Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Warsztaty w Edufunie w Gdyni

Warsztaty w Edufunie w Gdyni

wyświetlony 795 razy
Change text size Save as PDF RSS

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku wraz z nauczycielkami: Anitą Kondej oraz Bożeną Maciejewską uczestniczyli w warsztatach z robotyki. Interaktywne Centrum Edukacji specjalizuje się w zarażaniu ciekawością świata między innymi poprzez eksperymenty i doświadczenia.

Dzięki naukowcom z ”Edufun” działających pod patronatem Politechniki Gdańskiej uczniowie wkroczyli w świat komputerów, konstruowali i programowali własne stworzone roboty z klocków Lego i takich elementów jak diody, blaszki i moduły elektroniczne, a zbudowany robot trzeba było… Zaprogramować. Uczniowie programowali w kilku językach. 

Centrum EduFun to połączenie edukacji i zabawy w jedną interaktywną całość. To odpowiednio opracowane zajęcia, mnóstwo fascynacji, zdolności dydaktyczne poparte wieloletnim doświadczeniem i przede wszystkim, to danie uczniom możliwości samodzielnego wykonywania eksperymentów. Takie działania pomogły zainicjować początek nowej generacji młodych ludzi. Pokoleniu, które rozumie świat, umie rozwiązywać skomplikowane problemy, jest twórcze i pełne radości życia.

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Monday, 10 December 2018 r.
Imieniny:
Danieli, Julii, Eulalii
strony www Lębork
Polityką plików cookies. Z OSTATNIEJ CHWILI: Zawalił się budynek (pustostan) przy ul. Głowackiego - tzw. stara rzeźnia. Strażacy przeszukują obiekt, czy nie ma osób pod rumowiskiem.