Lębork24

Wiadomości > Sport > Max-Bruk wywalczył Puchar...

Max-Bruk wywalczył Puchar Starosty

wyświetlony 999 razy
Change text size Save as PDF RSS

10 drużyn piłkarskich spotkało się w sobotę, 20 stycznia w Miejskiej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Piłkarze rywalizowali po raz XVIII o Puchar Starosty Lęborskiego w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. W grupie „A” zagrały: Anioły Garczegorze, Zenit Redkowice, Markbud Grzybno, Leśnik Cewice i BZ-Bud Lubowidz a w grupie „B”: Stolem Gniewino, Chrobry Charbrowo, Max-Bruk Lębork, JW. Lębork i Wikęd Luzino.

Mocna obsada turnieju, który stał  na bardzo dobrym poziomie, tak pod względem  organizacyjnym jak i sportowym spowodowała, że emocje rosły z meczu na mecz. Na dobre walka rozgorzała jednak dopiero w meczach półfinałowych i finałowych.

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Zdobywcy 1 i 2 miejsca w poszczególnych grupach rozegrali półfinały systemem „na krzyż”. Następnie przegrani w meczach półfinałowych walczyli o  trzecie miejsce, zaś zwycięzcy półfinałów o miejsce pierwsze i drugie.

Po rozegraniu meczów eliminacyjnych z grupy „A” do półfinału z 9 pkt weszli piłkarze Markbud Grzybno i Aniołów Garczegorze, którzy w decydującym pojedynku o półfinał pokonali Leśnika Cewice 3-0. Z grupy „B” do dalszych gier zakwalifikowały się Max-Bruk Lębork i Stolem Gniewino.

Pierwszą parę półfinałową utworzyły Markbud Grzybno i Stolem Gniewino. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyła ekipa z Gniewina 1-0. Zwycięskiego gola na wagę finału strzelił Paweł Sobczyński na 40 s przed końcowym gwizdkiem sędziego. W drugim pojedynku półfinałowym Max-Bruk Lębork – Anioły Garczegorze o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. W regulaminowych 12 minutach mecz zakończył się wynikiem 2-2. Bramki  strzelili Patryk Ziarko i Tomasz Musik (Max-Bruk) oraz Krystian Czerwionka i Michał Fudala dla Aniołów. Strzelanie 3  rzutów karnych rozpoczął Max-Bruk. W pierwszej serii trafiają Paweł Friszkemut i Bartosz Stojek. W drugiej Tomasz Musik i Michał Fudala. W trzeciej Patryk Ziarko pokonał Adama Wójtowicza, a Adrian Kwiatkowski trafił w słupek. MAX-BRUK wygrał 3-2 i zakwalifikował się do finału.

Zaciętym pojedynkiem okazał się mecz o trzecie miejsce. Padła w nim zaledwie jedna bramka. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła drużyna z Grzybna Markbud, pokonując zespół Aniołów Garczegorze 1-0 i tym samym zajmując najniższe miejsce na podium. Zwycięskiego gola strzelił Gracjan Szutenberg.

Równie emocjonującym pojedynkiem okazał się sam finał. Tu Max-Bruk Lębork okazał się lepszy zwyciężając przeciwników z Gniewina 3-1 i zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju.
Bramki dla zwycięzców zdobyli Paweł Friszkemut – 2 i Dominik Czekirda – 1. Dla STOLEMU honorowego gola strzelił Kamil Kankowski. Drużyna z Lęborka potwierdziła swoją dominację w całym turnieju  i co uczciwie trzeba przyznać – pokazała, że byli najlepsi i zasłużyli na pierwsze miejsce. Tak więc podopieczni Wiesława Kwiatkowskiego, którzy grali w składzie: Dominik Czekirda, Wiesław Kwiatkowski (opiekun i kapitan), Dominik Depta, Tomasz Musik, Grzegorz Musik, Paweł Friszkemut i Patryk Ziarko, powtórzyli sukces z ubiegłego roku i puchar Starosty Lęborskiego Teresy Ossowskiej-Szarej pozostał w Lęborku.

Oprócz starosty, zwycięzcom gratulowali: burmistrz Lęborka Witold Namyślak, wicestarosta Elżbieta Godderis, Krzysztof Pruszak, członek Zarządu Powiatu Lęborskiego, Andrzej Syldatk, Prezes KS Anioły Garczegorze i  radny Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska, Adam Wrześniewski.

Statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Paweł Friszkemut (Max-Bruk) – 4 gole a statuetkę  dla najlepszego bramkarza Jarosław Ochał (Markbud). Drużyna Max-Bruk Lębork została jeszcze dwukrotnie nagrodzona: pucharem fair – play ufundowanym przez Przewodniczącego Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotra Klechę i pucharem redakcji Echa Lęborka dla najlepszej drużyny powiatu lęborskiego.

Jak co roku, tak i tym razem, organizatorami rozgrywek byli: Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski w Lęborku, Gmina Nowa Wieś Lęborska i klub sportowy Anioły Garczegorze.

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24