Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Są jeszcze dobrzy ludzie na...

Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie

wyświetlony 2863 razy
Change text size Save as PDF RSS

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi (Jan Paweł II) – z takim hasłem idą przez życie wolontariusze skupieni w grupie „Pomagamy Lębork”.

O grupie „Pomagamy Lębork” poinformowali nas czytelnicy. Osoby, które działają, nie chcą się ujawniać.

- Stronę „Pomagamy Lębork” założyliśmy spontanicznie – mówi jeden z założycieli grupy. – Wpadliśmy na pomysł, żeby założyć grupę, przez którą dotrzemy do rodzin, które potrzebują wsparcia w postaci żywności, ubrań i tym podobnych rzeczy. Często osoby, które takiej pomocy potrzebują, same do nas się zgłaszają, ale bywają też sytuację gdzie piszą do nas, sąsiedzi czy znajomi tych osób.

Jak sami mówią członkowie tej grupy, na początku nie weryfikowano rodzin, którym pomagano. Weryfikację zaczęto prowadzić dopiero wtedy, kiedy docierały do nich informacje, że pomoc, która zorganizowali nie była tak do końca potrzebna.

- Staliśmy się ostrożni i teraz przed zbiórką robimy „wywiad” – dodaje członek grupy. – Zdarza się, że kontaktujemy się z MOPS-em czy sąsiadami. W zorganizowaniu pomocy pomagają nam zarówno nasi znajomi jak i obcy ludzie, którzy lubią naszą stronę.

Po weryfikacji danej osoby czy rodziny członkowie grupy składają się ze znajomymi na zakup żywności, środków chemicznych itp. rzeczy. Jednak przy ostatniej zbiórce dla rodziny z Bożepola, która potrzebowała pilnego remontu mieszkania, musieli zakupić materiały budowlane. By zebrać potrzebne środki zorganizowali zbiórkę pieniędzy na stronie zrzutka.pl, bo sami nie byli w stanie wyasygnować tak dużej sumy pieniędzy.

- W przyszłości chcielibyśmy założyć stowarzyszenie bądź fundację i zająć się niesieniem pomocy na pełen etat – mówi z żartem osoba z grupy Pomagamy Lębork

Jeśli ktoś chciałby nieść pomoc, tak jak ci młodzi ludzie, niech kontaktuje się z grupą Pomagamy Lębork na portalu społecznościowym facebook.

21 komentarzy:
Kuba pisze:
15:11 23.02.297 r.

Panowie szacun! W dzisiejszych czasach trudno o taką postawę u młodych ludzi! Brawo!

Ponadnormatywny pisze:
15:11 23.02.3461 r.

Astronomicznie jestem za tym ażeby osobie potrzebującej takiej pomocy udzielić ,ale mam jedno pytanko,skoro powołujecie siena Jana Pawła II to proszę zapytajcie księży dlaczego nie podniesie swoich 4 liter do pochówku osoby zmarłej bez skasowania banknotu 500 złotowego? Czy oni wyznają zasadę: szanuj bliźniego i koszulę jego,zdejmiesz z jednego bierz się za drugiego?

prl pisze:
14:11 25.11.2017 r.

jeny chłopie po co księży tu na siłę upychasz i I wrzucasz wszystkich do jednego worka. daj spokój

jerzyk pisze:
14:24 25.11.2017 r.

co ten artykuł ma wspólnego z ksiezmi. ni z gruchy ni z pietruchy. tak na marginesie myślisz że cmentarz sam się utrzymuje?

Ponadnormatywny pisze:
18:35 25.11.2017 r.

Do prl przeczytaj raz jeszcze cały opis i doczytasz sie ,że ksiądz kasujący 500 złotych jest mały ,a wielcy są Ci co dzielą się z innymi tym co posiadają. Natomiast do jerzyka nie zrozumiałeś sensu mojego wpisu chodzi mi o to ,że Ty ,nawet gdybys nosem orał przez całe życie samochodu za 400 tysięcy sobie nie kupisz, a ksiądz sobie kupił za co? Ludzie w chwili kiedy nie będa wykorzystywani przez innych nie będa potrzebowac pomocy od innych,więcej Ci nie będę pisał ponieważ będzie mijało się z celem naszej dyskusji.

antyszechter78 pisze:
19:32 25.11.2017 r.

Panie Stachanow coś chyba jakaś zazdrość zagościła w twoim sercu.Było się uczyć na księdza jeśli to takie intratne.Dam ci rade zawsze możesz w potrzebie wynająć rabina,popa albo pastora.Jeśli i to ci nie pasuje to zaproś na imprezę poczet sztandarowy swojej kodziarskiej partii,wynajmij orkiestrę i będzie jak za starych dobrych komunistycznych czasów.

