Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Lęborczanie nagrodzeni w...

Lęborczanie nagrodzeni w konkursie na rzecz bezpieczeństwa

wyświetlony 1410 razy
Change text size Save as PDF RSS

Aspirant Arkadiusz Loda z lęborskiej policji i Jan Kiśluk, dyrektor LOT „Ziemia Lęborska – Łeba” zostali nagrodzeni w VII edycji plebiscytu na Osobowość Roku w Działaniach na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W minioną sobotę, 9 grudnia w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały statuetki dla wyróżnionych.

Jak mówi Roman Nowak, dyrektor PORD w Gdańsku, nie jest najważniejsze czy ktoś otrzyma nagrodę w tym plebiscycie, ale ważna jest już sama nominacja, ponieważ konkurs rzeczywiście dotyczy tych osób, które nie tylko zawodowo, ale też ogromną część swojego czasu prywatnego poświęcają na działania mające poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym województwie.

Podobne zdanie prezentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, który jest jednocześnie przewodniczącym Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

– Ważne jest budowanie świadomości zagrożeń wśród uczestników ruchu drogowego mówił marszałek Struk w lokalnych mediach Ważne jest także popularyzowanie schematów zachowań i sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy podczas nagłych nieprzewidzianych zdarzeń. Ważne są szkolenia z techniki bezpiecznej jazdy, propagowanie zasad pierwszej pomocy i prowadzenie praktycznych szkoleń w tym zakresie. Ważna jest też edukacja młodzieży w zakresie bezpieczeństwa najlepiej już od najmłodszych lat, od przedszkola.

Laureaci otrzymali również gratulacje od Ryszarda Świlskiego z Zarządu Województwa Pomorskiego, który zgromadzonych gości witał otwierając plebiscytową galę. W opinii wicemarszałka, ważne są codzienne działania dotyczące systematycznej modernizacji pomorskiej infrastruktury, ale nieodmiennie cenną rzeczą jest zaangażowanie i społeczna aktywność uczestników plebiscytu.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, nagradzano w tym roku nominowanych w dwóch kategoriach: indywidualnych społeczników i instytucji.

Wyróżniony z powiatu lęborskiego aspirant Arkadiusz Loda jest policjantem, jednak policjantem dość niezwykłym, bo nie traktującym swoich zadań wyłącznie w kategoriach obowiązku wynikającego ze służby. Wiele czasu wolnego poświęca np. na uczestnictwo w rajdach, prelekcjach, pogadankach z seniorami czy spotkaniach w sołectwach. Radami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieli się również chętnie podczas wszelkiego rodzaju festynów rodzinnych czy edukacyjnych pikników. Kolejnym wyróżnionym w plebiscycie reprezentantem powiatu lęborskiego został Jan Kiśluk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Lęborska – Łeba”. Rajdy rowerowe, piesze wędrówki, rajdy nocne, rajd „Liść Dębu”, czy organizowane w przemyślany sposób powitania wiosny, angażujące młodzież w sposób zorganizowany oraz zlot zabytkowych motocykli, to działania wykraczające znacznie poza zakres zwykłego „dyrektorowania”. Wiele z nich wymaga również poświęcenia prywatnego czasu, by wszystko udało się przygotować jak należy.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24