Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Piorun uderzył w lokomotywę

Piorun uderzył w lokomotywę

wyświetlony 5290 razy
Change text size Save as PDF RSS

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na trasie kolejowej Łeba-Lębork. W lokomotywę spalinową ze składem pasażerskim uderzył piorun. Skład zatrzymał się na stacji w miejscowości Wrzeście (gm. Wicko). Na szczęście siłę uderzenia pioruna przejął odgromnik zainstalowany na lokomotywie.

Jak relacjonuje nasza czytelniczka, lokomotywa zaczęła dziwnie się zachowywać, tak jakby uszkodzony został silnik. Gesty dym, słup ognia i iskier był widoczny z daleka. Dalsza podróż była niemożliwa i skład zatrzymał się na stacji we Wrześciu.

- W skład TLK Łeba-Wrocław około 20.40 uderzył piorun – informuje rzecznik prasowa PKP Polskie Linie Kolejowe. – Jednak pociągi są wyposażone w tak zwane odgromniki, które zapewniają bezpieczeństwo podczas wyładowań atmosferycznych. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale pociąg musiał przerwać jazdę i zatrzymał się na najbliższej stacji.

Po 35 minutach został podstawiony drugi pociąg przewozów regionalnych, który zabrał pasażerów. Jak informuje rzecznik PKP PLK lokomotywa nadal nadaje się do użytku i nie została uszkodzona, wymieniony zostanie tylko tzw. odgromnik.

Dziękujemy naszej cztelnicczce Anicie Kacprzak za informację o tym zdarzeniu.

Adam Reszka

4 komentarzy:
Abdul pisze:
11:08 29.08.2017 r.

Aha

lęborczanin pisze:
13:35 30.08.2017 r.

Panie Reszka, lokomotywa z tego zdjęcia ni jak się ma do lokomotywy z Wrześcia. Dlaczego na tym foto jest skład Katowice Łeba z chwili po przejechaniu przez ten skład nauczyciela w 2016 roku?
Co nie masz Pan innych zdjęć do pokazu?
Z Pana to jeden wielki Squrvysyn, że przypominasz tragedię, która się zdarzyła naszym znajomym.
Z Pana dziennikarz jak z koziej du-py bęben.

Obywatel RP pisze:
14:08 30.08.2017 r.

Kompletna amatorszczyzna dzienikarska z powodu braku aktualnych zdjec z bierzacego zdarzenia, zdjecia z tragedi nawet nie kometuje brak slow

lęborczanin pisze:
00:08 31.08.2017 r.

W obliczu wielkiego nieszczęścia jaką była śmierć mojego zacnego znajomego, który zginął pod kołami pociągu ( uwidocznionego na powyższym zdjęciu ) PRZEPRASZAM Pana za użycie sformułowania Squrwysyn, ale to nastąpiło pod wpływem wielkiego impulsu który nastąpił we mnie widząc to zdjęcie powiązane z artykułem o uderzeniu pioruna w lokomotywę w innej części naszego powiatu.

Jeszcze raz przepraszam za uniesienie.


Dzisiaj jest:
Saturday, 23 June 2018 r.
Imieniny:
Wandy, Zenona, Prospera
strony www Lębork
Organizujemy zbiórkę na zakup sprzętu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/gdymzk