Lębork24

Wiadomości > Sport > Halowy turniej tenisa...

Halowy turniej tenisa ziemnego „Ferie z rakietą 2018”

wyświetlony 1024 razy
Change text size Save as PDF RSS

W dniach 29 i 31 stycznia zorganizowano singlowy turniej tenisowy. Zawody odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 8. Zawody przeprowadzone w kategoriach: chłopców, dziewcząt oraz w kategorii najmłodszych.

Wśród chłopców po zaciętym meczu finałowym zwycięstwo odniósł Maks Klawikowski pokonując Jacka Staniszewskiego 2:1 (6:4, 4:6, 10:3 - w tie break-u), trzecie m-ce zajął Mateusz Kaliciński po zwycięstwie nad Piotrem Bradtke (7:6, 6:2). Miejsca 5-8 zajęli: Kuba Zajkowski, Cezary Kaliciński, Łukasz Sobiesiak i Bartosz Kabała.

Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Weronika Wydrzyńska po pokonaniu Marty Pałys 6:2, 6:3. W meczu o trzecie miejsce Martyna Niewolin wygrała po ciekawym meczu z Martynę Szulta 7:6, 7:5.

W kategorii najmłodszych zwyciężył Jonatan Jażdżewski, po pokonaniu 6:4, 6:2 Andrzeja Bednarskiego. Trzecie miejsce zajął Miłosz Księski, zaś czwarte Luiza Janicka – jedyna dziewczyna rywalizująca w tej kategorii z chłopcami.

Wszyscy uczestnicy turnieju nagrodzeni zostali dyplomami, medalami sportowymi oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Centrum Sportu i Rekreacji, zaś zawody przeprowadził Andrzej Borowski.

Kolejny turniej planowany jest na 26 maja, będą to Indywidualne Mistrzostwa Szkól w tenisie.

Opracował Andrzej Borowski

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24