Lębork24

Wiadomości > Sport > Sparing. Smørås IL – Pogoń...

Sparing. Smørås IL – Pogoń Lębork 1:2

wyświetlony 760 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na zaproszenie Hotelu Mistral Sport w Gniewinie drużyna seniorów Pogoni kolejny zagrała grę kontrolną z drużyną będącą na piłkarskim zgrupowaniu w Gniewinie. Po zeszłorocznych grach z uczestnikiem Ligi Europy serbskim Partizanem Belgrad oraz Al-Nasr Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) tym razem przypadł nam rywal z Norwegii - Smørås IL z przedmieść Bergen.

Dobrze przygotowana murawa, dobry przeciwnik i fajna pogoda sprawiła, że mecz przebiegł bez zakłóceń. Trener Walkusz dał pograć młodym zawodnikom, a największą radość kibicom przybyłym z Lęborka sprawił powrót do Pogoni jej wychowanka Gracjana Miszkiewicza. 22-letni defensywny pomocnik prawie rok spędził w duńskim Harboore IF. Na boisku w Gniewinie „Greku" pokazał się z bardzo dobrej strony. W wyjściowej „11" znalazł się Jakub Nowakowski i Michał Katzor, a na nietypowej pozycji podwieszonego napastnika zagrał Mateusz Wesserling.

Wynik otworzył w 28 minucie Wesserling pięknym strzałem z rzutu wolnego w prawy róg. W 55 minucie za faul bramkarza na Madziągu sędzia dyktuje rzut karnym. Karnego skutecznie egzekwuje Szałek. Goście kontaktowego gola zdobywają w 65 minucie za sprawą Svahna.

- To był dobry sparing i trening – mówił po meczu trener Waldemar Walkusz. Była to kolejna okazja na grę dla młodych zawodników. Od 75 minuty na boisku było aż 7 młodzieżowców.


Klub Smørås IL powstał 8 listopada 1973 roku na przedmieściach Bergen. W klubie trenuje ok. 40 drużyn piłkarskich w tym kobiece. Grają one w niebiesko-czerwonych koszulkach w pionowe pasy. Seniorska drużyna Smørås IL występuje w 3 lidze.

Bramki: 0:1 Wesserling ('28), 0:2 Szałek ('56 k.-), 1:2 Michael Svahn ('65)
Pogoń: Katzor – Musuła ('60 Frącek), Nowakowski, Łapigrowski ('43 Stankiewicz), Janowicz ('46 Szymański), Miszkiewicz, Witkowski ('46 Krefft), Wesserling ('67 Zanewycz), Klimas ('46 testowany, '80 Gosz), Madziąg ('60 Brzozowski)

red

0 komentarzy:

Dzisiaj jest:
Saturday, 23 June 2018 r.
Imieniny:
Wandy, Zenona, Prospera
strony www Lębork
Organizujemy zbiórkę na zakup sprzętu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/gdymzk