Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wampiry oddały krew

Wampiry oddały krew

wyświetlony 1531 razy
Change text size Save as PDF RSS

Mimo niesprzyjającej aury dziś w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku zorganizowano Wampiriadę. Wbrew nazwie krwi nie wysysano, ale wręcz przeciwnie – oddawano. Łącznie w Wampiriadzie udział wzięło 5 nauczycieli oraz 11 uczniów i oddano 6,4 litra krwi.

Krew ratuje życie, to nie pusty slogan – przekonali się o tym ci, którzy znaleźli się potrzebie. Krew zawsze jest potrzebna, póki co nie ma ona substytutu, który mógłby ją zastąpić w 100%. Aby zachęcić do oddawania krwi, spopularyzować taką formę pomocy innym, a także uhonorować dzisiejszych krwiodawców, publikujemy listę śmiałków, którzy zostali lokalnymi "Wampirami z Mechanika":

Nauczyciele:
Andrzej Borowski
Karol Gardyjasz
Leszek Lubecki
Piotr Paszkowiak
Mateusz Świętosławski

Uczniowie:
Filip Ortman
Mateusz Malek
Łukasz Szarafiński
Przemysław Ropela
Tomasz Piątkowski
Bartosz Czerwonka
Adrian Fedorowicz
Szymon Kotłowski
Jan Stefaniak
Michał Krzyżaniak.

Materiał: Piotr Paszkowiak

6 komentarzy:
Kazek pisze:
14:58 02.12.2017 r.

Sukces, czy porażka? Trochę statystyk. Średnio w takiej szkole pracuje około 50-70 pracowników uczęszcza do niej około 500-600 uczniów. W tym samym budynku funkcjonuje druga szkoła - LO 2. Oddać krew przyszło. 5 nauczycieli i 11 uczniów. SZOK !!!.

Uczeń pisze:
16:10 03.12.2017 r.

W temacie nie jesteś. Krew oddaje u nas sporo osób. Za dobry uczynek mamy dzień wolny. Większość oddała krew we wrześniu i listopadzie. Następny raz będzie w styczniu. Pozdrawiam.

Piotr Paszkowiak pisze:
17:52 02.12.2017 r.

Oddawać krew można co 8 tygodni, poza tym należy mieć ukończone 18 lat, nienaganny stan zdrowia oraz chęć do oddania krwi w danym dniu. Część uczniów oddaje krew w Terenowym Oddziale oddalonym o 500 metrów od szkoły. Akcja miała przede wszystkim cel popularyzacyjno - propagandowy, aby niezdecydowani mogli rozwiać swoje wątpliwości na temat donacji. Zawsze mogłoby być lepiej. Do LO2 ten sam krwiobus przyjedzie 5 grudnia, więc zawsze można dołączyć w najbliższy wtorek i poprawić statystyki oddawania krwi. Zapraszam do honorowego oddawania krwi, niezależnie od miejsca.

Wiktor Tyburski pisze:
14:23 03.12.2017 r.

Życie człowieka jest bezcenne. Wartość tych 16 donacji równa się więc 16 razy nieskończoność. Trzeba być ogromnie wdzięcznym darczyńcom i nie liczyć ilu ich było. Każdy z nich zrobił tego dnia bezinteresownie rzecz wspaniałą.

same zł pisze:
15:12 10.12.7764 r.

I tutaj się z panem zgadzam, bo nie ma nic cenniejszego niż oddanie własnej krwi, by ratować czyjeś życie. Nieważne czy było 5, 10 czy 15 osób, bo i tak zrobiły one więcej niż Ci, którzy mówią, po co to.

W.T. pisze:
15:12 10.12.6839 r.

Ważne aby dawcy . którzy oddali krew pierwszy raz powtórzyli to za dwa miesiące. Wtedy będzie można wykorzystać do celów medycznych także osocze, które pozostaje w procesie preparatyki. W przeciwnym razie osocze po trzech latach będzie zutylizowane. Zakwalifikowanie osocza do celów medycznych wymaga badania dwóch kolejnych donacji.


Dzisiaj jest:
Monday, 10 December 2018 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.