Lębork24

Wiadomości > Kultura > Linoryt w starostwie

Linoryt w starostwie

wyświetlony 515 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od piątku w holu Starostwa Powiatowego w Lęborku oglądać można wystawę linorytu. Autorami prac jest artystycznie uzdolniona młodzież z miejscowego MDK.

Cykliczne wystawy w holu starostwa, to już tradycja. Okresowo oglądać można tu prace lokalnych twórców wszelkich form graficznych i fotografii. Tym razem ponad 30 prac wykonanych w technice linorytu, zaprezentował Młodzieżowy Dom Kultury. To pokłosie zajęć odbywających się pod kierunkiem Beaty Synowiec w ramach projektu Powiatu Lęborskiego – „Otwarte umysły”.

Linoryt to technika graficzna należąca do technik druku wypukłego, to również nazwa produktu finalnego wykonanego tą metodą. Różnica pomiędzy tą techniką, a podobną – drzeworytem, polega na tym, że rysunek nagatywowy żłobi się dłutem lub nożem w linoleum – materiale łatwym w obróbce i odpornym na uszkodzenia, a także umożliwia wykonywanie nacięć we wszystkich kierunkach. Odbitki wykonywane są przy użyciu prasy ręcznej lub kostki introligatorskiej. Warto dodać, że każda praca będąca odbitką z wykonanej matrycy – jest oryginałem.

Autorami wystawianych w starostwie prac są uczestnicy zajęć Pracowni Grafiki Młodzieżowego Domu Kultury oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych w zakresie technik graficznych „Warsztat pracy grafika”.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy starostwa.

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24