Ponadnormatywny pisze:
20:25 25.11.2017 r.

Jestes pusty jak bebenek Ty i Tobie podobni, gdybys miał mózg to nie pisałbyś takich głupot ażeby wszyscy byli księżmi. Zapewniam Cię ,że nie rajcuje mnie zadna opcja polityczna o czym pisałem tu kilkadziesiat razy.Uwierz w to płyciutki na umyśle najprawdopodobniej pisiorze ,że czarnuch najgorszego komuniste i kodziarza pochowa za odpowiednia kasę godniej niż Ciebie sługusie na kolanach. Pisząc wyżej pisałem o cenie za mszę ,która łącznie z ceremonia pogrzebowa trwała godzine czasu, a nie utrzymanie cmentarza za który zapłaciłem 950 złotych na 20 lat. Dodam Ci tylko tyle ,że nie mam takich ciągot ażeby zostać księdzem,spokojnie sobie zyje i moge spokojnie każdemu spojrzeć w oczy. Skoro Ty i Tobie podobni tak jesteście urazeni moim wpisem to dodam Wam ,że większośc księży to biznesmeni ,którym Ty do pięt nie dorastasz biedaszybie. Poczytaj troszeczkę,otwórz oczy,i nie będziesz wyzywał mnie od kodziarzy. Zdrówka życzę i oby nie całe Twoje życie na kolanach.

antyszechter78 pisze:
22:06 25.11.2017 r.

No, panie Stachanow ,chyba jakieś kłopoty z rozumieniem tekstu pisanego.Więc jeszcze raz to sami i powoli bo widać główka już nie za bardzo pracuje,pewnie ze złości,zawiści i zazdrości.Zamiast swojego jak piszesz czarnucha wynająć.Trzeba było pójść do pastora, lub popa.W trójmieście ,a więc niedaleko urzęduje także imam i rabin.Nie masz chłopie przymusu urządzać katolickiego pogrzebu,jeśli jesteś ateistą.Na stypę wydałeś pewnie z 2000 i nie narzekasz,za samą trumnę dębową pewnie 1000 jak nie więcej.Podziękuj panu Tuskowi który w 2011 roku zmniejszył zasiłek pogrzebowy z ponad 7000 pln na 4000pln.Opłaty na cmentarzach komunalnych są z reguły dużo wyższe.Wiem to bo w tym roku doświadczyłem tego w Szczecinie. Aha i nie jestem jestem żadnym pisiorem ani popaprańcem i szanuję wszystkich także ateistów którzy robią to co mówi im sumienie ,a nie żeby to ładnie wyglądało.Nie mam nic przeciwko pogrzebowi świeckiemu,ale mierzi mnie takie twoje rzyganie po czasie ile to straciłeś pieniędzy za jedną godzinę mszy.

wiatr pisze:
07:17 26.11.2017 r.

Panie ponad normę daj namiary,która to większość księży w Lęborku jest biznesmenami,mam trochę kasy i może w spółkę wejdę w jakiś interes.Nie chcę być tak jak ty całe życie, jak to określiłeś biedaszybem.

Ponadnormatywny pisze:
10:02 26.11.2017 r.

Ty gołodupcze ja nie napisałem ,że jestem biedaszybem, możesz moje nazwisko przeczytac na witrażu w leborskim kościele i nie mam zamiaru sie tym Bóg wie jak chwalic. Po prostu miałem taki kaprys i zostałem ofiarodawcą, za odprawiona mmszę w intencji np .za moich rodziców jak płacę to zapewniam Cię,że zawsze księdzy dam więcej niż inni, ale daję to dobrowolnie,ale wyżej poruszyłem temat wydzierania kasy na siłe przez księdza i przez "mafię " Hermes. Jeśli redaktor Reszka zgodzi sie opisac wszystko z podpisem moich danym nic nie stoi na przeszkodzie, zgłosze sie sam do redakcji. Natomiast wiatr Ty mnie nie podpuszczaj pędraku finansowy ,że chcesz wejsc w jakis interes,jak nie masz głowy sam to inni moge Cie wyprowadzic tylko w pole. Mogę Ci tylko napisac moje inwestycje życiowe wcześniej . Składałem przez 10 lat dla chrześniaka tzw. wyprawke to po 10, lata matka dziecka tylko mogła odebrac te pieniądze i dostała na szalik ,a rekawiczki dla dziecka musieliśmy kupic za swoją kase. Drugi raz w latach 90 wpłaciłem do PKO 500 tysięcy ,jak duży fiat kosztował bańkę i po dwóch latach po denominacji otrzymałem na wycieraczki do fiata tzn. dostałem 1900 złotych ,a goła karoseria kosztowała ponad 40 tysiecy. Dla córki nie tak dawno wpłacałem do byka po 200 złotych przez okres 5 lat opłaciłem wejście w temat i po pięciu latach dostałem mniej niz 7 tysięcy, tak mnie byk wystawił do wiatru. Nie będe Ci opisywał wszystkiego ,bo czytając uśnies ,ale mam dla Ciebie moja propozycję: jak mnie na swoim garbie POnisisz na placu Pokoju w okolicy fontanny przez 10 minut dam Ci 1000 złotych. Waże tylko 82 kg ,mam nadzieje ,ze w to wejdziesz, zarobisz więcej na godzine niz ksiądz podczas pogrzebu, wchodzisz w to?

