Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dwa latka mają Biedroneczki z...

Dwa latka mają Biedroneczki z Wicka

wyświetlony 1555 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wspaniała gala i koncert chóru Biedronki z Wicka i Łeby uświetnił uroczystość z okazji drugich urodzin chóru dziecięcego Biedronki, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku. Na koncercie nie zabrakło przedstawicieli władz, darczyńców i sponsorów oraz rodziców małych artystek.

Ja powstał chór Biedronki? Tak naprawdę pierwszy chór dziecięcy został założony we wrześniu 1991 roku w Tczewie przez ks. Andrzeja Danielskiego. Później na wzór Biedronek powstawały kolejne chóry. W Łebie założono go w 2005 r. Obecnie Biedronka w całej Polsce śpiewa ok. 300 dzieci.

A jak powstał chór biedronki w Wicku? Załozyła go Elżbieta Mart, która wcześniej prowadziła chór Biedronek w Łebie.

- Tutaj w Wicku były zespoły, ale nie było żadnego chóru czy zespołu dziecięcego – mówi Elżbieta Mart. – Skoro w Łebie się udało, to szybko zdecydowaliśmy, że także w gminie Wicko może on działać. Przy akceptacji władz gmin wszystko poszło szybko i sprawnie. Ogłosiliśmy nabór, a dzieci były chętne do pracy.

Jednym z nie udogodnień jest to, że dzieci dojeżdżają na zajęcia śpiewu z różnych miejscowości rozlokowanych w gminie. Trzeba znaleźć transport, a przede wszystkim czas, by zajęcia nie kolidowały z nauką w szkole. Jednak bardzo dobra współpraca z rodzicami sprawia, że chór Biedronek działa bardzo sprawnie.

- Przez te dwa lata udało nam się osiągnąć bardzo dużo – dodaje Ela Mart. - Uczestniczymy nie tylko w imprezach tutaj w gminie, ale bardzo często jesteśmy zapraszani na gościnne występy czy to w kościołach,  czy na imprezach masowych. W czerwcu tego roku udaliśmy się w międzynarodowe tourne po takich krajach jak Węgry, Austrię i Słowację.

A jakie są plany Biedronek z Wicka?

- Na pewno chcielibyśmy zwiększyć liczbę dzieci w chórze, nabór mamy wciąż otwarty, mile widziani są chłopcy – mówi Elżbieta Mart. – Obecnie mamy w chórze 25 dzieci, a przyjmujemy dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Dla małych dzieci prowadzimy zajęcia z rytmiki, starsze mają zajęcia ze śpiewu.

Podczas wspólnego koncertu śpiewały Biedronki z Wicka i Łeby pod kierunkiem Anny Milczewskiej.

Adam Reszka

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24