Lębork24

Wiadomości > Biznes > W Pomorskiem stawiają na...

W Pomorskiem stawiają na etykę w biznesie

wyświetlony 708 razy
Change text size Save as PDF RSS

Trwa kolejna XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” realizowana przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Firmy z całej Polski chcąc potwierdzić swoje uczciwe i etyczne działania zgłaszają się do programu, który jako jeden z nielicznych przeprowadza rzetelną weryfikację. Firmy biorące udział w przedsięwzięciu „Przedsiębiorstwo Fair Play” są szczegółowo oceniane.  Wyróżnienie w programie to przepustka do zaufania partnerów, pewności kooperantów, a często też gwarancja, że biznes będzie działał sprawniej i szybciej bez konieczności uważnego patrzenia sobie na ręce.

Zeszłoroczna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz mediów z całej Polski.

Ubiegłoroczni Laureaci Województwa Pomorskiego

W 2017 roku do programu przystąpiło 336 firm z całej Polski, z których 329 spełniło kryteria programu i zostało Laureatami XX edycji. W tym gronie znalazło się 11 wyjątkowych firm z województwa pomorskiego:

 • ELWOZ Sp. z o.o., Szklana, 
 • FINES S.A., Sopot, 
 • FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp.J., Gdynia, 
 • INTECH Engineering Sp. z o.o., Gdańsk,
 • INTERNATIONAL PAPER – KWIDZYN Sp. z.o.o., Kwidzyn, 
 • KBR Poland Sp. z o.o., Kwidzyn,
 • Poldanor SA, Przechlewo, 
 • POLPHARMA SA, Starogard Gdański, 
 • Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej PROFARM Sp. z o.o., Lębork, 
 • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE „TOR-PAL” Sp. z o.o., Kwidzyn, 
 • UNISOFT Sp. z o.o., Gdynia. 

W XX edycji programu szczególnie wyróżniła się  firma Poldanor SA, Przechlewo, która zdobyła nagrodę specjalną – Platynową Statuetkę. Otrzymują ją tylko te przedsiębiorstwa, które biorą udział w programie nieprzerwanie przez 10 lat i każdorazowo uzyskały certyfikat i tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

Laureaci programu to wyjątkowe firmy, które rozwijają się, dbają o prestiż i wizerunek, ale także o swoich pracowników, społeczności lokalne i środowisko naturalne. Miejsce w elitarnej grupie „Przedsiębiorstw Fair Play” daje możliwość nawiązania nowych, korzystnych kontaktów oraz zwiększa zaufanie kontrahentów i klientów. Uczestnicy udowadniają, że również w biznesie istnieją zasady etyczne, uczciwość i tzw. dobre praktyki.

Rzetelna weryfikacja

Do programu zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość oraz branżę, dla których etyka w działalności gospodarczej nie jest obojętna. Firmy, które dbają o społeczność lokalną, angażują się w ochronę środowiska i stwarzają przyjazną atmosferę pracy.
Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do 31 maja.

Zgłoszone firmy zostaną poddane dwuetapowej weryfikacji. W pierwszym etapie uczestnicy wypełniają ankietę nt. działalności przedsiębiorstwa, relacji z klientami, pracownikami oraz społecznościami lokalnymi, które dalej są oceniane przez Komisje Regionalne. Firmy, które zdobędą odpowiednią liczbę punktów zakwalifikują się do drugiego etapu, a merytorycznie przygotowani audytorzy przeprowadzą audyty certyfikacyjne w firmach. Celem audytu jest sprawdzenie zgodności informacji zawartych w ankiecie, na podstawie której każdy kandydat jest oceniany w I etapie ze stanem faktycznym. Ostateczną decyzję podejmie Kapituła programu, w skład której co roku wchodzą m.in. przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Zapraszamy do udziału w programie wszystkie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego,  które w biznesie postępują rzetelnie i uczciwie.

Więcej informacji o  programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz jego Laureatach na www.fairplay.pl

2 komentarzy:
ekolog pisze:
15:20 13.12.8750 r.

Pomorskiem? Co za baran pisał ten tytuł? 'Pomorskim'

Ania pisze:
15:20 13.12.2262 r.

Ekolog baranie! Pomorskiem jest ok!


Dzisiaj jest:
Thursday, 13 December 2018 r.
Imieniny:
Łucji, Otylii, Włodzisławy
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.