Aldona pisze:
10:54 26.11.2017 r.

Taka ciekawostka i porównanie cen za grób w Gdańsku na 20 lat.Zgodnie z Zarządzeniami Prezydenta Miasta Gdańska wymienionymi w punkcie „I” przy pochówkach na nowych miejscach na cmentarzach komunalnych miasta Gdańska pobierane są następujące opłaty:Cmentarz /rodzaj grobu

Wysokość opłat cmentarnych
Łostowicki- grób ziemny, przeznaczony do pochówków tradycyjnych
2.125,15
Oliwski, Garnizonowy, Św. Jadwigi, Św. Ignacego- grób ziemny, przeznaczony do pochówków tradycyjnych
2.612,98
Centralny „Srebrzysko”, Salvator Nowy, Św. Franciszka, Sobieszewski- grób ziemny, przeznaczony do pochówków tradycyjnych
2.225,28
Wszystkie cmentarze- grób ziemny (mały), przeznaczony do pochówków urnowych
1.125,05
Wszystkie cmentarze- grób ziemny dziecinny
2.012,58
Wszystkie cmentarze- grób murowany o szerokości jednej trumny
3.159,17
Łostowicki- nisza w kolumbarium
3.068,69

Ponadnormatywny pisze:
11:20 26.11.2017 r.

Nie odkryłas Ameryki ponieważ te dane sa ogólnie dostępne dla wszystkich, prosze wypowiedz sie jak sie na to ,że np. W Pierwoszynie k. Gdyni płacisz 880 złotych i pochowasz tam kogo chcesz . Cmentarz jest czyściutki ,monitorowany, ale jak to sie ma do cen na terenie konkretnie Łebienia. Płacisz 950 złotych na 20 lat ,kase pobiera firma Hermes, która to pozostawiła na pół godziny przed pochowaniem zmarłego zasypany dół do pochówku, a firma zajmująca sie pochówkiem była inna? W Łebieniu gdzie pseudo zarządca jest własnie Hermes od 19 lat chodziłas po błocie do grobów, na tzw polbruk rok temu złożyli sie parafjanie. Śmieci fruwaja przez cały rok obok kontenera, koszt wykopu miejsca do pochówku wynosi 650 złotych, po wielkich korektach 450 złotych.. Mało tego firma Hermes wystawia Ci faktury w imieniu trzech instytucji podpisuje sie w mojej obecności ta sama osoba na wszystkich dokumentach. Na innych cmentarzach np. w Gdańsku wybierasz sobie firme pogrzebowa i z nikin innym nie rozmawiasz o wykobie , natomiast w Łebieniu za wykop nawet gdybys sobie wynajeła do pochowania zwłok firmę z innego miasta ,Hermes kasuje Cie za wykop i co najgorsze nie wykonuje tego w 100%, umywa ręce, pomawia rodzine zmarłej osoby ,ze rodzina sama sobie zasypała miejsce pochówku. Patologia, żerowanie na czyims nieszczęsciu, mnie było stać na dokonanie tych opat ,natomiast poruszając ten temat boli mnie to ,że inni muszą brac kredyty azeby osobe zmarła pochować.

Putin pisze:
13:26 26.11.2017 r.

