Lębork24

Wiadomości > Sport > Pogoń Lębork zaciska pasa....

Pogoń Lębork zaciska pasa. Waldemar Walkusz nie jest już trenerem

wyświetlony 2438 razy
Change text size Save as PDF RSS

Awans po 16 latach to III ligi w sezonie 2016/2017, dobre lokaty w IV lidze i pozytywna atmosfera wokół piłkarskiej Pogoni to niestety za mało by stabilnie funkcjonować na lęborskim rynku sportowym. 12 stycznia br. piłkarska sekcja Pogoni otrzymała informację o znacznym obniżeniu o 40.000 zł miejskiej dotacji na rok 2018 zł. Propozycję miasta zaakceptowała komisja opiniująca sportowe granty. Tym samym runął plan nawiązania walki o najwyższe cele w tym sezonie. Seniorzy Pogoni po rundzie jesiennej zajmują w tabeli wysoką, 3. lokatę. I choć walka z o wiele zamożniejszymi drużynami z czuba tabeli nie była łatwa, to jednak sportowych ambicji i chęci walki o najwyższe cele Pogoni nie brakowało. Z planów tych pozostały tylko chęci…

W trosce o stabilność finansową seniorskiej drużyny podjęto kilka dni temu trudne rozmowy o renegocjacji umów z zawodnikami, przygotowano się też na pożegnanie kilku piłkarzy. Wiosną na Kusocińskiego nie zobaczymy na pewno Michała Szałka i Fabiana Słowińskiego. Z kolei Maciej Szlaga od tygodnia trenuje z Gryfem Wejherowo. W międzyczasie z przyczyn osobistych z funkcji I trenera zrezygnował Waldemar Walkusz. Nie jest to dla klubu łatwy czas. Mimo tych przeciwności trwa mozolna praca nad poukładaniem spraw. Światełko w tunelu już świeci.

15 stycznia br. seniorska drużyna pod okiem Wojciecha Musuły wznowiła zajęcia. W kolejnych dniach do zespołu dołączyć mają nowi zawodnicy w tym kilku młodszych i starszych wychowanków. Najbliższe miesiące nie będą łatwe, choć duża zaliczka punktowa z jesieni daje spokój jeżeli chodzi o zachowanie czwartoligowego bytu.

Czy tak musiało się skończyć?
Sytuacja finansowa klubu była przedstawiana jasno. Mówił o niej m.in. w świątecznym wywiadzie na łamach serwisu Pogoni, prezes piłkarskiej sekcji Marek Piotrowski: „Po ostatnim sezonie mówiąc dyplomatycznie nasz budżet jest mocno nadszarpnięty. Podejmujemy zdecydowane kroki aby tę sytuację jak najszybciej wyprostować. Idzie nam dość dobrze. Jeśli chodzi o przyszły rok to kluczową sprawą jak zawsze będzie poziom miejskiej dotacji, bo to wciąż nasz podstawowy przychód.”

Propozycja znacznego obniżenia dotacji wywołała lawinę. Budżet seniorów na rok 2018 nie jest może dramatycznie niski. W ostatnich miesiącach konsekwentnie zmniejszone zostały zobowiązania z czasów niedawnej III ligi. Ten wielki sukces i radość z awansu i gry z ciekawymi przeciwnikami niestety nie pociągnął za sobą odpowiedniego finansowania. Z problemem tym borykało i boryka się wiele klubów. Dosłownie tydzień temu Wda Świecie głośno myślała o wycofaniu się z ligi szacując koszt gry w III lidze na poziomie co najmniej 500-600 tysięcy zł na sezon. Pogoń Lębork w zeszłym sezonie miała na grę w III lidze zaledwie 390 tys. zł, wydała „nieco” więcej. III liga nadal odbija się czkawką finansową i organizacyjną w wielu drużynach, np. w Gryfinie.

red

95 komentarzy:
Johny pisze:
15:16 21.01.3615 r.

Przepisujecie artykuł ze strony internetowej.Gdzie rzetelność dziennikarska i sprawdzenie dlaczego dotacja jest taka, a nie inna.Z tego co kojarzę to Pogoń wywalczyła awans z wsparciem miasta na poziomie ok180 tyś. Następnie zwróciła się do burmistrza o wsparcie na rozgrywki 3 ligi i to wsparcie otrzymało w łącznej kwocie 120 tyś.Starostwo dorzuciło 20 tyś.Po spadku z 3 ligi włodarze klubu mają pretensje, że obcina im się 40 tyś.Pytam się a dlaczego nie owe 120 tyś, skoro udało się wywalczyć awans za 180tyś, to chyba można i obecnie w tej kwocie grać.I przypomnę że pierwszą rundę 4-ligi Pogoń grała z grantem w wysokości ok300 tyś. Teraz dostaną 260tyś. ,co jest o 90tyś. więcej niż w sezonie kiedy awansowali.Dziwię się że poczucie przyzwoitości pozwala prezesowi wypowiadać takie słowa, że Pogoni się obcina kasę.Rozumiem że na granie w 4 i 3 lidze granty powinny być takie same.To nie wina miasta, że Pogoń nie zbilansowala budżetu w 3 lidze.Nie wspomnę o pomocy miasta w utrzymaniu stadionu-z tego co wiem to inne kluby płacą za halę, tylko.piłkarze za stadion nie.

zxc pisze:
15:16 21.01.1468 r.

Pan Jabłonowski widać cały dzień żyje Pogonią. Od rana donosi do Urzędu Miasta potem cały dzień przed komputerem szczuje na Pogoń. Weź się chłopie zajmij tymi śmiesznymi halowymi kopaczami a od Pogoni wara.

jas fasola pisze:
15:16 21.01.1553 r.

a ja sie pytam z jakiej okazji ten dziwny twór na futsalu dostanie 300% a może nawet 500% wiecej kasy niz rok temu? przeciez graja w tej samej lidze co rok temu !! to jest dopiero wałek !! a taka lige to kazdy moze sobie zalozyc bo nizszej nie ma !! konszachty niektorych osob wkrotce wyjda na jaw...

pop pisze:
15:16 21.01.2932 r.

...muszą mieć więcej bo dla Piety na wypłatę nie starcza - a to największa złotówa polskiej piłki. prezesik też ma co nieco do spłacania jeszcze... no i spiker andrzej s. - ten to ma długi.... każdemu musi skapnąć z miejskiej kasy.... marian nad wszystkim czuwa...

