Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wyróżniono najlepszych...

Wyróżniono najlepszych sportowców powiatu lęborskiego

wyświetlony 852 razy
Change text size Save as PDF RSS

Blisko 150 nagród otrzymali najwybitniejsi sportowcy, trenerzy, działacze i sponsorzy podczas corocznego święta powiatowego sportu. XI Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Cewicach.

Starosta lęborski Teresa Ossowska – Szara uhonorowała nagrodami 41 najwybitniejszych zawodników i 11 trenerów osiągających w pracy najlepsze rezultaty. Jak co roku, impreza podczas której spotykają się sportowcy, trenerzy, działacze sportowi oraz wszelkie osoby wspierające rozwój lokalnego sportu, stała się również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień w ramach „Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego”. Jak zawsze, nie zabrakło również kibiców, którzy nie tylko podczas zawodów wspierają sportowców, ale również uczestniczą w chwilach, w których jest okazja do podziękowań najlepszym za ich dokonania.

Starosta Lęborski przyznał wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym, zaś Powiatowa Rada Sportu uhonorowała najwybitniejszych statuetkami. Otwarcia imprezy dokonała Starosta Lęborski Teresa Ossowska – Szara w towarzystwie gospodarza gminy, na terenie której odbywała się tegoroczna gala, Wójta Cewic, Jerzego Pernala.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nagrodzonych:
ZAWODNICY:
Weronika Hallmann
Hubert Domaros
Adam Dosz 
Maja Chrzanowska
Kamila Bulman
Stanisław Boniaszczuk
Robert Michalski
Przemysław Reszka
Paweł Tokarz
Julia Okuniewska
Paula Wrońska
Michał Parczewski
Aleksandra Klimik
Agnieszka Kreft
Natasza Olkowska
Krzysztof Kruzel
Agnieszka Gumienna
Konrad Gumienny
Alicja Olkowska
Szymon Sołtys
Hanna Rutecka
Kornel Łazorczyk
Joanna Drzeżdżon
Piotr Szczegielniak
Olimpia Balcerowska
Paweł Bielka
Mateusz Treder
Igor Zagożdżan
Mateusz Buśko
Arek Petka
Piotr Rzeszutek
Denis Abe
Bartłomiej Szyca
Bartłomiej Klinkosz
Robert Bojanowski
Jan Stowba
Tomasz Spoczyński
Krzysztof Różnicki
Jakub Benka
Jakub Klimik
Wiktoria Naczk

TRENERZY:
Wojciech Potrykus
Adam Miotk
Dariusz Gromulski
Robert Biczkowski
Piotr Pobłocki
Antoni Pałucki
Karol Kruzel
Jarosław Pruski
Wiesław Wojciechowski
Marcin Dawidowski
Witold Krużycki

W plebiscycie „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2017 r.” w 13 kategoriach nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Sportowiec młodzik:
10 miejsce - Szymon Nowicki- KTS - K Lew Lębork
9 miejsce - Jonatan Jażdżewski - Kreativ Sport Lębork
8 miejsce - Paweł Bielka - Klub Karate Shotokan w Lęborku
7 miejsce - Paweł Pachocki - KTS K Lew Lębork
6 miejsce - Igor Zagożdżan - Klub Karate Shotokan w Lęborku
5 miejsce - Krzysztof Różnicki - Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
4 miejsce - Filip Lewandowski - Kreativ Sport Lębork
3 miejsce - Bartłomiej Klinkosz -  Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
2 miejsce - Jakub Kozłowski - Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus
1 miejsce - Paweł Tokarz - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Sportowiec młodziczka
6 miejsce - Wiktoria Naczk - Kreativ Sport Lębork
5 miejsce - Aleksandra Klimik - Klub Karate Shotokan w Lęborku”
4 miejsce - Hanna Rutecka - Klub karate Shotokan w Lęborku
3 miejsce - Magdalena Szymańska - UKS „Start”
2 miejsce - Agnieszka Rzepka - Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus
1 miejsce - Agnieszka Kurek - UKS „jedynka” MEYN Solex Lębork

Sportowiec junior
3 miejsce - Hubert Judycki - Klub Karate Shotokan w Lęborku
2 miejsce - Filip Krefft -Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
1 miejsce - Stanisław Boniaszczuk - Klub Strzelecki Lok Lider Amicus

Sportowiec juniorka
6 miejsce - Agniewszka Kreft - Klub Karate Shotokan w Lęborku
5 miejsce - Nikola Szlaska - UKS „ Ekoludek” Szczenurze
4 miejsce - Natasza Olkowska” - Klub Karate Shotokan w Lęborku
3 miejsce - Maja Chrzanowska - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus
2 miejsce - Julia Okuniewska - Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus
1 miejsce - Weronika Hallmann - UKS „jedynka” Meyn Solex Lębork

Sportowiec senior
9 miejsce - Dominika Nowakowska - Lęborski Klub Biegacza „Braci Petk”
8 miejsce - Alicja Olkowska - Klub Karate Shotokan w Leborku
6 miejsce - Michał Parczewski - Klub Karate Shotokan w Lęborku
6 miejsce - Łukasz Kłos - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
5 miejsce - Piotr Rzeszutek- Klub Kolarski Lew Lębork
4 miejsce - Sławomir Dosz - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
3 miejsce - Adam Dosz - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
2 miejsce - Arkadiusz Petka - Klub Kolarski Lew Lębork
1 miejsce - Paula Wrońska - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Drużyna, zespół roku – młodzik
5 miejsce - Klub Karate Shotokan w Lęborku – chłopcy
4 miejsce - Klub Karate Shotokan w Lęborku – dziewczyny
3 miejsce - KTS - K Lew Lębork
2 miejsce - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
1 miejsce - Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Drużyna, zespół roku – junior
3 miejsce - Pogon Farm Frites Lębork
2 miejsce - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus – chłopcy
1 miejsce - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus - dziewczyny

