Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Prokuratura wyjaśnia...

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci noworodka podczas porodu w lęborskim szpitalu

wyświetlony 3942 razy
Change text size Save as PDF RSS

26 lutego br. do Prokuratury Rejonowej w Lęborku wpłynęło zawiadomienie i wszczęto dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy śmierci noworodka, który miał umrzeć w wyniku zaniedbań lekarzy i personelu szpitala podczas porodu.

Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej zgłosił ojciec dziecka, które zmarło podczas porodu. Na jego profilu na jednym z portali społecznościowych możemy przeczytać:

„22 lutego 2018 roku w lęborskim szpitalu na trakcie porodowym, w wyniku błędów i zaniedbań lekarskich (to moja opinia) umarła moja córka, Urszula.
Narzeczona całą ciążę znosiła idealnie. Poród był wyznaczony wstępnie na 15 lutego, ale do dnia 22 lutego nie było żadnych objaw porodowych. W szpitalu ustalono wstępnie (trafiła tam 20 lutego), że jeżeli nadal nie będzie oznak porodowych ,to w czwartek, 22 lutego narodziny dziecka odbędą się poprzez cesarskie cięcie, tym bardziej, że w ten sposób urodziło się nasze pierwsze dziecko.
Mimo to w czwartek rano na siłę zaczęto wywoływać poród naturalny, około południa lekarza nie mogłem trafić na trakcie, a w tym czasie położne cały czas cisnęły w poród naturalny. Wszelkie moje zastrzeżenia były zbywane formułką: „proszę pana, to jest poród, tak to wygląda”. Mijały kolejne godziny, a sytuacja się nie zmieniała, oprócz coraz większych bólów mojej partnerki. Przed 17 krzyczałem „przerwijcie to, zawieźcie ją na cięcie”. Odpowiedź ta sama co zwykle.
Około 17.20 urodziło się martwe dziecko, mimo, że przez cały poród wszystkie badania wskaźniki były książkowe, idealne wręcz. Lekarz (doktor Niewolin, ordynator oddziału) nie wie co się stało, kiedy stracili puls. Nic nie wiedzą, oprócz tego, że są niewinni!”

Prokuratura Rejonowa takiej sprawy nie bagatelizuje i już od pierwsze dnia trwa dochodzenie.

- Powołaliśmy biegłego lekarza celem przeprowadzenia oględzin zwłok i przeprowadzenia badań histopatologicznych, ściągamy oryginalną dokumentację ze szpitala – informuje Patryk Wegner, Prokurator Rejonowy Prokuratury w Lęborku. – Na Obecną chwile trudno mówić o stawianiu komuś zarzutów, gdyż sprawa jest obecnie wyjaśniana.

Nieoficzjnie dowiedzieliśmy się, że sprawa prawdopodobnie za pośrednictwem Prokuratury Okręgowej w Słupsku trafi do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie powstał dział do prowadzenia spraw dotyczący błędów medycznych ze skutkiem śmiertelnym. Pracują w nim prokuratorzy specjalizujący się w tej dziedzinie.

- Dyrekcja szpitala informuje, że podjęła wszystkie niezbędne kroki w celu wyjaśnienia okoliczności związanych z przebiegiem sprawy – informuje Marta Frankowska, Naczelny Lekarz Szpitala. – Zabezpieczona została dokumentacja medyczna oraz powołana Komisja do spraw zbadania prawidłowości postępowania medycznego.  W chwili obecnej trwają prace komisji, we wstępnej ocenie jej członków nieprawidłowości w postępowaniu medycznym nie wystąpiły.

Adam Reszka

23 komentarzy:
RealMan pisze:
15:20 13.12.2292 r.

Oryginalna dokumentacja ? Proszę sprawdzić w systemie kto, co i o której wpisał. Dodatkowo wersja papierowa po tym incydencie mogła zostać odpowiednio zmieniona. Jeśli ojciec nie ma nagranego filmu z tej farsy, to ciężko to widzę.

Mamapl pisze:
15:20 13.12.7501 r.

Nie wiadomo gdzie bezpiecznie można rodżuć. Nawet w Wejherowie zamknęli ginekologię. Strach pomyśleć co będzie dalej...