Dotyczy:Zanim osądzi Bóg
Komentarze (1 895) Napisz komentarz
Popularne Najnowsze Wątki Moje
~Przemysław : Szczęście, że w dużych miastach są cmentarze komunalne... A czarni sami sobie robią pod górkę...
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~Karol do ~Boski z wawy : Tak - to prawda. Ciemnota i brak podstawowych informacji są u nas przerażające
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
Aleksander Pietrzak : No wodzisz, po co Ci ten oszust do szczęścia potrzebny?
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~Rosjanie żyją już jak psy do edwards: w sumie to się nie dziwię,że wstydzisz się swojej Rosji i udajesz Polaka, Rosja Putina to syf i gnój- tak żyjecie w Rosji
http://fishki.net
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~abadon : http://www.proroctwa.com
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~Wik : Ale po co ludzie walczą o księdza ,to jest tylko figurant jak każdy inny człowiek grzeszny.
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~Ragu : Kościół służy szatanowi. Interesują go tylko pieniądze i władza. Chrystus na pustyni nie dał mu się skusić a potem jego następcy już tak. Nie ma bogatszej instytucji na świecie i bogatszego państwa niż Watykan. I mającego większe wpływy na całym świecie.
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~wolność do ~TYLE: Pis i katolicyzm to poziom emocjonalny dziecka wychowanego w autorytarnej rodzinie, gdzie władza i patriarchat wiodły prym. Zapewne jeden z rodziców tych wszystkich ludzi był zaburzony. Niedorozwój emocjonalny idzie często w parze z nad-rozwojem intelektualnym co daje intelektualnego robota, ... rozwiń całość
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~dan do edwards: Nie dziwie sie ksiedzu skory ty twierdzisz,ze twoja zona poronila tylko plod a nie twoje dziecko,czlowieka.
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~czytelnik : Pogrzeb to nie sakrament,więc nie rozpaczajcie gdy nie ma księdza.Bo jeżeli za życia ,nie po drodze było człowiekowi do kościoła, po śmierci to zbyteczne.Chcesz łaski uświęcającej żyj Ewangelią,jednak nie zaniedbuj tego co ludzkie---Ogólnie mądrość,nie mędrkowanie.
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~woland do ~Biada tanim trollom.: Potrzebni są tylko brzuchaci proboszczowie szczujący na biednych ludzi !
1 minuta temu odpowiedz oceń: -1 1
~45 do ~Basia: nie oceniaj wszystkich po sobie!
2 minuty temu odpowiedz oceń: -1 1
~edwards to ruski z Olgino do ~lm: to ruski z Olgino! napisz coś na Putina albo KGB to wtedy wyjdzie
2 minuty temu odpowiedz oceń: -1 1
~miałka ta twoja historia do ~alf: 1. stare budynki są podtrawione za pieniądze bogatych ziemian - zatem większość nie może czuć się ich właścicielami
2. nowe tylko częściowo ze składek - zazwyczaj jednak rodziny, które nie maja związku z KK składek nie dają
3 minuty temu odpowiedz oceń: -1 1
~już niewierząca : ksiądz to diabeł a nie syn Boga. Piją, dobierają się do chłopców, pazerni na forsę a na dodatek nieuki, wiedzę mają z XVIII wieku.Najgorsze łajzy.
3 minuty temu odpowiedz oceń: -1 1
~odp do nie za do ~Zbawiciel: chodzilam do kosciola obecnie nie a po smierci chce byc skremowana zawiodlam sie niestety na ksiedzu ale to inna sprawa ale taka jest prawda
3 minuty temu odpowiedz oceń: -1 1
~Michał były kleryk saletyn, UK : Ja was ludzie proszę tylko o jedno, nie dawajcie im pieniędzy bo ich tym pasujecie, rośnie tylko ich ego, arogancja i pogarda i nie idą te środki na zbożne cele, wiem bo widziałem i znam to środowisko, naprawdę lepiej dać na dom dziecka czy schronisko dla zwierząt,, modlcie sie, chodźcie do ... rozwiń całość. Akurat na onecie pisza ludzie co ich gniecie.

Paula pisze:
08:24 27.11.2017 r.

Brawo chłopaki, dobra robota !!!

Miro Zbycho Ździcho pisze:
08:29 27.11.2017 r.

Może i dobra ,ale pokusa zawsze istnieje, Owsiak tez zaczał od dreptania ,a Matka Kurka pokazała w Sadzie jaki jest kawał drania. Ci młodzi na takiej prowincji nie wybija sie za wysoko poniewaz inni im nie pozwolą i cały czas będa dreptakami pomiedzy biedakami.

Xyz pisze:
11:23 27.11.2017 r.

