Lębork24

Wiadomości > Kultura > Weronika Wysokińska lauratką...

Weronika Wysokińska lauratką konkursu literackiego Legendy Błękitnej Krainy

wyświetlony 2924 razy
Change text size Save as PDF RSS

Weronika Wysokińska, autorka pracy Promień wybawienia, została zwyciężczynią konkursu literackiego Legendy Błękitnej Krainy. Dwunastą edycję przedsięwzięcia zorganizowały: LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski, Dziennik Bałtycki oraz LCK Fregata

Na konkurs wpłynęło łącznie 25 legend z 12 jednostek oświatowych powiatu lęborskiego i wejherowskiego. Triumfatorami poszczególnych kategorii zostali:

  • Zuzanna Mućka (kat. wiekowa 10 - 12 lat)
  • Artur Kamieniecki (kat. 13 - 15 lat)
  • Bartosz Byczuk (kat. 16 lat i Osoby Dorosłe)  

Warto dodać, iż za talent literacki oraz wieloletni udział w konkursie nagrody specjalne otrzymali: Leszek Wołosiuk i Zofia Klata, uczennica Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku.

Uroczystość ogłoszenia wyników zaszczycili swoją obecnością: Alicja Zajączkowska, Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego i przedstawiciel Burmistrza Miasta Lęborka, Elżbieta Godderis, Wicestarosta Lęborski, Andrzej Kubiak, Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym oraz prezesi LOT-u, Werner Koschalka i Jakub Rutkiewicz.   

Oprawę artystyczną gali przygotowała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Lęborku. Na scenie zaprezentowali się uczniowie tejże placówki, Filip Kotłowski i Igor Ropela pod kierownictwem Grzegorza Piwara. 

Finałowym akcentem rozstrzygnięcia konkursu było, już tradycyjnie, odczytanie zwycięskiej legendy przez Julię Skorowską i Jakuba Herczyka, członków kółka teatralnego prowadzonego przez Bogumiła Białaszewskiego.

Podziękowania należą się fundatorom nagród: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu, redakcji Dziennika Bałtyckiego oraz Bogusławowi Wrześniowi.

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24