Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Jeszcze dziś osiągniemy...

Jeszcze dziś osiągniemy równik!

wyświetlony 817 razy
Change text size Save as PDF RSS

Ponad 40 tysięcy kilometrów przeszli, przebiegi, przejechali na rowerach uczestnicy akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Codziennie dołączają nowi uczestnicy. Za 25 km osiągniemy ziemski równik.

Akcja „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” wystartowała oficjalnie 9 lutego. W ciągu zaledwie miesiąca przyłączyło się do rywalizacji 350 osób. Przypomnijmy, że zbieramy kilometry w ramach trzech form aktywności ruchowej – chodzenia, biegania i jazdy na rowerze. Jeśli wspólnie zbierzemy 100 tysięcy kilometrów, partner akcji – Farm Frites Poland S.A. ufunduje elektryczny wózek dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego.

Do tej pory wszyscy uczestnicy akcji pokonali łącznie 40 050 km, spalając razem 2 miliony kalorii. To drugi ważny wymiar akcji. Oprócz gromadzenia kilometrów w szczytnym celu, inwestujemy we własne zdrowie i poprawiamy systematycznie kondycję. Do tej pory biorący udział w akcji mieszkańcy powiatu lęborskiego przemierzali kilometry w przeróżnych warunkach terenowych. Oprócz lokalnych ścieżek i szlaków turystycznych w kręgu zainteresowania uczestników znalazły się m.in. szlaki nadmorskie wzdłuż klifów w okolicach Jastrzębiej Góry, trasy piesze i rowerowe Trójmiasta, Lubelszczyzna, pagórki Małopolski w okolicach Krakowa, a nawet trasy rowerowe Hiszpanii, gdzie niedawno przebywali lęborscy rowerzyści.

Zachęcamy państwa do nadsyłania fotografii i filmików obrazujących sportowe dokonania na adres organizatora: promocja@starostwolebork.pl Pozwoli to na przygotowanie multimedialnego podsumowania dokonań uczestników pod koniec obecnej edycji akcji. Z aktualnego zainteresowania rywalizacją wynika bowiem, że nie będzie to akcja jednorazowa. Optymistyczne przyjęcie pomysłu przez państwa motywuje do organizowania kolejnych edycji - być może w rozszerzonym spektrum sportowych dyscyplin – np. dla rolkarzy. Mogą państwo dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat akcji na facebooku organizatora, e-mailowo, albo na podstronie akcji na www.endomondo.com/challenges/35804041.

Jeszcze dziś przemierzymy razem długość ziemskiego równika. Do końca trwania akcji, mamy szansę  dojść wspólnie nawet na Księżyc.

Najlepsi chodziarze, biegacze i rowerzyści zostaną przez organizatora zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się podczas plenerowej imprezy „Zakończenie Lata” – na Placu Pokoju, 25 sierpnia 2018. Zbieranie kilometrów kończymy w tej edycji akcji 31 lipca.

Tych, którzy jeszcze do dziś się nie zdecydowali dołączyć do rywalizacji – zapraszamy. Rejestracja uczestnictwa na stronie: https://www.endomondo.com/challenges/35804041

Uczestników, którzy jeszcze nie odebrali swoich pakietów startowych, zapraszamy do Referatu Rozwoju i Promocji w Starostwie Lęborskim, siedziby LOT-u przy ul. Dworcowej w Lęborku albo do ośrodków kultury w gminach.

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.