Lębork24

Wiadomości > Sport > Dominika Nowakowska – trzecia...

Dominika Nowakowska – trzecia w Biegu Kociewskim

wyświetlony 669 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zawodniczka LKB im. Barci Petk Lębork Dominika Nowakowska udanie zaprezentowała się podczas prestiżowego i największego biegu w stolicy Kociewia, zajmując w 26. edycji Biegu Kociewskiego trzecią lokatę. Po kilku miesiącach zmagania się kontuzją pleców biegaczka ze startu na start prezentuje się coraz lepiej i planuje kolejne starty.

W Starogardzie Gdańskim ton rywalizacji nadawały do półmetka Nowakowska i Paprocka. Ostatecznie do walki o zwycięstwo na dwa kilometry przed metą liczyły się dwie Ukrainki i lekkoatletka LKB Lębork. Niestety braki treningowe zaważyły na tym, że to właśnie zawodniczki zaa wschodniej granicy wywalczyły dwie pierwsze lokaty, a najniższe miejsce na podium przypadło Nowakowskiej, która za plecami zostawiła Ewelinę Paprocką z Obliwic.

Wyniki:

Mężczyźni OPEN
1. Gardzielewski Arkadiusz – Rzeżęcin WKS Śląsk Wrocław 0:29:11
2. Kowalski Marek – Żukowo ASCIS FRONTRUNNERS 0:29:30
3. Didovodiuk Dmytro – Ivano Ukraina MK Luchesk 0:29:37
4. Oseniuk Sergii – Luck Ukraina – MK Luchesk 0:29:46
5. Yurchuk Volodymyr – Ivano Ukraina MK Luchesk 0:30:09

Kobiety OPEN
1. Yurchuk Oksana – Ivano Ukraina MK Luchesk 0:34:05
2. Didovodiuk Olesia – Ivano Ukraina MK Luchesk 0:34:24
3. Nowakowska Dominika – Lębork LKB Braci Petk 0:34:27
4. Paprocka Ewelina – Obliwice 0:34:32
5. Pobłocka Katarzyna – Lębork UKS Ekonomik Maratończyk 0:36:11

- Od kilu tygodniu jestem w treningu. Stopniowo zwiększam objętość i intensywność, a głównymi najmocniejszymi jednostkami są starty w zawodach. Jestem pozytywnie nastawiona przed zbliżającymi się startami. Na pocztu listopada wystartuję gdańskim półmaratonie, a 11 listopada w Biegu Niepodległościowym – przekazuje utytułowana biegaczka.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Salon Komputerowy Lębork, ul. Staromiejska 29 - Zamawiaj na www.alsen.pl i odbierz w sklepie bez kosztów transportu - Prowadzimy profesjonalny serwis laptopów, komputerów, telefonów, drukarek oraz regenerację tuszy i tonerów - Kasy fiskalne SPRAWDŹ - Przesyłki kurierskie. Najniższe ceny.