Lębork24

Wiadomości > Kultura > To będzie tydzień gen....

To będzie tydzień gen. Sosabowskiego

wyświetlony 592 razy
Change text size Save as PDF RSS

25 września (poniedziałek) o godz. 17.00 Społeczny Komitet Budowy Pomnika generała Stanisława Sosabowskiego w Lęborku zaprasza w 50. rocznicę jego śmierci, na uroczystość poświęcenia i wmurowania w fundament przyszłego pomnika, urny z ziemiami z pól bitewnych: Warszawa-Grochów 1939 r., Driel - Holandia 1944 r. oraz miejsca urodzenia i pochówku Sosabowskiego (Stanisławów i Warszawskie Powązki).

Uroczystości odbędą się w miejscu postawienia pomnika, czyli na skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Armii Krajowej.

Kilka dni później, bo 29 września Muzeum w Lęborku Galeria "Strome Schody" zaprasza  o godz. 18.00 na wernisaż wystawy pt. „Generał brygady Stanisław Sosabowski – twórca i bojowy dowódca 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej"

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Salon Komputerowy Lębork, ul. Staromiejska 29 - Zamawiaj na www.alsen.pl i odbierz w sklepie bez kosztów transportu - Prowadzimy profesjonalny serwis laptopów, komputerów, telefonów, drukarek oraz regenerację tuszy i tonerów - Kasy fiskalne SPRAWDŹ - Przesyłki kurierskie. Najniższe ceny.