Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Czarek, młody poseł z Lęborka

Czarek, młody poseł z Lęborka

wyświetlony 2829 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zapraszam do przeczytania wywiadu z Cezarym Błaszczykiem, który reprezentował nasz powiat podczas tegorocznej XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jak wyglądało jego wystąpienie? Co działo się w kuluarach? Będziecie zaskoczeni tym, co przeczytacie.

- Cześć Czarku

- Witam

- Jak to się stało, że trafiłeś na XXIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która jak co roku odbywa się 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w siedzibie Parlamentu RP?

- Do Sejmu Dzieci i Młodzieży dostałem się poprzez wykonanie zadania rekrutacyjnego, którego tematem  była  „Przestrzeń publiczna jako miejsce  wolne  od symboli  propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Należę do młodzieżówki partii Wolność.

- Dlaczego chciałeś być delegatem na Sejm Dzieci i Młodzieży?

- Zależało mi, aby być jednym z młodych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, ponieważ interesuję się polityką, transportem kolejowym oraz historią współczesną. Jestem byłym studentem Polskiej Akademii Dzieci w Gdańsku. W lutym 2013 roku, przeprowadziłem wykład "Katastrofa Kolejowa pod Szczekocinami" oraz 29 maja 2013 roku na Międzynarodowej Konferencji dla Dzieci, zorganizowanej przez Polską Akademię Dzieci na Politechnice Gdańskiej, poprowadziłem wykład na wyżej wymieniony temat. W zeszłym roku napisałem również list otwarty w sprawie przetargu na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich wykonywanych na terenie województwa pomorskiego. Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania petycji skierowanej do Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie Przedstawienia problematyki przewozów pasażerskich realizowanych na linii kolejowej numer 202 na odcinku Gdynia Główna – Słupsk obsługiwanej przez konsorcjum spółek Przewozy Regionalne i SKM Trójmiasto oraz nieoficjalne plany Urzędu Marszałkowskiego na obsługę wyżej wymienionych linii kolejowej. Obecnie uczę się w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku na kierunku Technik Elektryk.

- Oprócz Ciebie ile osób reprezentowało nasze województwo w Warszawie?

- Nasze województwo reprezentowało w sumie 28 młodych posłów.

- I jakie są twoje wrażenia po tym co się działo, jaka była dyskusja?

- Obrady były bardzo ciekawe, mocne wypowiedzi, ciekawa dyskusja, bardzo mi się to podobało.

- A czy było coś co Ciebie zaskoczyło?

- Tegoroczne obrady chciała zakłócić młodzież „anty-uchwałowa” z młodzieżówki PO, która chciała wnieść na sale plenarną metalowe gwizdki. Na szczęście Straż Marszałkowska podczas kontroli pirotechnicznej zarekwirowała im te gwizdki.

- No tak, to zaskakujące. Dziękuję Ci za rozmowę i podzieleniem się z nami wrażeń z tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Rozmawiał Adam Reszka

5 komentarzy:
belfer pisze:
23:01 22.06.2017 r.

Powiedział co wiedział....

po dupce ich pisze:
07:30 23.06.2017 r.

Kontroli pirotechnicznej?! Najwidoczniej ekstremalne bojówki PO miały w gwizdkach ukryte materiały wybuchowe - niegrzeczne dzieciaki!!!!

koleżanka pisze:
09:01 25.06.2017 r.

Uczniowie SGJ Jakub Nastaj i Jakub Zielonka też byli Posłami XXIII sesji dzieci i mloszieży. A z nimi nikt nie przeprowadził wywiadu.

admin pisze:
10:06 25.06.2017 r.

Nic nie stało na przeszkodzie, by się z nami skontaktowali, tym bardziej, że zachęcam wszystkich czytelników do współpracy i nadsyłania do nas informacji.

Każdy może być redaktorem naszego portalu lub pomagać w jego tworzeniu

jot pisze:
12:13 26.06.2017 r.

W sumie nic odkrywczego poza tym, że lubi pociągi, to nie powiedział.
A ja wcale nie myślę, że metalowe gwizdki to przejaw jakiegoś ekstremizmu, na który natychmiast musi reagować straż marszałkowska. Lider dorosłej Wolności wcale nie jest mniejszą ekstremą, szczególnie w swoim stosunku do kobiet, mniejszości narodowych i wszelkich odmienności, więc na pewno wzorem tolerancji być nie może.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24