Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policjanci kontrolują...

Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

wyświetlony 1187 razy
Change text size Save as PDF RSS

Trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i dla życia. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego też, jak w poprzednich latach policjanci z lęborskiej komendy patrolujący miasto zwracają podczas służby uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne lub nietrzeźwe. Kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki i altanki ogrodowe.

Dzielnicowi podczas swojego obchodu sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice, dworce i strychy starych kamienic. Mundurowi odnajdujący takie osoby informują ich o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek. Z doświadczenia policjantów wynika, że w wielu przypadkach również dzięki informacjom przekazywanym przez społeczeństwo, policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem, często ratując im życie.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Zimową porą na wychłodzenie organizmu są również narażone osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna

3 komentarzy:
Jacek pisze:
21:31 08.02.2018 r.

Pileckiego 16/6 tam zbieranina bezdomnych konkretnie podtrutych suplementami od gangstera z Pogorszewa :)

jan pisze:
18:46 09.02.2018 r.

Wszyscy o nim wiedzą tylko nie policja

Alina pisze:
08:19 19.02.2018 r.

ta komórka na podwórku podejrzana


Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24