Lębork24

Wiadomości > Sport > Młodzi pomorzanie mistrzami w...

Młodzi pomorzanie mistrzami w siatkówce

wyświetlony 1865 razy
Change text size Save as PDF RSS

Reprezentacja Województwa Pomorskiego w dniach 11-13 maja 2017 r. brała udział w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych – Piłka Siatkowa Juniorów. Rozgrywki prowadzone były w Sulęcinie w Województwie Lubuskim.

Turniej rozpoczął się meczami rozgrywanymi w grupach do dwóch wygranych setów. Pomorskie wg rankingu PZPS trafiło do grupy z Województwami Kujawsko-Pomorskim, Łódzkim i Świętokrzyskim. Pierwszy mecz zakończył się porażką naszego zespołu wynikiem 2:1 dla Kadry Województwa Kujawsko-Pomorskiego po bardzo zaciętej walce. W następnych meczach nasza Kadra Województwa Pomorskiego wygrała z Kadrami Województwa Łódzkiego i Świętokrzyskiego w stosunku 2:0. Pozwoliło to naszej drużynie na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek.

W następnej fazie, aż do finałów, mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów. W fazie meczy krzyżowych pomorskie trafiło na podkarpackie. Mecz pełen emocji i dramaturgii. Po przegranych dwóch setach nasi reprezentanci ruszyli do boju wygrywając dwa następne i nie dali szansy w piątym secie wygrywając do 10 zapewniając sobie awans do półfinału olimpiady.

W meczu półfinałowym Kadra Pomorskiego spotkała się z Kadrą Województwa Małopolskiego. Mecz cały czas był pod kontrolą naszych reprezentantów i zakończył się zwycięstwem Pomorza 3:0. Pomorskie uzyskało historyczny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży gdzie czekał już zespół Województwa Śląskiego – faworyt olimpiady.

Bardzo trudny i wyrównany mecz obfitujący w wspaniałe akcje w obronie i ataku. W zaciętych końcówkach setów lepsi psychicznie i fizycznie po bardzo dobrej grze taktycznej tytuł Mistrza Polski i Mistrza XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Juniorów uzyskała Reprezentacja Województwa Pomorskiego pokonując Kadrę Województwa Śląskiego 3:0.  Przypomnijmy że dotychczas Województwo Pomorskie w kategorii chłopców nie miało jeszcze medalu. Były to czwarte, piąte, szóste miejsca. Historyczny sukces wywalczyła Kadra Województwa Pomorskiego w składzie:

Konrad Bangrowski, Radosław Chabrowski, Mateusz Florczyk, Jakub Kraut, Dawid Pawlun, Mikołaj Bogucki, Bartosz Weber, Mateusz Weiner, Szymon Trojański, Karol Urbanowicz, Seweryn Lipiński, Jakub Tubiak.

Drużynę do złotego medalu poprowadził duet trenerski: Trefla – Adam Miotk i z Lęborka Jarosław Pruski (duet który prowadzi zespól II Ligi Mężczyzn Trefl Lębork)

Najlepsi zawodnicy turnieju:

 • Mikołaj Bogucki (pomorskie) - MVP
 • Dawid Pawlun (pomorskie) - NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY
 • Filip Roque Oliviera (śląskie) - NAJLEPSZY ATAKUJĄCY
 • Maciej Świtalski (kujawsko-pomorskie) - NAJLEPSZY BLOKUJĄCY
 • Jakub Kraut (pomorskie) - NAJLEPSZY BRONIĄCY
 • Jakub Czyżowski (śląskie) - NAJLEPSZY PRZYJMUJĄCY
 • Jakub Czerwiński (kujawsko-pomorskie) - NAJLEPSZY ZAGRYWAJĄCY

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 1. POMORSKIE
 2. ŚLĄSKIE
 3. KUJAWSKO – POMORSKIE
 4. MAŁOPOLSKIE
 5. PODKARPACKIE
 6. ZACHODNIOPOMORSKIE
 7. MAZOWIECKIE
 8. WIELKOPOLSKIE
 9. LUBELSKIE
 10. LUBUSKIE
 11. PODLASKIE
 12. ŁÓDZKIE
 13. DOLNOŚLĄSKIE
 14. OPOLSKIE
 15. ŚWIĘTOKRZYSKIE
 16. WARMIŃSKO – MAZURSKIE

Podobnie jak chłopcy Mistrzostwo Polski, a tym samym Mistrzostwo XXIII Olimpiady Młodzieży wśród dziewcząt wywalczyła Reprezentacja Województwa Pomorskiego, w której składzie znalazła się zawodniczka SPS Lębork – Kasia Paczuła.

 

1 komentarzy:
Wlazło pisze:
12:19 17.05.2017 r.

kolejny wydumany sukces Pana Pruskiego - podobny wkład w sukces reprezentacji województwa pomorskiego ma sprzedawca biletów na dworcu PKP w Lęborku


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24