trzej zawodnicy na danym dystansie, z podziałem na kobiet i mężczyzn zostali uroczyście udekorowani. Wśród wszystkich startujących wylosowane zostały nagrody. Między innymi można było wygrać Vouchery na prestiżowy Cykl Kaszuby Biegają 2018.

Organizatorzy – Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, dziękują za owocną współpracę mediom, służbom porządkowym, urzędom oraz całemu sztabowi, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca.

Biegowe Grand Prix Kaszub 2018 to impreza 6-etapowa mająca charakter kameralny i treningowy. Twórcy chcą dać możliwość biegaczom sprawdzania się na trzech dystansach i dopracowywania swojej formy. Następne wydarzenie tego typu już 21 kwietnia br. połączone będzie z wyprzedzającym II Marszobiegiem Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty.

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24