Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Trzy nowe radiowozy w...

Trzy nowe radiowozy w lęborskiej komendzie policji

wyświetlony 1535 razy
Change text size Save as PDF RSS

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wzbogacili się o trzy nowe radiowozy. Nowe pojazdy zostały pozyskane dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lęborku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Nowy tabor z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz polepszenie warunków służby funkcjonariuszy.

W piątek 5 stycznia b.r. w Komendzie Powiat Policji w Lęborku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów miejscowym policjantom. Uroczystość miała miejsce w dniu pożegnania dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku mł. insp. Jacka Kilanowskiego oraz wprowadzenia na to stanowisko jego następcy kom. Mariusza Mejera.  W wydarzeniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz powiatu i samorządów lokalnych. Kapelan lęborskich policjantów, Ks. Dziekan dr Henryk Krenczkowski, pobłogosławił nowe radiowozy.

Starostwo Powiatowe w Lęborku i Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku przekazały środki na zakup trzech oznakowanych samochodów: VW T6 na potrzeby Referatu Patrolowo-Interwencyjnego oraz Opel Astra i Kia Ceed na potrzeby Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy. Są to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

KPP Lębork

6 komentarzy:
Jury pisze:
00:54 11.01.2018 r.

Brawo
Jako pierwsi mamy VW tg :) i nikt nie będzie takich miał na świecie jak my tu w Leborku. VW tg

Gddhdhdjd pisze:
15:00 11.01.2018 r.

VW Tg? Nowy model Volkswagena. Prototyp jedzący jedynie po Lęborku :)

raf pisze:
10:29 12.01.2018 r.

T6 jak coś ;-)

polak pisze:
22:47 12.01.2018 r.

nigdy wam milicjanci z lęborka nie zapomnę w jaki bezczelny sposób zabraliście mi prawo jazdy,oby te nowe radiowozy bardzo szybko się zepsuły

Sołtys pisze:
15:16 24.04.8142 r.

Takie bezpieczeństwo że Białku za dopalacze sobie bialuska Panamerke zakupił

VW pisze:
18:50 28.01.2018 r.

2 litrowa benzyna do patrolowania miasta,banda debili


strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)