Drużyna, zespół roku – senior
6 miejsce - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” - koszykówka kobiet
5 miejsce - Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
4 miejsce - TEAM Lębork
3 miejsce - Klub kolarski Lew Lębork
2 miejsce - Trefl Lębork
1 miejsce - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Sportowe Odkrycie roku
9 miejsce - Paweł Pachocki - KTS - K Lew Lębork
8 miejsce - Hanna Rutecka - Klub Karate Shotokan w Leborku
7 miejsce - Szymon Nowicki - KTS - K Lew Lebork
5 miejsce - KTS - K Lew Lębork – dziewczyny
5 miejsce - Krzysztof Różnicki - Lęborski Klub biegacz „Braci Petk”
4 miejsce - Mateusz Buśko - UKS Ekoludek Szczenurze
3 miejsce - Hubert Rajkowski - Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki
2 miejsce - Mateusz Żukowski - Lechia Gdańsk S.A
1 miejsce - Kamila Bulman - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Trener
6 miejsce - Zygmunt Petk - Lęborski Klub Biegacza „Braci Petk”
5 miejsce - Piotr Pobłocki - Klub Karate Shotokan
4 miejsce - Witold Krużycki - UKS Ekoludek Szczenurze
3 miejsce - Wojciech Potrykus- Lęborski Klub sportowy „Pogoń”
2 miejsce - Robert Biczkowski - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus
1 miejsce - Dariusz Gromulski - UKS „jedynka” Meyn - Solex Lębork

Trener gier zespołowych
3 miejsce - Łukasz Świątek - KTS - K Lew Lębork
2 miejsce - Waldemar Walkusz - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
1 miejsce - Marcin Dawidowski - Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki

Sportowe wydarzenie roku
1. XIX Maratom Piłki Siatkowej Młodzieży – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki
2. Siatkarskie wydarzenie lata – mecz ekstraklasy piłki siatkowej pomiędzy Treflem Gdańsk – Indykpol Olsztyn
3. I Lęborski Turniej Piłki Nożnej Kobiet Leo Lady’s Cup o Puchar Starosty Lęborskiego – KTS-K Lew Lębork
4. Puchar Polski Karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
5. V Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska „Komputronik Cup 2017”
6. Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Baltic Cup 2017 – Klub Strzelecki LOK Lider Amicus Lębork
7. XXXV Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera, X Międzynarodowa mila ROL LAND Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego, XVI Ogólnopolski Bieg Sołtysów i Vip – ów pamięci Jana Pawła II, III Mistrzostwa Polski w przeciąganiu ciągnika.

Sponsor Roku:
1. Fundacja Recal – Artur Łobocki
2. Farm Frites Poland S.A. – Ernst Christoph Lehmann – Barenklau
3. Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” – Wiesław Wójcik
4. BNA Polska – Obliwice – Zdzisław Małecki
5. Piekarnia – Cukiernia – Krzysztof Wenta
6. Salon Sportowy Mistral – Bożena i Stanisław Renusz
7. Robex – Evert Vervelde
8. Firma Handlowo – Usługowa „Orion” – Rafał Bąk
9. Ap Sped – Agnieszka i Przemysław Gajkowscy
10. RAI Przedsiębiorstwo Budowlane – Andrzej Rynkiewicz
11. Amicus – Stanisław Mazurek
12. Hotel Lech Resort & SPA w Łebie – Leszek Pisarski
13. Auto Buniks – Bogusław Wrzesień
14. Punkt Skupu Surowców Wtórnych – Bandzmer

Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza
Zygmunt Petk
Edward Nagórski

Nagroda specjalna:
Danuta Smidt

Wyróżnienia Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lęborskiego:
Wyróżnienie Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka otrzymali:
Weronika Hallmann, Dariusz Gromulski

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Łeby Andrzeja Strzechmińskiego otrzymali:
Szymon Sołtys, Agnieszka Gumienna, Konrad Gumienny

Wyróżnienie Wójta Gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicza otrzymał:
Mateusz Buśko

Wyróżnienie Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke otrzymała:
Weronika Hallmann

Wyróżnienie Wójta Gminy Cewice Jerzego Pernala otrzymała:
Agnieszka Kreft – Klub Karate Shotokan w Lęborku

W części artystycznej tegorocznej gali zaprezentowali się Mieszko Włodarczyk i mieszkaniec gminy Cewice – Mariusz Czajka. Szczególne podziękowania za doskonałe przygotowanie sali na to wyjątkowe sportowe wydarzenie roku należą się Barbarze Selonke, dyrektorowi Zespołu Szkół w Cewicach.

Referat Rozwoju i Promocji
Starostwa Powiatowego w Lęborku

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Friday, 17 August 2018 r.
Imieniny:
Jacka, Anity, Mirona
strony www Lębork
Strona korzysta z plików cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu oraz w celach statystycznych, zgodnie z polityką plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.