Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Powstanie nowa ścieżka...

Powstanie nowa ścieżka rowerowa w gminie Wicko

wyświetlony 1167 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Urzędzie Gminy w Wicku odbyło się spotkanie na temat budowy ścieżki rowerowej z miejscowości Żarnowska do remontowanej aktualnie drogi wojewódzkiej DW214. Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz spotkał się z Radnym Powiatu Lęborskiego Mirosławem Tandkiem, aby omówić szczegóły projektu oraz istotne aspekty realizacji inwestycji.

- Budowa ścieżki rowerowej do miejscowości Żarnowska jest dla nas bardzo ważna ze względu na jej  turystyczny charakter – stwierdził Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz. Dziękuję Radnym Gminy Wicko, którzy jednogłośnie poparli pomysł zabezpieczenia w budżecie pieniędzy na wykonanie projektu technicznego pod tą inwestycję.

Połączenie drogi powiatowej ścieżką rowerową z drogą DW214 znacznie poprawi bezpieczeństwo, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy ruch w kierunku Łeby jest większy oraz stworzy ciekawą alternatywę dla istniejącej już trasy rowerowej  – R10.

red

Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.