Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Ubezpieczenie narciarskie...

Ubezpieczenie narciarskie przez Internet - jak porównać ceny?

wyświetlony 638 razy
Change text size Save as PDF RSS

Narciarze i snowboardziści to przeważnie osoby młode i dynamiczne tak jak rodzaj aktywności przez nich uprawianej. Ale nawet najlepsza technika zjazdu i szybkość reakcji na stoku nie gwarantują pełni bezpieczeństwa, dlatego warto wziąć ze sobą odpowiednią polisę zimową. Jej zakup nie stanowi dziś problemu i zajmuje parę chwil.

Dzięki Internetowi możliwy jest nie tylko zakup ubezpieczenia na narty czy snowboard, ale także jego porównanie. Na portalach poświęconych ubezpieczeniom turystycznym można znaleźć wiele przydatnych informacji, które dotyczą m.in. sportów uprawianych zimą. Oczywiście, najpopularniejszymi z nich są zjazdy na nartach i snowboardzie.

Możliwości porównywarki

Narzędziem wykorzystywanym do obliczenia wysokości składki jest porównywarka, rzadziej zwana kalkulatorem ubezpieczeniowym. Dzięki wprowadzeniu do formularza określonych danych, porównywarka w kilka sekund jest w stanie wygenerować 10, a nawet więcej ofert zaczynając od najtańszej do najdroższej. Przykładowo ubezpieczenia narciarskie online w polisanarciarska.pl zaczynają się już od 3 zł za dzień w zależności od:

 • Kraju pobytu,
 • Liczby ubezpieczonych,
 • Długości wyjazdu,
 • Zakresu ochrony,
 • Sum ubezpieczenia.

Ponadto polisa online jest dostępna każdego dnia przez okrągłą dobę, z tym że należy uważać na okres karencji, czyli czas, w którym towarzystwo, mimo wykupionego ubezpieczenia, nie odpowiada za wyrządzone szkody. Jeśli polisę narciarską kupimy na ostatnią chwilę, tj. w dniu wyjazdu, ochrona rozpocznie się następnego dnia, licząc od północy. Jeśli z kolei zdecydujemy o zakupie polisy będąc już na zagranicznym stoku, odpowiedzialność TU może nastąpić dopiero po paru dniach.

Nie zmienia to faktu, że ubezpieczenie na narty za granicą kupione przez porównywarkę to najprostsza i najtańsza metoda posiadania ochrony finansowej podczas wypoczynku na zaśnieżonym stoku.

Jak obliczyć składkę na wyjazd?

Aby móc wybrać najniższą ofertę spośród zaproponowanych przez narzędzie online, trzeba najpierw stworzyć odpowiedni profil, a więc wskazać wytyczne przyszłego ubezpieczenia. Przykład profilu narciarza wybierającego się na czeskie stoki w przerwie świątecznej w roku 2017 będzie wyglądał następująco:

 • kraj wyjazdu: Czechy
 • termin wypoczynku: 27.12 – 31.12.2017 (5 dni)
 • cel wyjazdu: narty, snowboard
 • liczba wyjeżdżających osób: 1
 • data urodzenia ubezpieczonego: 06.07.1983
 • osoba przewlekle chora: nie

Porównywarka wylicza składkę według z góry ustalonych kryteriów dopasowując automatycznie niektóre wartości uwzględnione w polisie, np. ubezpieczenie bagażu – sumy wahają się od 850 zł do nawet 5000 zł. Często bywa tak, że poszczególny produkt, choć droższy, posiada mniej atrakcyjne sumy ubezpieczenia dla poszczególnych składników.

Podając w formularzu wszystkie dane wystarczy tylko wybrać ofertę w najlepszej cenie lub z najlepszą zawartością albo najlepszym stosunkiem obu tych wartości. W kalkulacji wykonanej 15.11.2017 roku najniższa oferta należała do towarzystwa AXA. Polisa na wyjazd według wskazanych wytycznych to koszt zaledwie 18 zł. W tej cenie ubezpieczony ma zapewnione:

 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 20 000 zł
 • Koszty leczenia – 200 000 zł
 • Wizytę u stomatologa – 900 zł
 • Ratownictwo – 200 000 zł

Oferta nieco droższa, bo kosztująca 53 zł to propozycja Signal Iduna. Chociaż koszty leczenia są tu niższe (40 000 euro, po przeliczeniu ok. 170 000 zł), to ubezpieczenie jest bardziej rozbudowane. Wskazuje na to obecność m.in.:

 • Usługi assistance w ramach kosztów leczenia
 • OC w podróży – 120 000 zł
 • Bagaż – 1000 zł, w tym sprzęt elektroniczny – 500 zł
 • OC sportowe – 60 000 zł
 • Sprzęt sportowy – 1000 zł

Zdecydowanie najdroższą ofertą w zestawieniu jest ponownie AXA, jednak to ubezpieczenie zawiera znacznie więcej opcji dodatkowych, w tym pakiet aż 27 sportów (niekoniecznie typowo zimowych) uprawianych podczas wyjazdu. Polisa obejmuje leczenie ambulatoryjne, transport zwłok i wyższe sumy ubezpieczenia, np. 250 euro na pomoc stomatologa, 50 000 euro w ramach OC w podróży, w tym 50 000 euro za szkody osobowe i 5000 euro za szkody w mieniu, 400 euro na bagaż, 200 euro za opóźnienie bagażu, 700 euro na sprzęt sportowy oraz 200 euro za opóźnienie lotu o 5 godzin.

Ważna nie tylko cena polisy

Jak widać, skorzystanie z porównywarki daje szeroki przegląd ofert – z jednej kalkulacji można otrzymać nawet 30 wyników. Większość wybierających się na zimowy urlop z nartami czy deską zazwyczaj będzie kierować się ceną polisy. Tę i tak warto mieć bez względu na cenę, ale dobrze też pamiętać o zakresie, aby składka nie okazała się tylko obowiązkową opłatą bez pokrycia.

Dzięki wspomnianym 18 zł można w łatwy sposób zyskać wartościową ochronę finansową w razie nieszczęśliwego wypadku na stoku. Ale nie zawsze sami będziemy poszkodowani. Czasem może się zdarzyć, że doprowadzimy do upadku innego narciarza, a skutki niegroźnie wyglądającego zderzenia okażą się opłakane w skutkach dla naszego portfela, dlatego dobrze pomyśleć o obecności w polisie innych składników jak OC, które chroni nas przed roszczeniami osób trzecich.

Dzisiaj jest:
Monday, 10 December 2018 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.