Gdyby kazdy myślał w ten sposób to tak naprawdę najlepiej w ogole nie pomagać, bo wszędzie kryje sie pokusa. Prawda jest taka, ze sa dobrzy ludzie na świecie i ja sie o tym przekonałem. No i nie można mierzyć każdego ta sama miara.
Chłopaki poznali co to bieda i sami nie przechodzą osojetnie obok ludzi z potrzeba. Dla mnie szacun im sie należy , a nie juz jakieś gdybanie . Najlepiej samemu nic nie robic, a innych oceniać. Pozdro

Ponadnormatywny pisze:
11:53 27.11.2017 r.

Ty Xyz zawsze masz swoje wypociny kiedys był wielki szum o tym jak nasz słynny Krzysztof pomaga, ofiarował rzekomo po 4 tysiaki miesiecznie ,a teraz co słuch po nim zaginał? Zabrakło mu kasy na darowizny? Dobrze ,ze sa tacy co chca pomagac tylko realnie patrząc na życie z czegos musza sie utrzymywać,prawda? Juz teraz moge zaoferowac swoja pomoc bezinteresownie w przypadku jakiejś tragedii na terenie gminy Nowa Wies Leborska np. pożar. Moge na jakis czas bez zadnych opłat udostępnić na wiosce swój dom ,który stoi pusty. Obecnie moge przekazać art.gospodarstwa domowego bez zadnej oplaty, mogę to nawet za darmo zawieśc pod wskazany adres, chciałbym miec tylko gwarancję ,ze osoby te sa rzeczywiscie w potrzebie . Dodam tylko tyle ,ze na facebooku nie będe sie z nikim kontakrował ponieważ mnie ten portal nie bawi. Doskonale wiem ,że redaktor wie kim jestem zna mój nr jak cos to prosze o kontakt. Pozdrawiam trzeźwo myślacych

Xyz pisze:
18:56 27.11.2017 r.

Tak sie składa, ze pisze na tej stronie pierwszy raz wiec nie wiem skąd te moje "zawsze wypociny" wziąłeś...
Nie ważne sa słowa, ważne sa czyny, a Ty tylko dużo mówisz...
Chłopaki uczciwie pracują, a po godzinach czynią dobro, takze tu Cie mam. Założę sie , ze Ty potrafisz tylko siedziec przed komputerem czy telefonem i hejtowac. A wiesz czemu tak sie dzieje ? Bo kieruje Tobą zazdrosc , ze ktoś jest chwalony , a Ty nie i to Cię boli . A ja Ci powiem byś wstał z przed komputera i wziął sie jak Ci chłopcy do roboty to i może poczujesz to miłe uczucie , ze ktoś Cię docenia. Pozdrawiam.

Ponadnormatywny pisze:
09:33 28.11.2017 r.

Nie rżnij wariata ,bo Cię zamkną. To co piszesz jest totalna bzdurą,nie piszesz tu po raz pierwszy i raz jeszcze napisze nie rznij głupka. Zerknij sobie historię Twoich wpisów. Druga sprawa ja juz swoje co miałem zrobic to zrobiłem ,teraz moge sobie popracowac 3 czy 4 godziny dziennie dla utrzymania kondycji i co najlepsze dla mnie to nie w każdym dniu tygodnia. To co posiadam dorobiłem sie swoja głowa i swoimi rekoma i zapewniam Cię,że nigdy nie chciałem byc chwalony i teraz tez jest mi to niepotrzebne. Wyznaję zasade ,że tam gdzie drzewo rąbią tam wióry lecą. Co do mojej osoby to Ty i Tobie podobni dobrze wiecie ,że na tym portalu walę prawde o każdym kogo zna osobiście lub wiem co dana osoba wyprawia. Niejednokrotnie ten portal chwałi tzw. g....o a słodził jakby pisał o miodzie, wówczas zawsze bez względu kim był ten pseudo bohater dostawał mój post azeby inni znali prawdę. Krótko mówiąc jak widze byłego komunistę Witusia w pierszej ławce w Jakubie czy ksiedza wydzierającego 500 stówek za pochówek śmiało o tym pisze i nie chowam przed nikim głowy w piasek tak jak robisz to Ty i Tobie podobni. Zapewniam Cię ,że gdybym pisał o Maciusiu dawno moich postów tutaj nie czytałbyś. Źle mnie oceniłes ,wiem ,ze to Twoja zwykła podpucha, ale zapewniam Cię ,ze Ponadnormatywny nigdy nie zmieni poglądów i zasada jest prosta- każdemu prawdę w py...k. Amen.

Aldona pisze:
10:14 27.11.2017 r.

Brawoo brawo brawo

iiii pisze:
04:35 09.12.2017 r.

Jak widać ludzie co by sie nie działo zawsze dowalaja swoje dwa grosze


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24