Lębork24

Wiadomości > Kultura > Narodowe czytanie w Lęborku

Narodowe czytanie w Lęborku

wyświetlony 538 razy
Change text size Save as PDF RSS

2 września br. o godz. 12.00 w warszawskim Ogrodzie Saskim, para prezydencka już po raz 6. zainaugurowała Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Tego dnia również i  Lębork włączył się do akcji.  W parku Żwirki i Wigury przygotowano tematyczne stoisko promocyjne. Za scenerię posłużyły dekoracje nawiązujące do imprezy weselnej z okresu akcji dramatu. Animatorzy w strojach nawiązujących do epoki czytali fragmenty "Wesela" oraz zachęcali widzów do aktywnego udziału. Wśród zaproszonych gości i współorganizatorów znaleźli się Starosta Lęborski, Burmistrz Miasta Lęborka, radni powiatowi i miejscy, przedstawiciele jednostek kulturalnych i społecznych z terenu Powiatu Lęborskiego. Dla publiczności organizatorzy przygotowali poczęstunek, konkursy z nagrodami oraz wspólne śpiewanie.

Na miejscu przygotowano również wystawę pokazującą wydawnictwa dotyczące dramatu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Niewątpliwą atrakcją była wiązanka tańców i melodii krakowskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Lęborska".

Współorganizatorami wydarzenia byli:
- Burmistrz Miasta Lęborka - Witold Namyślak
- Starosta Lęborski - Teresa Ossowska-Szara
- Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku
- Biblioteka Pedagogiczna w Lęborku
- Lęborskie Centrum Kultury Fregata
- Agencja Turystyczno-Artystyczna "Przygoda"
- Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lęborska".

red / fot. PIOMARI

0 komentarzy:

strony www Lębork
Salon Komputerowy Lębork, ul. Staromiejska 29 - Zamawiaj na www.alsen.pl i odbierz w sklepie bez kosztów transportu - Prowadzimy profesjonalny serwis laptopów, komputerów, telefonów, drukarek oraz regenerację tuszy i tonerów - Kasy fiskalne SPRAWDŹ - Przesyłki kurierskie. Najniższe ceny.