Daru pisze:
15:16 21.01.2212 r.

....a ci śmieszni halowi kopacze to nie przypadkiem zawodnicy Pogoni????

Maks pisze:
15:16 21.01.3670 r.

Nie samą piłką żyje świat. Ponad 200 tys. PLN na 4-lige? Gdyby utrzymali się w trzeciej rozumiałbym cały ten "krzyk". Inne dyscypliny też się rozwijają, odnoszą sukcesy nierzadko większe niż Nasza Pogoń, dają marketingowo miastu większą rozpoznawalność w kraju, więc dlaczego nie dać im kasy?

hjkl pisze:
15:16 21.01.4278 r.

Oczywiście. Tylko te 200 000 zł to żaden luksus a niezbędne minimum. Tyle kosztuje piłka trawiasta. Liderzy IV ligi dysponują budżetami 350 - 400 tys zł. Nie patrzymy ile kto dostaje z miasta/gminy tylko jakie ma wydatki.

Daru pisze:
15:16 21.01.6016 r.

a jakie są większe koszty w 4 lidze???

fox pisze:
15:16 21.01.4649 r.

Uwalić temu całemy Team Lebork a dać na strzelectwo. Tam są sukcesy a nie jakaś amatorska halówka...

realny pisze:
15:16 21.01.5500 r.

Piłka nożna halowa to sport niszowy. Interesuje się tym margines kibiców. Grają tam zawodnicy niespełnieni. Lenie którzy na trawie nie dają rady , ciężki trening jest im obcy. Dlaczego miasto to sponsoruje? Koneksje , układziki , nikt nie kontroluje jak są wydawane pieniądze z dotacji miasta. Prosty sposób na wały. I miasto daje na to zgodę. Wybory niebawem. Pogoń zwiera szyki.

Lęborczanin pisze:
15:16 21.01.8923 r.

Ja tutaj czegoś nie rozumiem... jak można porównywać w ogóle klub z ponad 70-letnią tradycją do jakichś stowarzyszeń, których żywot to kilkadziesiąt miesięcy.... Mamy piłkarską Pogoń w IV lidze, a Jej miejsce jest CO NAJMNIEJ w 3-ciej... Przecież to od zawsze była chluba miasta...Czy nikt nie pofatyguje się i nie sprawdzi budżetów klubów z 2, 3 ligi? Burmistrz powinen to zobaczyć, jasno określić, że stawiamy na piłkę i na POGOŃ, dajemy tyle ile trzeba i do tego max 2 inne dyscypliny i tyle...tylko to trzeba mieć jaja do takich decyzji...a że Miasto chce każdego po trochu zadowolić to jest jak jest, czyli nic nie ma... Jakieś szczekacze z futsalu (tak jak ktoś pisał - niespełnieni "piłkarze" z trawiastych boisk), próbują robić wielkie show, gdzie tak naprawdę 1% ludzi w Polsce interesuje się pilką halową...niestety dla LSSS ale taka jest prawda... no cóż, widać ktoś musi sie w końcu wkurzyć, by niektórzy przejrzeli na oczy...

Czarodziej pisze:
15:16 21.01.2727 r.

Pamiętam jak byłem mały mój tata zabierał mnie na mecze pogoni i to było wydarzenie, ludzie szli na stadion ze wszystkich stron miasta. Wtedy dla włodarzy Lęborka liczył się tylko klub Pogoń i nie było żadnych tworów wymyślonych dla zarabiania kasy dla ich założycieli. Wszystkie dyscypliny w Lęborku były pod nazwą klubu Pogoń Lębork i były chlubą naszego miasta. Panie burmistrzu, niech Pan się opamięta i pokaże że to Pan tu rządzi a nie Pani Zaj.....i jej pupile którzy chcą tak naprawdę wysiudać pana ze stanowiska. Powinien Pan postawić na lęborski klub Pogoń i przestać finansować te wszystkie pseudo szkółki które i tak w wyborach na pana nie zagłosują. Fajnie byłoby zobaczyć pana na meczach na stadionie.

Mario pisze:
15:16 21.01.9013 r.

Nie uważam że siatkarzom się nie należy to spadkobiercy drugiej ligi Pogoni, mają w plus lidze dwóch wychowankow, mają porozumienie z Treflem Gdańsk co świadczy o jakości pracy z młodzież.9 miejsce w mistrzostwach Polski młodzieży to wynik największyc w grach zespolonych w naszym mieście od wielu lat.Być może mądre zarządzie klubem, nie dziwne uklady i ilość sponsorów świadczy o zaufaniu do klubu.I myślę że nie należy dyskredytowac ich pracy..

Natan pisze:
15:16 21.01.7574 r.

Pan Jarek Pruski został radnym, członkiem Zarządu Powiatu to ciągnie do siebie i po układzie siatkarze mają dobrze. Przecież w tym Treflu to głownie zawodnicy z Gdańska grają...

Fan pisze:
15:16 21.01.8447 r.

Natan jak coś piszesz to sprawdź na 100 % czy masz dobre informację . Układ jest taki że to Pogoń dostała od Starostwa 20 ty , a siatkarze dokładnie 0 zł . W Treflu grają także siatkarze z Lęborka np . Majcherski, Rychert , Sobczak rozumiem że w III lidze to sami piłkarze z Lęborka grali??? Tak ogólnie to odczepcie się od siatkówki bo to oni dają najlepszy przykład jak należy funkcjonować. Kupę szkolonej młodzieży , współpraca z lęborskimi szkołami, stabilni sponsorzy, sukcesy na arenie ogólnopolskiej i dwóch wychowanków grających w Plus Lidze .W kłótnie pomiędzy kopaczami ich nie wciągajcie

KL pisze:
15:16 21.01.149 r.

A na turnieje siatkarskie i bankiety w Łebie Starostwo nie dało ani złotówki... A świstak siedzi i....

