Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Strzelanie z BWP1 na...

Strzelanie z BWP1 na poliganie w Wędrzynie

wyświetlony 1638 razy
Change text size Save as PDF RSS

- Celem zajęć jest  doskonalenie prowadzenia skutecznego ognia z broni pokładowej BWP 1 podczas przystanków - tłumaczy kierownik strzelania ppor. Kaźmierczyk.

Zajęcia rozpoczął szczegółowym instruktażem i omówieniem warunków bezpieczeństwa. Po ogłoszeniu przez kierownika strzelania rozpoczęcia zajęć poszczególne załogi meldowały kolejno swoją gotowość do strzelania. Załogi BWP 1 składają się z trzech osób: dowódcy, działonowego-operatora i kierowcy mechanika.

Na komendę "Naprzód" załogi wozów bojowych sprawnie rozpoczęli strzelanie z przystanków. Na przedpolu ukazały się cele, które należało zniszczyć. Padały kolejne komendy, ciszę przerwały serie z pokładowych karabinów, natomiast trafiane cele znikały z pola widzenia.

- Takie zajęcia to sprawdzian naszych umiejętności. Efekty możemy obserwować dziś na strzelnicy - wyjaśniał tuż po wykonanym strzelaniu st. szer. Łukasz Żalikowski z 8 kompanii zmechanizowanej, kierowca-mechanik BWP1.

Zajęcia na strzelnicy poprzedziły wielogodzinne treningi i przygotowania w garnizonie. Załogi szkoliły się wykorzystując trenażer ORTLES-3M/K, przeznaczony do szkolenia załóg bojowych wozów piechoty BWP1.

 Żołnierze doskonalili umiejętności posługiwania się wyposażeniem BWP1, poruszania się nim na polu walki, wykrywania i rozpoznawania celów i pomiaru odległości do nich oraz prowadzenia skutecznego ognia.

5 komentarzy:
Heniu pisze:
19:43 09.02.2018 r.

Dobra fajnie, teraz czekam na artykuł jak to strażacy jadą na akcje, policjanci do wypadku, pracownik socjalny do bezdomnych, lekarz do chorego itp. Kuźwa poszli do wojska to chyba normalne, że jeżdżą na poligony bo to ich zajęcie a tak poza tym to gó

Anty Heniu pisze:
13:11 10.02.2018 r.

W takim razie Heniu po jakiego grzyba czytasz ten artykuł, zajmij się czymś ciekawszym, proponuje hodowlę jedwabników wtedy i o tobie będzie artykuł ...:-)

Heniu pisze:
15:34 10.02.2018 r.

Nie muszę mam ciekawą pracę, która sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję;) hodowlę jedwabników, świń, gołębi etc. Zostawiam takim jak ty. A artykół przeczytałem bo jest po to żeby przeczytać, a że bez sensu to już inna sprawa.

Anty Heniu pisze:
15:18 20.01.9824 r.

„ artykół” brawo brawo brawo

putin pisze:
15:18 20.01.9691 r.

te bwp1 maja prawie 50lat tak ze wstyd o tym pisac


Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24