Lębork24

Wiadomości > Kultura > Lębork według Ryszarda Zająca...

Lębork według Ryszarda Zająca - zaproszenie na wernisaż

wyświetlony 1157 razy
Change text size Save as PDF RSS

Ryszard Zając oraz Lęborskie Centrum zapraszają na otwarcie wystawy pt. „Miasto, którego nie ma – Lauenburg in Pomern w obrazach Ryszarda M. Zająca”. Wernisaż odbędzie się 9 marca br. o godzinie 18 w Sali wystawowej Centrum Informacji Turystycznej Brama Kaszubskiego Pierścienia przy al. Niepodległości 6. Wystawę można będzie podziwiać do 3 kwietnia. Towarzyszy jej pięknie wydany efektowny katalog.

Artysta miał już w Centrum wystawę - dwa lata temu i dał się wówczas poznać lęborczanom jako autor koni w różnych odsłonach. Zarzekał się wówczas, iż nie jest malarzem koni. Obecna wystawa potwierdza, że tematyka jego malarstwa jest szeroka i różnorodna od portretu po architekturę. Sam pan Ryszard jest osobą o wszechstronnych zainteresowaniach, a w życiu wykonywał rozliczne zajęcia i zawody.

Z wykształcenia jest konserwatorem dzieł sztuki (studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu); był stypendystą Pracowni Konserwacji Zabytków w Olsztynie. Kierował pracownią plastyczną Wojewódzkiego Domu Kultury w Suwałkach, był tam plastykiem  miejskim, pracował w Biurze Wystaw Artystycznych. Następnie  był  dyrektorem Wzorcowego Ośrodka Kultury w Lipsku nad Biebrzą. Po powrocie do Lęborka, skąd pochodzi, w latach 80. dyrektorował Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, a po 7 latach objął kierowanie słupskim Teatrem Rondo, którego był równolegle scenografem. Jak wynika z powyższego pan Ryszard zgłębił różne dziedziny plastyki, by po ponownym powrocie do Lęborka zająć się już tylko malarstwem.

Tekst i fot. Iw.P.

1 komentarzy:
Hana pisze:
15:32 02.03.2018 r.

Faktycznie to szeroki wachlarz zainteresowań. ale najważniejsze by tworzyć a nie siedzieć z piwkiem przed telewizorem, zwłaszcza gdy potrafi się tworzyć.


Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.