Fan pisze:
15:16 21.01.4915 r.

a co ma jakiś Turniej w Łebie do szkolenia dzieci i młodzieży w klubie???? Przecież te środki otrzymuję organizator samej imprezy na organizacje tej imprezy!!! Do siatkarzy nie trafia nawet złotówka. Ludzie weźcie wy się walnijcie w te głupie łby .W Lęborku nigdy nie będzie dobrze , tylko zawiść nic więcej i hipokryzja. Rozumiem że jak Walkusz jest przewodniczącym Rady Powiatu i załatwił po znajomości 20 tys i komplet dresów z powiatu to dobrze , a jak Pruski dostaję na turniej który z resztą odbywa się już 20 lat to wtedy źle. Gdzie tu logika ????

Gość pisze:
15:16 21.01.4940 r.

TO dostali z grantu starostwa i jak byś sprawdził to dostają od 10 lat.To największych turniej piłki siatkowej dzieci i młodzieży w Polsce.Ciekawe jaki wielki turniej piłki nożnej Pogoń zrobiła, gdzie razem jest 40 zespołów i grają przez trzy dni.

Roma pisze:
15:16 21.01.9276 r.

Ja nie wiedziałem że dotacje kupuje się za glosy, dobrze wiedzieć.

Czarodziej pisze:
15:16 21.01.2847 r.

Jak najbardziej powinno być więcej kasy na wszystkie 3 sekcje klubu bo to one przynoszą chlubę dla lęborskiego sportu a nie te pseudo szkółki

Roma pisze:
15:16 21.01.3724 r.

A po co na 4 tenisistów 200 tyś.Przecież z tego nie wolno opłacać zawodników, ale jeśli na wyżywienie idzie 90 tyś, to wiadomo że są wałki wszyscy o tym wiedzą, ale myślę że wkrótce to się skończy i ktoś to sprawdzi.

Roma pisze:
15:16 21.01.3930 r.

Wszyscy wiedzą że Tkaczyk Tak działa i cała Pogoń wałki robi na dożywianie to samo jest w piłce nożnej.Trzeba powołać komisję i sprawdzić wszystkie sprawozdania bo coś tu śmierdzi z tym dozywianiem.

Fan pisze:
15:16 21.01.8932 r.

Z tym dożywianiem to prosta sprawa. Regulamin przyznawania dotacji jest jasny. Zakaz przeznaczania środków na wynagrodzenia zawodników!!! No to znaleziono kruczek prawny , że można wypłacać zawodnikom ekwiwalenty za dożywianie w dniach treningowych bądź w dniu rozgrywek. Oczywiście ustawodawcy chodziło o zwykły posiłek po treningu. Więc mamy teraz oto taką sytuację , że zawodnik X dostaję 2.000 tys złotych na dożywianie. Jeśli trenował np 4 dni w tygodniu to daję stawkę 125 zł za posiłek . Można poszaleć , ośmiorniczki zjeść :) Znaleźli sprytny sposób na ominięcie prawa , a Urząd Miasta na to pozwala . Ja tego nie rozumiem czy nie łatwiej by było dać Pogoni z 500 tys ze środków np na promocję Sytuacja była by czytelna i nie trzeba by było wtedy kombinować .

asdd pisze:
15:16 21.01.654 r.

osmiorniczkami to sie zajada Pan pruski wraz ze świta siatkarzy na bankiecikach. a za wszystko po cichu placu CSiR tak aby w dotacji nie wykazywać takich kwot na "konsumpcje". to jest prawdziwe dożywianie...

Xxx pisze:
15:16 21.01.2987 r.

NIE masz pojęcia o czym piszesz, więc nie pisz bzdur.W jakiej dotacji o czym ty piszesz.Jak chcesz sprawdzić na co idzie grant ze starostwa to zobacz, a nie pisz o plotkach panie asdd

Szpak pisze:
15:16 21.01.7183 r.

Prawda jest taka że od wielu lat są ci sami ludzie na stanowiskach. Wchodzi ustawa że burmistrz może sprawować urząd tylko przez 2 kadencję więc namyslak bierze już co się da, nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. W tym klubie nigdy nie będzie dobrze dopóki tych ludzi się nie rozliczy Tkaczyk i Namyslak won. Nie ma sukcesów nie ma rozwoju więc trzeba się pożegnać. W klubie seniorzy nie dostają wynagrodzenia nawet najmniejszego, chłopakom w juniorze A brakuje wody na treningach to o jakiej przyszłości my mówimy? Seniorzy dostają kartki jakieś śmieszne rozliczenia. Jakim cudem Tkaczyk tyle lat siedzi na stanowisku? Nie robi nic aby było lepiej, nie szuka sponsorów to i pieniędzy nie ma. Nie można mówić że nie damy kasy Team albo siatkówce bo to również Lębork i ludzie z niego pochodzący, miasto nie będzie wykładać całego budżetu tylko dla Pogoni bo to klub od 45 roku z tradycją. Jest demokracja są też inni a nie tylko Pogoń. Klub jest ważny dla wielu najważniejszy ale na pewno nie dla takich ludzi jak Tkaczyk i reszta. To co się tam wyprawia to jest śmiech na sali, szkolke Pogoni prowadzi prezes który podejrzewam choć mogę się mylić zna piłkę tylko z telewizji. Dlaczego Małecki nie zostanie prezesem sekcji piłkarskiej? Bo nikt mu nie da szansy przez zawiść i chęć zbierania pieniędzy ZA NIC. Każdy w Lęborku wie jaki jest Małecki jego decyzję jako trenera są często nie zrozumiałe ale na pewno ten Pan więcej by dał Pogoni niż Tkaczyk. Jest to człowiek z pasją i zaangażowaniem o swoich zawodników i ich problemach. Strona www Pogoni i fejsbuk to jest jedno wielkie zaklamanie rzeczywistości, usuwanie komentarzy i pisanie tylko i wyłącznie o sprawach które mogą się spodobać opinii publicznej. Zero wyciągania wniosków zero przyjmowania krytki która często mogłaby pomóc. Już nie wspomnę o straconych rocznikach Ratusz, Małecki, Bartoszek. Chłopaki które by mogły umierać za ten klub grają w śmiesznych wiejskich klubikach na poziomie pół śmiesznym a 2/3 już zapomniało jak wygląda boisko trawiaste bo wypluwa się ich zanim cokolwiek poznają na 3-4 ligowych boiskach a nie wierzę że by nie dali rady bo to nie byli ludzie z pierwszej lapanki ale wiadomo lepiej brzmi zawodnik x z przeszłością w Bałtyku Gdynia niż zawodnik y z Juniora A Pogoni Lębork. Namyslak lansować się w mediach bo junior zadebiutował w ekstraklasie a zrobił to tylko i wyłącznie dlatego że w porę uciekł z tego bagna. Taka jest prawda, czas wyborów powtórzę jeszcze raz: Rozliczyć Tkaczyka Namyslaka i resztę pseudo działaczy i polityków leborskich.

andrzej pisze:
15:16 21.01.485 r.

no z Małecki to całkiem ciekawy pomysł. tylko że z takim sternikiem to i 500 000 zl na pilke nie wystarczy. On zeczywiscie zna sie na trenowaniu ale jwszcze lepiej na liczeniu swoich pieniędzy.

realny pisze:
15:16 21.01.6095 r.