Mamaxyz pisze:
15:20 13.12.565 r.

Mojemu dziecku w książce wpisali że wody płodowe były przejrzyste a faktycznie były mętne zielone i po terminie poród też był wywoływany

Znajoma pisze:
15:20 13.12.6970 r.

Moim zdaniem to wszystko co tu jest to nie prawda dobrze wiem jaka jest sytuacja jeśli chodzi o lekarzy i o położne niestety nawet jeśli wyniki są idealne jak to powiedzono to i tak nie jest wszystko pewne ,że czy dziecko urodzi sie żywe czy martwe bardzo mi przykro niestety takie przypadki zdarzają się .Nawet jeśli są najlepsi lekarze zapewniają że dziecko sie urodzi zdrowe i żywe i że wyniki są idealne .Tak. to stworzyła matka natura .Rozumiem jaki to ból sprawia rodzinie i udrękę,złość na lekarzy ale tak jak tłumaczyłam wcześniej to nie zależy od nas.....

Kazek pisze:
15:20 13.12.8075 r.

Szczepienia też stworzyła matka natura?

me pisze:
20:34 09.03.2018 r.

Wiesz to dziecko nie było szczepione....

git pisze:
20:35 09.03.2018 r.

a samochody stworzyła matka natura? patrz - a korzystasz!

gość pisze:
20:36 09.03.2018 r.

Dziecko by żyło gdyby zrobili cięcie - zwlekali i było za późno. Matka natura nie ma tu nic do rzeczy. Po to jest medycyna aby ratować życie

Marian pisze:
07:17 10.03.2018 r.

Gdyby zrobili cesarke nic złego by się nie stało.
Mam nadzieję że poniosą odpowiedzialność partacze.

Oburzona pisze:
10:08 10.03.2018 r.

Masakra co sie dzieje w tym Leborskim szpitalu. Ciagle cos. To juz drugie dziecko w tym roku ktore umarlo przez ordynatora Niewolina i nikt z tym nic nie robił. Przeciez on nie moze byc bezkarny bo dalej sie beda dziac takie rzeczy. Ten lekarz musi odpowiedzieć za swoje bledy. Moim zdaniem ktos taki wogłule nie powinien pracowac w zawodzie gdyz duzo sie nasluchalam jakie to ten lekarz ma podejscie olewcze. Nawet inni lekarze nie maja o nim dobrej opini tyle ze nikt nic glosno nie powie. Wiadomo

Czytelnik pisze:
13:27 10.03.2018 r.

Gdyby nie szybka reakcja doktora Niewolina moje dziecko nie stąpałoby po tym świecie.

Rysia pisze:
20:35 16.03.2018 r.

Czemu piszesz nie potwierdzone informacje? Rzucasz oskarzenia ze z winy lekarza - wymieniasz z nazwiska- zmarlo 2 dzieci. To jest karalne

Emilia pisze:
14:27 10.03.2018 r.

Tragedia i kazdy szuka winnych . System jest chory ! Parcie na naturalne porody i najlepiej bez znieczulenia takie sa wytyczne pseudo lekarzy pokroju Hazana głównego eksperta PIS. Cesarka jest traktowana jak fanaberia ropdzącej a znieczulenie dostępne ale tylko na papierze. W Lęborku brak anestezjologa i tak w 80-90 procentach szpitali .Porodówka wygląda jak boksy w rzeżni i to z 8 lat temu!!!!!Boksy bez drzwi ,rodzacych kilka, brak drzwi !!!!!!!!!!!!!!! by było wygodniej i można było zagladac do każdej j.!!!!!!!!!!! Wycie kobiet które są rozrywane i to ma być naturalne???!!!! Każda słyszy cierpienie biedaczki obok to jest ludzkie?!!!!!!Kobiety obudzcie się i protestujcie i piszcie skargi .Mężczyzni dbajcie o swoje kobiety i wspierajcie je w walce o godność.

Norb pisze:
15:46 10.03.2018 r.

