Lębork24

Wiadomości > Sport > Zainaugurowano II Biegowe...

Zainaugurowano II Biegowe Grand Prix Kaszub

wyświetlony 129 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Żukowie 24 marca 2018 o godz. 11.00 odbyła się Inauguracja II edycji Biegowego Grand Prix Kaszub. Biegacze, którzy przybyli z całej Polski mogli zmierzyć się z trzema dystansami: 1,6 km, 5 km, 10 km, niełatwej trasy. Łącznie w Żukowie pobiegło 147 osób. Było to cudowne, rodzinne święto w unikatowej atmosferze. Bieg na 5 km wchodzi w skład nowego cyklu biegów "KB na 5 km".

Na metę najkrótszego dystansu pierwszy wbiegł Patryk Wendt z Kościerzyny, zaś wśród Pań zwyciężyła Martyna Damps ze Skrzeszewa. Kolejno na mecie pojawiali się liderzy na „piątkę" wśród których prowadzili Marcin Sul z Olsztyna i Justyna Bargańska z Bytowa. Na dystansie głównym tj. 10 km zwyciężyli Łukasz Keslinke – Gdynia oraz Katarzyna Damps ze Skrzeszewa.

Uczestnicy imprezy otrzymali bardzo piękny, jak oceniają, medal. Po biegu zostali zaproszeni na gorący poczęstunek. Przez całą gościnę na biegaczy i biegaczki czekała ciepła kawa, herbata i ciastka.

Najlepsi trzej zawodnicy na danym dystansie, z podziałem na kobiet i mężczyzn zostali uroczyście udekorowani. Wśród wszystkich startujących wylosowane zostały nagrody. Między innymi można było wygrać Vouchery na prestiżowy Cykl Kaszuby Biegają 2018.

Organizatorzy – Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, dziękują za owocną współpracę mediom, służbom porządkowym, urzędom oraz całemu sztabowi, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca.

Biegowe Grand Prix Kaszub 2018 to impreza 6-etapowa mająca charakter kameralny i treningowy. Twórcy chcą dać możliwość biegaczom sprawdzania się na trzech dystansach i dopracowywania swojej formy. Następne wydarzenie tego typu już 21 kwietnia br. połączone będzie z wyprzedzającym II Marszobiegiem Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)