P.Małecki to biznesem lęborskiej piłki i gdyby miał być prezesem to i budżet Legii by nie dał rady

Roman pisze:
15:16 21.01.8267 r.

Wybory 2018r tuż tuż!!!
Team Lębork ile kosztowały piłki hahahaha wiecie o co chodzi!!!

Fan pisze:
15:16 21.01.9502 r.

Szpak napisał prawdę. Jeżeli Panowie naprawdę leży wam na sercu dobro Pogoni to zacznijcie sprzątać na własnym podwórku , a nie ciągle szukacie winnych . Jeżeli macie pretensje o wysokość dotacji to kierujcie je do Pana Burmistrza , bo to on decyduje o tym kto ją dostanie i w jakiej wysokości . Nie możecie się obrażać na inne kluby o to , że walczą o swoje. Jak nazwa wskazuję jest to Otwarty Konkurs Ofert , może przystąpić każdy , nawet jeśli założy sobie sekcje warcabów 100 polowych . To że Namyslak ma taką politykę jaka ma to do niego kierujcie wszelkie uwagi. Jeśli popatrzy na waszą sytuację ktoś z boku to jest jedna wielka tragedia. Jak to jest możliwe , że powstają w Lęborku szkółki piłkarskie jak grzyby po deszczu gdzie tłumy dzieciaków latają za piłką . Tylko może warto zapytać swoich działaczy dlaczego żadna szkółka nie chce z wami współpracować??? Może warto przestać wszystkich traktować jak wrogów i próbować się porozumieć , bo te szkółki powinni pracować także dla was. Pogoń powinna zgarniać najbardziej utalentowane dzieciaki i szkolić w drużynach ligowych. Już widzę jak po wylaniu tylu pomyj na Team Lebork , Pięta będzie chciał z wami współpracować i przekazywać wam dzieciaki. Za chwilę okaże się że szkolimy dla Bytovii, Lechii czy Arki. Niech wam działacze wytłumaczą dlaczego nie ma sekcji siatkówki pod szyldem Pogoni???? Dlaczego po oderwaniu się od waszego klubu doskonale się rozwija i ma sukcesy, a gdzie jest koszykówka????? Pary facetów przychodzi sobie powrzucać do kosza i tyle..nawet dziewczynki wola grać jako UKS Jedynka. Gdzie są te tłumy dzieciaków trenujących tenisa stołowego . Za 200 tys zatrudniamy chinczyka i można grać. Tak każdy potrafi . Panowie macie manie wielkości , o wielkości nie świadczą słowa tylko czyny . Wiem , że w klubie macie dobrych i zaradnych ludzi , ale dopóki nie zrobicie porządku ze starymi układami to marazm będzie trwał niestety , a szkoda bo Pogoń zasługuję na coś lepszego . Powinna być wizytówką i chlubą miasta.

Ryszard pisze:
15:16 21.01.345 r.

Nie może byc dobrze, jeżeli pan Jabłonowski zajmuje się głównie wyciąganiem zdolnej młodzieży do Luzina... Gra tam jego syn. Taka jest właśnie współpraca. Wodę z mózgów robią rodzicom i dzieciom. Tak to wygląda, byle nie Pogoń, nic dziwnego że ludzi z Pogoni z rezerwą patrzą na takich ludzi...

realny pisze:
15:16 21.01.1391 r.

A Pięta co niby produkuje ? Ta cała szkółka to maszynka do robienia pieniędzy i tyle. A z jego szkolenia wychodzą tylko poczwary co mogą kopać piłkę na osiedlowych boiskach. I tym ma się zainteresować Pogoń ? Pogoń tego chłamu nie bierze.
Szrot po podwórkowym szkoleniu ? Nie!!! To nie jest materiał dla Pogoni.!

sympatyk pisze:
15:16 21.01.4086 r.

Mam nadzieję , że takich idiotycznych komentarzy nie zamieszczają ludzie co maja coś do powiedzenia w Pogoni , bo jeśli tak to jestem pełen obaw o ten zasłużony lęborski klub.

realny pisze:
15:16 21.01.6375 r.

Ty się martw o to szkolenie w tym burdelu zwanym szumnie "szkółką "

Fan pisze:
15:16 21.01.206 r.

Wiosna zakładam Klub Fanów Motyli pardon STOWARZYSZENIE.
Idę do miasta i będę rzadal pieniędzy na odzież letnia i siatki do łapania motyli.
Skoro rozdają na lewo i prawo to i na motylki będzie.

Piotr pisze:
15:16 21.01.270 r.

Nie rozumiem tylko jednego, mam 36 lat i od 4-tego roku zycia Tata zabieral mnie na mecze Pogoni, to bylo po prostu Swieto niedziela godz 12:00, tym zyl caly rejon Leborka... Jak mozna pozwolic zniszczyc taka tradycje? Swiat idzie do przodu, futbol kosztuje coraz wiecej, w Mieście nie rozumieja, ze pilka nozna to drogi sport? Prosze spojrzec ile na pilke nozna daje Burmistrz Chojnic, Niepołomic, Stargardu, Środzie Wielkopolskiej, Toruniu i przejrzą na oczy... Chodzę teraz synem co dwa tygodnie na mecze, cieszyliśmy się na maxa jak w końcu wróciła 3 liga bo już ja ją ledwo pamiętałem... Nie da rady mieć wszystkich dyscyplin na wysokim poziomie w takim mieście jak Lębork, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że piłka nożna to najpopularniejszy sport i sport z tradycjami w naszym mieście... Nie oszukujmy się futsal jest w jakimś tam stopniu atrakcyjny, ale zawsze, powtarzam ZAWSZE, to była jest i będzie jedynie ODMIANA piłki nożnej, tak jak hokej na trawie i skoki narciarskie na igielicie...niby to samo, ale jednak niszowa odmiana... Budzimy się !!!

