Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Powiat Lęborski – z nami...

Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo. Akcja wystartowała

wyświetlony 859 razy
Change text size Save as PDF RSS

W piątkowe popołudnie uruchomiliśmy akcję rywalizacji powiatowej w zbieraniu kilometrów w ramach aplikacji mobilnej Endomondo. Na inauguracyjnym spotkaniu pojawili się sympatycy różnych form aktywności ruchowej, pragnący wziąć w niej udział.

Blisko 70 osób zebrało się w starostwie powiatowym w piątkowe popołudnie, by wspólnie zainaugurować wspólne gromadzenie kilometrów w ramach akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Celem akcji jest zebranie co najmniej 100 tysięcy km w ramach wszelkich aktywności związanych z chodzeniem, bieganiem i jeżdżeniem na rowerze. To szeroki zakres pojęć fizycznej aktywności, w których mieszczą się wchodzą konkretne sportowe dyscypliny dostępne w aplikacji Endomondo. Jeśli uda nam się zgromadzić zamierzoną liczbę kilometrów, a zakładamy już po wstępnym zainteresowaniu, że uda się na pewno, partner akcji, firma Farm Frites Poland SA, ufunduje elektryczny wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Najlepsi – ci, którzy w największym stopniu przyczynią się do wspólnego sukcesu, gromadząc na kontach indywidualnych największą liczbę kilometrów, zostaną przez organizatorów wyróżnieni podczas corocznie organizowanego w Lęborku festynu na zakończenie lata. W tym roku będzie to weekendowa sobota 25 sierpnia.

- Powiat lęborski jest jakby stworzony do uprawiania różnych sportów. Mamy zróżnicowane ukształtowanie terenu, a przede wszystkim czysty ekologicznie klimat, sprzyjający budowaniu kondycji. Cieszę się, że mogliśmy przy okazji organizacji tej sportowej akcji podjąć współpracę z Farm Frites Poland. Myślę, że w kwestii wpierania zdrowego stylu życia mieszkańców naszego powiatu, jesteśmy w stanie wiele dobrego wspólnie zrobić – powiedziała starosta lęborski Teresa Ossowska – Szara – otwierając akcję.

- Nasze frytki są bardzo niskokaloryczne, o ile ktoś nie je ich z majonezem – powitała w żartobliwym tonie zebranych Katarzyna Majchrzak z Farm Frites – Nasza firma od lat wspiera wszelkie działania prozdrowotne i prosportowe. Wśród naszych pracowników jest wiele osób czynnie uprawiających różne dyscypliny sportowe, tak więc bardzo miło mi, że mogliśmy się przyłączyć do państwa akcji. Jestem przekonana, że przy takim zainteresowaniu, jakie obserwuję dzisiaj na sali, te 100 tys. kilometrów osiągniemy błyskawicznie. Oczywiście dla zdrowia i kondycji.

W trakcie inauguracyjnego spotkania uczestnicy mogli m.in. obejrzeć prezentację ukazującą sposób przyłączenia się do akcji, specjalnie na tę okoliczność wyprodukowany spot reklamowy, a przede wszystkim – uczestniczyć w symbolicznym starcie. W roli starterów wystąpili” Teresa Ossowska – Szara – starosta lęborski, Katarzyna Majchrzak, reprezentant Farm Frites i Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka. Przy wystrzale startowego pistoletu najpierw wyruszyli rowerzyści, następnie biegacze i kijkarze Nordic-Walking.

Każdy z uczestników piątkowego spotkania otrzymał od organizatorów powitalny pakiet gadżetów akcji. Każda z osób, która przyłączy się do rywalizacji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”, otrzyma specjalną odblaskową kamizelkę z logo akcji i opaskę odblaskową, które zapewniać mają większe bezpieczeństwo poprzez lepszą widoczność w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. Kamizelki dostępne będą dla wszystkich zgłaszających się z uaktywnioną aplikacją w urządzeniu mobilnym, w siedzibie organizatora w Starostwie Powiatowym (pok. 22), w Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Łebie, Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku, Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Gminnym Centrum Kultury w |Cewicach i w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Lęborska – Łeba w Lęborsku w budynku Stacji Kultura.

O postępach w pomnażaniu kilometrów będziemy Państwa informować na stronie internetowej powiatu lęborskiego i na naszym facebooku. Osoby uprawiające aktywność w ramach naszej akcji zachęcamy również do utrwalania swoich wyczynów na krótkich filmikach, które również będzie można udostępniać na swoich stronach i fecebookowych profilach. My będziemy dokumentować Państwa osiągnięcia w elektronicznych kanałach informacyjnych akcji.

red

1 komentarzy:
Fan pisze:
15:18 20.01.913 r.

Sportowo ???
Tak sportowo że przed wyborami miejskim klubom pozabierali a dali prywatnym.
Wybory 2018


Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24