A po jakiego grzyba mają być te drugie drzwi?. Przecież tam musi przemieszczać się personel. Muszą słyszeć co dzieje się obok. Wejścia są osobne. Wystarczy. Do tego ciągu i tak nie dopuszczają osób postronnych, więc nikt niepowołany nie ogląda rodzących.

Stefan pisze:
14:56 11.03.2018 r.

Co ma hazan z tym wspólnego? Wywalili go nieslusznie ze szpitala bo ratowal dzieci. Masz obsesje na punkcie pis. Za PO było ci lepiej? Z tego co pamietam w sejmie matki chorych obloznie dzieci strajkowaly o 200 pln podwyżki i nie chcieli im dac i jeszcze niesiolowski je zrugal i obraził

Stefan pisze:
15:01 11.03.2018 r.

Niesiol wysmiewa matki w sejmie https://youtu.be/N__4Ggw89ho

Babcia pisze:
12:29 11.03.2018 r.

Współczuję Rodzinie. Proszę sprawdzić, ile razy kobieta była u lekarza ginekologa i daty wizyt. Jeżeli z płodem było "coś" nie tak, to lekarz prowadzący powinien to zauważyć. Mam 60 lat i doktor Czekała nie przyznał się na porodówce, że mnie prowadził. Dobrze, że miałam książeczkę ciąży. Czekała wysłał do mojego porodu Lecha. Cieszę się, że moja córka i ja żyjemy do dzisiaj.. Uważam, że doktor Niewolin jest najlepszym lekarzem - położnikiem i ginekologiem - w naszym kraju.. Uratował moją córkę oraz wnuczkę... Życzę miłego dnia i troszeczkę rozsądku.. Babcia 60 lat..

anana pisze:
08:20 14.03.2018 r.

Nie rozumiem tej nagonki na dr Niewolina, była jego pacjentką, to świetny lekarz. Moja siostra rodziła w grudniu i tylko dr Niewolin był przejęty jej przypadkiem, kazał robić cesarkę, pozostali lekarze mieli olewcze podejście mówili że będą wywoływać pomimo tego że już raz miała cesarkę. Dzięki dr Niewolinowi dziecko urodziło się zdrowe!

Anna pisze:
11:48 14.03.2018 r.

Dr.Niewolin to bardzo dobry lekarz. Dzięki Jego trafnej diagnozie i szybkiej reakcji żyję. Cieszcie się kobiety, ze wrócił do Lęborka.

obiektywny pisze:
09:54 14.03.2018 r.

Z danych statystycznych wynika, że w szpitalu w Lęborku w styczniu i lutym br. urodziło się prawie 200 dzieci z czego zmarło 1, a nie dwoje jak podawał ktoś powyżej. Idźmy dalej, w zeszłym roku urodziło się w Lęborku prawie 1150 dzieci z czego zmarło kilka. Od zmian personalnych w szpitalu w listopadzie 2017 do lutego 2018 urodziło się prawie 470 dzieci. uważam, że zgon kilku dzieci na ponad 1300 urodzeń to dobry wynik. Trzeba tez wziąć pod uwagę, że niektóre dzieci rodzą się z wadami wrodzonymi i one są przyczyna zgonu.

ego pisze:
11:28 15.03.2018 r.

statystyka nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia

magda pisze:
23:55 16.03.2018 r.

przez ten szpital moje dziecko umarło i musiałam urodzić martwe dziecko w 7 miesiącu ciąży. trafiłam ze skurczami na oddział, zrobili usg, dwie noce, zalecenia magnez x3 dziennie i do domu. 3 tyg pozniej moje dziecko umarło.... gdyby zrobili mi usg dopplera i sprawdzili ktg nie byloby tragedii.... rodziłam w innym szpitalu bo ten omijam szerokim łukiem!!!!!!!

Emilia pisze:
21:32 25.03.2018 r.

Nie chodzi o nagonke na dr Niewolina tylko o chory system w polsce.Nacisk na naturalne porody.Tak zwane naturalne rozrywa ci krocze I tak pieknie sie pisze o naturze.Smierc tez jest naturalna a kazdy z nia walczy jak moze.Kobiety traktuje sie jak bydlo I to jest fakt.To nie jest nagonka na personel tylko na chory system.


Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.