Hooliganeria pisze:
15:16 21.01.1874 r.

Zobaczymy się zdechlaki na bramie stadionu a sezon tuż tuż!!!
Będziecie rozliczeni.

realny pisze:
15:16 21.01.2439 r.

Na zawsze i po grób. Wrogów niszczyć i zbeszcześcić.
Wielka Pogoń. Tylko ona i jedyna.

Tomek pisze:
15:16 21.01.3302 r.

NA POGON RĘKI W MIEŚCIE SIĘ NIE PODNOSI !!!

realny pisze:
15:16 21.01.2087 r.

TPL !!! Na zawsze i po grób. Wrogów niszczyć i zbeszcześcić.

Zarząd pisze:
15:16 21.01.8087 r.

Roman Rubaj już jedną nogą w Pogoni. Roman oddaj zegarki!!!!!!

realny pisze:
15:16 21.01.2357 r.

Ty się lecz na nogi bo na głowę za późno.

Smalcur pisze:
15:16 21.01.8206 r.

Romannnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!

bdgt pisze:
15:16 21.01.2395 r.

Łapy precz od Pogoni Wy darmozjady. to nie my chodzimy po urzędzie i mówimy komu trzeba zabrać kasę tylko jablonowski i grudzień. dwóch frustratów którzy jeszcze nic w życiu nie osiągnęli. no potrafią się przebić ze swoją ofertą a jedyny argument to to że Pogoń ma więcej. flip i flap lęborskiego sportu

Gosia pisze:
15:16 21.01.4892 r.

Dobrze gadasz! Gruby i chudszy się dobrali i myślą, że rozumy pozjadali!

Gość pisze:
15:16 21.01.5677 r.

Ciekawe kto był w urzędzie przed komisją niejaki pan Walkusz, radny Litwin i Łaga , zapytajcie się kto tam wykreslal kasę innym żeby tylko na Pogoń dac, to jest żenada dopiero.Nie przyjmujecie argumentów żadnych, macie o 80 więcej jak wtedy kiedy byliście w 4lidze i awansowaliscie.Więc chyba nikt wam nie zabrał a dodał.Bo chyba przez dwa lata koszty 4 ligi tak nie wzrosły.Żeby to zrozumieć trzeba użyć glowy,ale ciężko walczyć na argumenty kiedy się ich nie ma.

Gość pisze:
15:16 21.01.5882 r.

I to wasz prezes zgodził się żeby dzieci i młodzieży zabrać ponad 10tyś ale tylko nie seniorom.To dopiero żenada, ja myślałem że rozwoj dzieci i młodzieży jest ważniejsze ale chyba nie u was. Ale pewnie wam to pasuje drodzy kibice i sympatycy Pogoni.

info24 pisze:
15:16 21.01.6793 r.

a skad ty taki dobrze poinformowany? pracujesz w urzedzie? no to niezle jaja;) koszty od lat sa nieodszacowane to jest ten problem! prawda zawsze wychodzi, jeszcze chwila:)

Xxx pisze:
15:16 21.01.315 r.

Wszyscy o tym wiedzą tylko nikt o tym nie napisze bo jak tu szkodzić Pogoni.Jeśli to Pan dziennikarz pisze to możesz to sprawdzić i być obiektywnym.

Fan pisze:
15:16 21.01.7042 r.

ale jaja , chyba niektórym pyskaczom teraz opadły kopary :)

Tomek pisze:
15:16 21.01.9605 r.

Marian,Alicja......wybory 2018
ZAPAMIĘTAMY ROZLICZYMY POZDRAWIAMY

jop pisze:
15:16 21.01.156 r.

a Namyślaka nie??? Przecież to jego decyzje!!! To co Szreder na burmistrza??? Czy może Głąbiewski he he he

Hooliganeria pisze:
15:16 21.01.527 r.

Może warto wybrac się na najblizsza sesje jak Polonia Bytom i powiedzieć co sie mysli !!!
Jak myślicie ???
Kiedy sesja ???

realny pisze:
15:16 21.01.1608 r.

Popieram. Róbmy!

Asd pisze:
15:16 21.01.2548 r.

Grubas z jablona takie tu odloty mają ze az strach czytać. Marian z kim ty się zadajesz ?

wierzyciel pisze:
15:16 21.01.3166 r.

Pan Jabłonowski z komornikiem już się rozliczył, bo dużo tych licytacji w ostatnich latach było. Ludzi co nie potrafią własnych spraw przypilnować próbują pilnować spraw innych. Wstyd!

Wojtek pisze:
15:16 21.01.3599 r.

Może jakaś zbiórka dla Jablony tak jak na Kijowskiego ???
Ktoś chętny :D

Andrzej Sułkowski pisze:
15:16 21.01.5058 r.

Ja chętny! Też należę do ekipy Teamu Lębork. Jestem tam spikerem! Kocham też KOD i czarne dziewuchy!

realny pisze:
15:16 21.01.6692 r.

Super Sułek

kod pisze:
01:04 27.01.2018 r.

Sułek ty wiesz co... zaściankowy kibicu.

sulek pisze:
15:16 21.01.9780 r.

sulek by się chętnie dorzUcił ale nie ma z czego. teraz na laptopa nowego zbiera

Czarodziej pisze:
15:16 21.01.8638 r.

Dlatego na meczach halówka sprzedaję pizzę 32 cm za 50 zł. Dziwny gość hahaha

Kiełbasa pisze:
15:16 21.01.6725 r.

Andrzej nie taki szkodliwy ,zawsze wpadnie do grilla na kiełbe

sportowiec pisze:
15:16 21.01.6743 r.

