Lębork24

Wiadomości > Kultura > Wiosna w MDK

Wiosna w MDK

wyświetlony 539 razy
Change text size Save as PDF RSS

Z wiosną w tym roku marnie, ale nastrój ratuje Wiosenny Salon Wystawowy, czyli ekspozycja malarska w lęborskim Młodzieżowym Domu Kultury. Jest to tradycyjna od lat impreza, ciesząca się każdorazowo dużym powodzeniem i frekwencją. Organizują ją artyści nieprofesjonalni ze Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury TAK w Lęborku.  

Na wernisażu w miniony piątek pokazano 32 obrazy19 artystów: Hanny Chmielińskiej, Elżbiety Ciupy, Mirosławy Dawidowicz, Róży Ellwart-Lis, Danuty Gacek, Józefa Góry, Zdzisława Grajpera, Wandy Kościelnej, Haliny Krzewniak, Aldony Lis, Bronisława Lisa, Leokadii Michalec, Krystyny Myszkowskiej, Jadwigi Niedbałej, Agnieszki Ruszczyk, Mirosława Stielera, Lucjana Terleckiego, Aliny Walkusz i Danuty Zięć.

- Ucieszył mnie fakt, że na wystawie znalazły się dobre prace, dotychczas słabiej malujących twórców – mówi Halina Krzewniak, prezes TAK. – Zasługują na gratulacje za odwagę w łączeniu barw, wybór tematów i doskonalenie twórczego warsztatu.

Dopisali samorządowcy z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Teresa Szara przekazała twórcom bukiet róż; bardzo to sympatyczny gest; zwyczajowy, choć nie zawsze praktykowany. Dopisali oczywiście rodzice dzieci, występujących w tradycyjnym popisie – dodatkowej atrakcji wernisażu. Zapewnili ją uczestnicy zajęć tanecznych w MDK z grup Sandry Kamińskiej.

- To miłe, że podchodziły różne osoby, jak właścicielka jednej z galerii w Lęborku, gratulując nam poziomu prac i prężnej działalności – mówi Halina Krzewniak, prezes TAK.

Wystawę można podziwiać w godzinach pracy MDK po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.

Tekst i fot. Iw. Ptasińska

1 komentarzy:
Hana pisze:
22:23 26.03.2018 r.

Piękne obrazy i świetna impreza. Poziom prac bardo wysoki co podkreśliła doskonała jakość zdjęć.Dobrze,że choć fragment tej prezentacji może zobaczyć więcej osób. Dziękujemy za promocję.Pozdrawiamy panią Iwonę i wszystkich sympatyków


Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24