Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Narodowe Święto...

Narodowe Święto Niepodległości w Lęborku

wyświetlony 1212 razy
Change text size Save as PDF RSS

"Capstrzyk Niepodległości" pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego, msza św. W Sanktuarium św. Jakuba i przemarsz pod Obelisk Niepodległości, śpiewanie pieśni patriotycznych we Fregacie czy Parada Niepodległości - sprawdź co zaplanowano na weekend.

Jeszcze dzisiaj, o 18.45 złożone zostaną kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej (przy Sanktuarium św. Jakuba), zaś o godz. 19.00 odbędzie się uroczystość pod tablicą Polskiej Rady Ludowej przy ul. Targowej 48.

30 minut później, o godz. 19.30 lęborscy harcerze zapraszają mieszkańców Lęborka na uroczysty "Capstrzyk Niepodległości" pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego (przy ulicy Armii Krajowej 16 - obok Biblioteki Miejskiej).

Natomiast jutro 11 listopada z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza św. W Sanktuarium św. Jakuba, o godz.11.00 zaplanowany jest przemarsz pod Obelisk Niepodległości, o 11.20 uroczystość pod Obeliskiem. W programie: Apel Pamięci i salwa honorowa, złożenie kwiatów, wystąpienie Burmistrza Lęborka, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP nr 5, występ Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”.

Tradycyjnie, o godz. 13.00 w kinie Fregata odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych. Organizator jak co roku liczy, że lęborczanie licznie stawią się w kinie, by wspólnie pośpiewać piękne polskie pieśni i utwory patriotyczne.

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”. Teksty pieśni zapewniają organizatorzy. Do wspólnego śpiewania akompaniować będzie Tadeusz Formela.

Również 11 listopada w godz. 9.00-21.00 w miejskiej Hali Sportowej odbędzie się Grand Prix Lęborka w Karate WKF.

W ramach obchodów Święta Niepodległości, 4 listopada odbył się Indywidualny Bieg Przełajowy, a 9 listopada w sali audiowizualnej ZSM-I wykład historyczny prof. Zbigniewa Machalińskiego pt. „Admirałowie polscy” oraz prezentacja słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów SGJ.

Tradycyjnie,  w  lęborskie obchody Święta Niepodległości, włączyli się pasjonaci historycznych pojazdów wojskowych, którzy 11 listopada organizują Paradę Niepodległości. Przejazd starych pojazdów wojskowych będzie można obejrzeć na ulicach Lęborka (szczegóły na plakacie).

red

 

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Saturday, 23 June 2018 r.
Imieniny:
Wandy, Zenona, Prospera
strony www Lębork
Organizujemy zbiórkę na zakup sprzętu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/gdymzk