Sprawdziłem w BiP dotacje na sport dla klubu Pogoń Lębork sekcje piłki nożnej i tenisa stołowego:
Rok 2013
Piłka nożna 185.000 - dorośli i dzieci
Tenis stołowy 175.00 - dorośli
Rok 2014
Piłka nozna :
77.500 - dzieci
122.700 - dorośli
Tenis:
177.500
Rok 2015
Piłka nożna:
77.300 -dzieci
122.700 - dorośli
Tenis 170.500
Rok 2016
Piłka nożna
77.300 - dzieci
202.700 - dorośli
tenis 170.500
Rok 2017
Piłka nożna
77.300 - dzieci
282.700!!! - dorośli
Tenis 210.500 !!! plus 19.500 na młodzież
Z tego co tu piszą to rok 2018 będzie wyglądał tak
PIŁKA NOŻNA - 242.700 !!!! czyli najwyższy budżet w historii jaka miała Pogoń na IV ligę . To pytam się o co wam kuźwa chodzi ??? Podburzacie wszystkich, obrażacie, straszycie a fakty są zupełnie inne . Razem z sekcją Tenisa i koszykówki otrzymujecie ponad 50 % całej kwoty przyznawanej na cały sport w Lęborku i 80 % ze sportów drużynowych . Może warto spuścić trochę powietrza i ochłonąć co???

bipowiec pisze:
15:16 21.01.192 r.

Pokaż mądralo budżet Teamu Lębork i SPS-u. Wzrosty ponad 100% !!!!

sportowiec pisze:
15:16 21.01.4556 r.

No proszę: 2013
SPS Lębork - 47.000 dzieci i młodzież
2014 - 47.000 dzieci i młodzież
2015 - 47.000 dzieci i młodziez
2016 - 53.000 dzieci i młodzież
2017 - 53. 000 dzieci i modzież
plus 20.000 dorośli Trefl Lębork
Team Lębork - otrzymuje pierwszą dotację w 2017.
No i gdzie ty tu masz 100% podwyżki. Wystarczy przeczytać to wiele nie kosztuje, a kwoty nawet nie warto porównywać do Pogoni bo to śmieszne , a jesli porównywać osiągniecia młodzieży siatkarskiej i piłkarskiej w naszym mieście to tak jakby porównywac trabanta z mercedesem :) Co do halówki to akurat jest trochę racji w tym co piszecie i tu trochę się zgadzam .

po prostu pytam pisze:
15:16 21.01.7457 r.

A środki z Centrum Sportu i spółek miejskich???

sportowiec pisze:
15:16 21.01.7958 r.

a proszę he he he Pogoń - miejska spółka Wodociągi plus CSiR obiekt sportowy całkowicie za darmo , Trefl Lębork - Wysypisko Czarnowko, Team Lębork - jeżeli się nie mylę MZK miejski. SPS Lębork i inne sporty halowe ma tyle z CSiR że młodzież musi płacić za to żeby trenować na hali . Działacze Pogoni weźcie już przestańcie po podcinacie gałąź na której sami siedzicie.

sportowiec pisze:
15:16 21.01.8148 r.

Do redaktora. Może warto jednak zbadać temat, sprawdzić fakty , zanim się wkleja nieobiektywny i fałszywy artykuł z jakiejś strony . Jak pokazują komentarze temat jest bardzo ciekawy tylko warto podjeść do tego w sposób obiektywny i zebrać na ten temat prawdziwe informację ,które przecież są ogólnie dostępne. wystarczy poszukać.Pozdrawiam.

Czarodziej pisze:
15:16 21.01.5661 r.

Piłka nożna ta prawdziwa czyli Pogoń a nie zabawa i zarabianie kasy czyli team to ogromna przepaść w finansach. Ci co uważają że Pogoń dostaję za dużo są w błędzie bo to w tych czasach tyle kosztuje. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile kasy z własnej kieszeni dołożył trener walkusz i inni ludzie będący przy klubie. Mam tu na myśli sezon w którym Pogoń robiła awans do 3 ligi. Niestety to tyle kosztuje. Jak chcemy by Pogoń była w czubie 4 ligi to powinna mieć najmniej 300000 a w 3 lidze to już ok 500000. Zejdźcie na ziemie paranoicy z teamu Lębork

Hooliganeria pisze:
15:16 21.01.5837 r.

Nie pozostaje nic innego jak wybrać się na mecz Teamu Lębork :D

Fan pisze:
15:16 21.01.6689 r.

Podniesliscie rękę na Pogoń.
Dzień sądu nadchodzi!!!

kibic dobrej piłki pisze:
15:16 21.01.7743 r.

Pogoń traci tylko 4 punkty do Gromu Nowy Staw, a tymczasem tam (artykuł z www.malbork.naszemiasto.pl

"Samorząd jest głównym sponsorem IV-ligowej drużyny. Na cały rok 2018 władze gminy planowały przekazać stowarzyszeniu ok. 400 tys. zł. Tymczasem tylko na pierwsze półrocze - przy założeniu walki o III ligę - klub chciał 300 tys. zł.
Zarząd Gromu podał się więc do dymisji z wyjaśnieniem, że nie może realizować wytyczonych celów sportowych. Wiadomość o rezygnacji zaniepokoiła kibiców, którzy zadają pytanie, co dalej z drużyną i całym stowarzyszeniem. Jak się dowiedzieliśmy, obecnie w Gromie trwają przygotowania do wyboru nowych władz. Odbyło się też spotkanie burmistrza z piłkarzami, którzy otrzymali deklarację wypłaty stypendiów na dotychczasowym poziomie."

I takie są koszty. Pogoń ma zaledwie połowę tego co ma Grom z miasta i rywalizuje z nimi jak równy z równym. Lider Radunia Stężyca z gminy otrzymuje jeszcze więcej... Takie są realia piłkarskie, ale to nikogo nie interesuje. Jeżeli miasto chce by Pogoń grała w okręgówce to ok. Tylko trzeba to jasno i wyrażnie powiedzieć, a nie mydlić oczy...

Czarodziej pisze:
15:16 21.01.8599 r.

Dokładnie

trener SPS pisze:
15:16 21.01.593 r.

