Lębork24

Wiadomości > Biznes > Pomorski Dzień...

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – IDG w Starostwie Powiatowym w Lęborku

wyświetlony 1448 razy
Change text size Save as PDF RSS

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku organizuje 15 listopada Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – IDG w Starostwie Powiatowym w Lęborku ul. Czołgistów 5 w godzinach od 10.00 do 14.00. Wydarzenie to odbywa się w trakcie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13.11– 19.11.)

Celem Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości – IDG jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, przygotowanie osób bezrobotnych i poszukujących pracy do podejmowania samozatrudnienia, spółdzielczości socjalnej w 2018r., wspieranie rozwoju zarówno jednoosobowych firm założonych przez osoby bezrobotne i przekształcanie się ich w mikroprzedsiębiorstwa jak i przedsiębiorstw działających na terenie powiatu lęborskiego.

Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG jest miejscem spotkania instytucji zaangażowanych w proces uruchomienia działalności gospodarczej, jednostek finansujących i instytucji wspierających przedsiębiorczość z uczestnikami przedsięwzięcia tj. osobami bezrobotnymi, poszukującymi pracy i innymi osobami zamierzającymi uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, uczniami szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego a także z przedsiębiorcami i pracodawcami prowadzącymi działalność gospodarczą zamierzającymi rozwijać własne firmy.

Dzięki organizacji stoisk informacyjno – doradczych oraz zaangażowaniu instytucji wspomagających i wspierających przedsiębiorczość wszyscy uczestnicy będą mogli uzyskać informacje o sposobie postępowania i procesie zakładania działalności gospodarczej, wymaganiach i niezbędnych dokumentach. Ponadto osoby te mogłyby uzyskać informacje o źródłach pozyskiwania środków finansowych zarówno na rozpoczęcie własnej działalności jak i rozwój już istniejących firm.

Pośrednik pracy EURES udzieli informacji wszystkim zainteresowanym o tym jak uruchomić własną firmę za granicą a doradca zawodowy zarówno podczas rozmów indywidualnych jak i warsztatów grupowych może zbadać predyspozycje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Ponadto podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości – IDG osoby, które otrzymały dotacje ze środków Funduszu Pracy i podjęły samozatrudnienie a także pracodawcy lokalnego rynku pracy tworzący nowe miejsca pracy w ramach „DOBRYCH PRAKTYK” będą mogli zaprezentować swoje firmy, poinformować inne osoby zainteresowane uruchomieniem własnej działalności o pomocy Urzędu Pracy a także podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zarówno procesu zakładania własnej działalności, załatwienia wszelkich formalności z nią związanych jak i formalności związanych z wyposażeniem lub doposażeniem nowego stanowiska pracy.

- Jesteśmy przekonani, iż nasza inicjatywa znajdzie uznanie u osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego oraz pracodawców, ale również w oczach lokalnego społeczeństwa. Wierzymy, że wydarzenie to będzie dla wszystkich stron okazją nie tylko do nawiązania kontaktu, ale również początkiem przyszłej korzystnej współpracy – powiedziała Małgorzata Dominiecka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku.

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Sunday, 20 January 2019 r.
Imieniny:
Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24