Lębork24

Wiadomości > Kultura > Historyk dr Janusz Marszalec...

Historyk dr Janusz Marszalec będzie gościem Klubu Obywatelskiego w Lęborku

wyświetlony 765 razy
Change text size Save as PDF RSS

Senator Kazimierz Kleina, zaprasza na spotkanie Klubu Obywatelskiego w Lęborku, które odbędzie się 26 lutego (poniedziałek) 2018 r. o godz. 16:00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku (ul. Armii Krajowej 16).

Gościem spotkania będzie historyk dr Janusz Marszalec, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii o specjalności historia najnowsza Polski, w latach 2008–2017 zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Temat spotkania to "Polskie spory o pamięć z Muzeum II Wojny Światowej w tle". Odbędzie się krótki wykład oraz dyskusja z uczestnikami.

Zainteresowania badawcze Janusza Marszalca koncentrują się wokół problematyki konspiracji w okresie II wojny światowej (m.in. jest autorem kilkudziesięciu haseł opublikowanych w Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego) oraz publikacji na temat dziejów AK, GL, AL oraz aparatu bezpieczeństwa publicznego PRL i Grudnia 1970. Jest także autorem haseł do Atlasu polskiego podziemia niepodległościowego 1944–1956 pod red. R. Wnuka i in., opracowań na temat aparatu bezpieczeństwa PRL oraz współautorem książki „To nie na darmo. Grudzień `70 w Gdańsku i Gdyni. Historia – dokumenty – fotografie – multimedia”. Jest reżyserem i autorem scenariusza filmu dokumentalnego "Pamiętajcie Grudzień". Jest autorem i współautorem wielu wystaw historycznych, projektów edukacyjnych, dokumentacyjnych oraz popularyzatorskich, realizowanych z pracownikami Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku w latach 2000–2008. Od 2007 roku jest przewodniczącym Klubu Historycznego im. Stefana Roweckiego „Grota” Trójmiasto.

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.