Chciałbym prosić moich kolegów ze środowiska sportowego o więcej spokoju i szacunku do siebie nawzajem. W tych komentarzach jest dużo nieprawdziwych informacji i niepotrzebnych emocji . Chciałbym wyjaśnić parę kwestii związanych z naszym klubem.
Nikt w SPS Lębork nie życzy źle sekcji piłki nożnej w LKS Pogoń Lębork . Sam jestem wychowankiem Pogoni z jej najlepszych lat kiedy grali w III lidze , a na mecze przychodziło wtedy po 2-3 tys ludzi.Prezes SPS także jest wychowankiem Pogoni. Pogoń spotkało to co nasz klub dotykało już wiele razy . Jeżeli miasto zapewniało was że utrzymacie budżet zeszłoroczny i będziecie mogli ponownie powalczyć o awans do III ligi to wasze pretensje są słuszne. Tylko jeżeli kierujecie je pod naszym adresem to jest jakieś nieporozumienie. Problem z dotacjami nie pojawił się dzisiaj , to już trwa wiele lat, wielokrotnie próbowaliśmy zachęcić do rozmowy i współpracy żeby wypracować jasny i przejrzysty , a przede wszystkim sprawiedliwy podział środków na sport. Jakoś nigdy nie było chętnych, każdy zawsze liczył na to że pójdzie i coś tam po cichu załatwi. Polityka władz a naszym mieście w tym aspekcie jest zła i co roku będzie to samo jesli ona się nie zmieni. Nie można mieć w małym mieście tak wielu dyscyplin i to na jakimś przyzwoitym poziomie. Trzeba określić priorytety. Maks 2 lub 3. Jesli ma być to piłka nożna np III liga to powinniście dostać nawet i te 500 tys ale rezygnujemy w tym momencie z innych rzeczy. Nie da się mieć wszystkiego. Temat rzeka i ponownie zapraszamy do rozmowy ,a nie szczujmy się tu wszyscy na siebie na wzajem.
Co to Trefla Lębork to też należy się parę słów wyjaśnień . Bo jest tutaj wiele przekłamań. Ze względu na to ze 4 lata temu klub SPS Lębork podpisał porozumienie o współpracy z klubem Plus Ligi Treflem Gdańs . Nasi najlepsi wychowankowie mają okazje się rozwijać w klubie z zapleczem i warunkami do rozwoju na najwyższym sportowym poziomie. W pewnym momencie druga drużyna Trefla Gdańsk wywalczyła awans z III ligi do II ligi mężczyzn. Pojawiła się oferta ze wzgledu na to że grają tam nasi wychowankowie nie chcielibyśmy mieć tej II ligi u siebie. Umowa była jasna Trefl bierze na siebie koszty utrzymania zawodników i trenerów , a SPS koszty trensportu i wyzywienia i wszystkiego co związane z meczami we własnej hali czyli sędziowie , ochrona i zabezpieczenie medyczne czyli około 40 tys.. W tym samym czasie Pogoń wywalczyła awans do III ligi. TERAZ NAJWAŻNIEJSZE!!! PRZEDSTAWICIEL POGONI I SPS BYLI WSPÓLNIE NA ROZMOWIE Z BURMISTRZEM . Rozmowa dotyczyła tego czy miasto jest zainteresowane takimi widowiskami sportowymi jak III liga piłki nożnej i II liga piłki siatkowej. Miasto wyraziło się jasno że jest zainteresowane takimi widowiskami. Nie wiem skąd tyle pretensji teraz do nas??? Nie rozumiem tego. SPS cieszył się tak samo z tego że mamy III ligę w Lęborku , jak i to że udało się reaktywować II ligę siatkówki, gdzie kiedyś graliśmy przypominam jako POGOŃ LĘBORK. Być może kiedyś będzie atmosfera i warunki do tego aby pomysleć o tym żeby siatkówka wróciła do korzeni , ale taki stosunek i komentarze niektórych ludzi związanych z Pogonią na pewno tego nie ułatwiają . My wam życzymy jak najlepiej, mam nadzieję że to poniedziałku burmistrz znajdzie brakujące środki i prosiłbym bardzo żebyście nas nie mieszali do tej wojenki z Team Lębork . Pozdrawiam.

fan Pogoni pisze:
15:16 21.01.2383 r.

I to jest jasne stanowisko. Każdy walczy o swoje, ale trzeba się szanować. Te komentarze są anonimowe. Łatwo wtedy o prowokacje i szczucie jednych na drugich czy perfidne skłócanie klubów i działaczy. Są w tym mieście ludzie którzy po trupach chcą swoje nowe inicjatywy promować i co gorsze kosztem innych klubów i sportowców. Nie można tak robić. Podpisuje się po tym co wyżej napisał trener SPS-u!

Pogoń Lębork pisze:
15:16 21.01.3665 r.

Urząd Miasta robi wielki błąd.
Dzieli tort na dużo kawałków i wszyscy glodni.
Powinien najwięcej dac miejskim klubom a resztę stowarzyszeniom i nie patrzeć co będę jeczec.
Jeżeli Urząd się nie zastanowi to już jest pomysł i chęć założenia kilkunastu stowarzyszeń że tak powiem "bez nadziejnych" i ciagniecie kasy skoro się wszystkim należy!!!

Czarodziej pisze:
15:16 21.01.4936 r.

Ja nie mam nic do siatkówki bo tak samo jak sekcje pogoni powinna być mocniej finansowana. Nie mogę zrozumieć tych pseudo szkółek które dla zarabiania kasy robią krzywdę prawdziwemu sportowi w naszym mieście. Najgorsi to team Lębork, wyłudzacze z miejskiej kasy, przecież dostają sporą kasę od farm frites. Z tego co wiem to w pogoni ludzie w zarządzie pracują harytatywnie, po prostu tyle kosztuje utrzymanie drużyny. Jak Pan burmistrz nie da klubowi takiej subwencji jak w zeszłym roku i obetnie tak jak chce Pani zającz..... i jej klika to módlcie się by nasz ukochany klub w ogóle utrzymał się w 4 lidze.

Kibic pisze:
15:16 21.01.6424 r.

Śmiali się z Pogoni że ciągnie ludzi z trójmiasta a nie gra wychowankami.
A coś się dzieje w Teamie ??? Zaciag z Trójmiasta Depta itd
Nasi wychowankowie którzy nic nie osiągnęli mają takie wymagania jak zawodnik z trójmiasta który grał w 3 czy nawet 2 lidze.
Panie Namyslak zastanów się dwa razy zanim coś Pan podpiszesz bo sam widzisz co się w kraju dzieje,naród się obudził i już nikt nie jest pewny swego stołka

Marek pisze:
15:16 21.01.3297 r.

TYLKO POGOŃ LĘBORK

Zarząd pisze:
13:36 22.01.2018 r.

