Lębork24

Wiadomości > Kultura > Wiosna w MDK

Wiosna w MDK

wyświetlony 228 razy
Change text size Save as PDF RSS

Z wiosną w tym roku marnie, ale nastrój ratuje Wiosenny Salon Wystawowy, czyli ekspozycja malarska w lęborskim Młodzieżowym Domu Kultury. Jest to tradycyjna od lat impreza, ciesząca się każdorazowo dużym powodzeniem i frekwencją. Organizują ją artyści nieprofesjonalni ze Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury TAK w Lęborku.  

Na wernisażu w miniony piątek pokazano 32 obrazy19 artystów: Hanny Chmielińskiej, Elżbiety Ciupy, Mirosławy Dawidowicz, Róży Ellwart-Lis, Danuty Gacek, Józefa Góry, Zdzisława Grajpera, Wandy Kościelnej, Haliny Krzewniak, Aldony Lis, Bronisława Lisa, Leokadii Michalec, Krystyny Myszkowskiej, Jadwigi Niedbałej, Agnieszki Ruszczyk, Mirosława Stielera, Lucjana Terleckiego, Aliny Walkusz i Danuty Zięć.

- Ucieszył mnie fakt, że na wystawie znalazły się dobre prace, dotychczas słabiej malujących twórców – mówi Halina Krzewniak, prezes TAK. – Zasługują na gratulacje za odwagę w łączeniu barw, wybór tematów i doskonalenie twórczego warsztatu.

Dopisali samorządowcy z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Teresa Szara przekazała twórcom bukiet róż; bardzo to sympatyczny gest; zwyczajowy, choć nie zawsze praktykowany. Dopisali oczywiście rodzice dzieci, występujących w tradycyjnym popisie – dodatkowej atrakcji wernisażu. Zapewnili ją uczestnicy zajęć tanecznych w MDK z grup Sandry Kamińskiej.

- To miłe, że podchodziły różne osoby, jak właścicielka jednej z galerii w Lęborku, gratulując nam poziomu prac i prężnej działalności – mówi Halina Krzewniak, prezes TAK.

Wystawę można podziwiać w godzinach pracy MDK po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.

Tekst i fot. Iw. Ptasińska

1 komentarzy:
Hana pisze:
22:23 26.03.2018 r.

Piękne obrazy i świetna impreza. Poziom prac bardo wysoki co podkreśliła doskonała jakość zdjęć.Dobrze,że choć fragment tej prezentacji może zobaczyć więcej osób. Dziękujemy za promocję.Pozdrawiamy panią Iwonę i wszystkich sympatyków


strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)