Lębork24

Wiadomości > Biznes > Międzynarodowe Targi dla...

Międzynarodowe Targi dla Pomorskich MSP

wyświetlony 744 razy
Change text size Save as PDF RSS

Agencja Rozwoju Pomorza w ramach unijnego projektu, Pomorski Broker Eksportowy zaprasza  firmy głównie z sektora MSP do udziału w międzynarodowych targach: 2-4 maja w Targach  Żywności - SIAL Canada w Montrealu a 19-21 maja w China International Beauty Expo w Szanghaju

Zainteresowani udziałem przedsiębiorcy  będą mogli zaprezentować swoją  ofertę na wspólnym stoisku Województwa Pomorskiego organizowanym w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy oraz skorzystać z dofinansowania,  nawet do 85 % poniesionych kosztów za przelot, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz opłaty targowe.

SIAL Canada, 2-4 maj

(Salon International de l’alimentation), to wydarzenie, które już od lat 60’ gromadzi branżę spożywczą i gastronomiczną. Początkowo targi odbywały się tylko w Paryżu, obecnie organizowane są również w Brazylii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kanadzie i Chinach (w zeszłym roku pomorscy przedsiębiorcy uczestniczyli w chińskiej edycji targów SIAL). Targi w Montréalu odwiedza około 18 500 osób z 60 krajów, średnio na jednym stoisku można nawiązać 350 nowych kontaktów. W trakcie SIAL prezentowane są zarówno sprzęty jak i nowe technologie związane z żywnością i jej przetwarzaniem, a także szeroki zakres produktów spożywczych począwszy od bio, aż po digital food.

China International Beauty Expo, 19-21 maj

CIBE Shanghai to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów kosmetycznych w Chinach. Podczas ostatniej edycji targów, zaprezentowało się 2500 wystawców z 26 krajów, których odwiedziło blisko 500 tysięcy osób, z czego 60% to Chińczycy. Kategorie wystawiennicze dzielą się na Professional Beauty, czyli m.in. produkty do salonów piękności lub SPA, kosmetologii medycznej, produktów do włosów i paznokci. Następnie na kosmetyki ogólne, czyli do pielęgnacji skóry, perfumy, akcesoria do make-upu, produkty dla mężczyzn i dzieci, a także chemia używana w gospodarstwach domowych. Ostatnia kategorią są opakowania i surowce.

Dlaczego zachęcamy MSP do eksportu do Chin i Kanady?

Wybór targów dokonywany jest na podstawie zgłaszanego zapotrzebowania przez firmy biorące udział w Pomorskim Brokerze Eksportowym, a także na podstawie analiz ekonomicznych branż i krajów,  które mogą być perspektywicznymi rynkami dla działalności eksportowej firm z sektora MSP. Według najnowszego  raportu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w ostatnich 5 latach import kosmetyków do Chin wzrósł blisko o 200% dlatego udział w tych targach jest szansą  na nawiązanie relacji handlowych z rynkami Azji oraz Pacyfiku.  Natomiast wyjazd do Kanady podyktowany jest m.in. niedawno podpisaną umową gospodarczo-handlową między Unią Europejską a Kanadą (CETA), która znosi większość ceł we wzajemnym obrocie i wymianie usług co znacząco ułatwi współpracę międzynarodową.

Informacje o aktualnych naborach pod poniższym linkiem:

http://www.brokereksportowy.pl/pl/oferta/39-targi/targi-aktualne.html

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.