Tylko Roman i zegarki!!!!!!! Romannnnnn!!!!!!!!!!!!

Pogoń pisze:
21:04 22.01.2018 r.

BYŁ BĘDZIE JEST LĘBORSKI LKS !!!

sportfun pisze:
17:13 23.01.2018 r.

SPORT KWALIFIKOWANY 2018 - dyscypliny indywidualne

Nazwa podmiotu

Dyscyplina

Kwota dotacji na rok 2018

Klub Karate Shotokan

Sztuki walki dzieci i młodzież

12.000

LKB Braci PetkLekkoatletyka biegi dzieci i młodzież oraz dorośli

18.000 dzieci i młodzież

12.000 dorośli

UKS Ekonomik-Maratończyk

Lekkoatletyka biegi dzieci i młodzież oraz dorośli

3.000 dzieci

8.000 dorośli

Klub Strzelecki LOKLider- Amicus

Strzelectwo sportowe dzieci i młodzież

32.000

UKS JedynkaPływanie dzieci i młodzież

131.000

Klub Kolarski Lew Lębork

Kolarstwo dorośli

15.000

SPORT KWALIFIKOWANY 2018 - dyscypliny drużynowe

Nazwa podmiotu

Dyscyplina

Kwota dotacji na rok 2018

UKS JedynkaKoszykówka dzieci i młodzież

25.000

Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki

Piłka siatkowa dzieci i młodzież

63.000

Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki

Piłka siatkowa dorośli

40.000

UKS TrójkaPiłka nożna dzieci i młodzież

5.000

KTS-K Lew Lębork

Piłka nożna dzieci i młodzież

Piłka nożna dorośli

8.600 dzieci i młodzież

6.000 dorośli

LKS PogońPiłka nożna dzieci i młodzież oraz dorośli

62.500 dzieci i młodzież

273.000 dorośli

LKS PogońTenis stołowy dzieci i młodzież oraz dorośli

10.500 dzieci i młodzież

200.500 dorośli

LKS Pogoń

Koszykówka dorośli

17.900

LSSS

Piłka nożna dorośli

45.000

TPL pisze:
19:27 23.01.2018 r.

Pieśń Pogonistów Lęborskich
Jeszcze Pogoń nie zginęła,
Póki kibice żyją,
Co nam chciwość wrogów wzięła,
To kibole odbiją.
Ref. Marsz, marsz,Pogoniści
Z Wami siła Boża,
Zbudujemy Pogoń większą do morza.
Krew się leje dookoła Za Pogoń świętą,
Naprzód! Lęborski kibic woła.
Z wolą nieugiętą.
Ref. Marsz, marsz,Pogoniści
Z Wami siła Boża,
Zbudujemy Pogoń większą do morza.
To, co halowiec wziął nam zdradnie,
Zwróć nam, Burmistrzu Panie,
Daj, niech halówka padnie,
Pogoń Wielka zostanie
Ref. Marsz, marsz,Pogoniści
Z Wami siła Boża,
Zbudujemy Pogoń większą do morza.
Siłą ducha, siłą ciała Bijcie Pogoniści,
A niedługo Pogoń , Lębork z wroga oczyści!
Ref.Marsz, marsz,Pogoniści
Z Wami siła Boża,
Zbudujemy Pogoń większą do morza.

TPL pisze:
21:24 23.01.2018 r.

Errata.
Zbudujemy Pogoń większą od morza.

Hooliganeria pisze:
14:02 25.01.2018 r.

NIKT I NIGDY NAS W TYM MIEŚCIE NIE ZŁAMIE.

Fan pisze:
08:34 26.01.2018 r.

Panie Jablonowski jak czytam w Echu twoje bzdury ze nie składacie wniosku o dożywianie czy dotacje to srac Mi się chce.
Czy Ty myślisz że ludzie sa głupi i nie wiedzą że grajki z trójmiasta za darmo biegają???
Depta za 500zl biega ???
Ktoś kiedyś głośno powiedział że piłki kosztowały 500zl a faktura była na 1500 zł.
Chłopie jak człowiek którego "rozebrali że wszystkiego" komornicy może jeszcze się wypowiadać na temat pieniędzy mało tego z publicznych miejskich.
Z Bytowa pogoniony to teraz w Lęborku sił pruboje.
Weź się do rzetelnej pracy a nie tylko patrzeć gdzie tu coś skrobnąć.

ceziik pisze:
09:54 26.01.2018 r.

Pan Jablonowski nie chce na dożywianie bo zawodnikom płaci z tego co dostaje od sponsorów czyli MPEC Lębork. czyli spółka miejska. to tak samo miejskie pieniądze jak te dotacyjne ale brzmi lepiej bo to niby sponsor (którego załatwiła Pani Zajączkowska i Marianek).
Mydlić oczy to możecie... wszyscy wiedzą na czym ten wasz piętowy interes polega.

bob pisze:
20:53 26.01.2018 r.

szkoda słów na ta zajączkowską. nic dziwnego ze takie zamieszanie z tymi dotacjami skoro bierze się za to duet pań (rekowska-zajączkowska) które o sporcie nie mają bladego pojęcia. dramat

Urząd Pracy pisze:
14:58 26.01.2018 r.

LEWUSY zapraszamy do podjęcia pracy !!!

urzędasy pisze:
00:09 27.01.2018 r.

pani naczelnik zjedz snickersa bo strasznie gwiazdorzysz

Kibic LKS pisze:
14:04 27.01.2018 r.

Pani A.Zajaczkowska chodzą słuchy że z Pani ust padły słowa " nie płaczcie nad trumna".Doskonale wiemy że te słowa skierowane są w stronę POGONI!!!
WYBORY SIE ZBLIŻAJĄ,ROZLICZYMY !!

Ramzes pisze:
14:41 28.01.2018 r.

Tuska też mieli obalić kibole a tak naprawdę obaliły mohery. Słabo jesteście i tyle.

Radny pisze:
17:30 27.01.2018 r.

Pani Zajączkowska wie jak to się doskonale robi.
Wywołuje sie awanturę ze wszystkimi a później tylnym wejściem wskakuje się na stołek.

LKS pisze:
15:18 21.01.1228 r.

Tylko Pogoń LKS


Dzisiaj jest:
Monday, 21 January 2019 r.
Imieniny:
Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24