Lębork24

Wiadomości > Sport > Mateusz Żukowski powołany do...

Mateusz Żukowski powołany do Reprezentacji Polski U-16

wyświetlony 2391 razy
Change text size Save as PDF RSS

Selekcjoner reprezentacji Polski U-16 (rocznik 2001) Bartłomiej Zalewski ogłosił nazwiska zawodników powołanych na towarzyski wyjazdowy dwumecz z Rumunią. Wśród powołanych młodych piłkarzy, którzy 23 i 25 maja o godz. 18 zagrają w Bufei znalazł się Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk). To pierwsze w karierze Mateusza powołanie do Kadry Polski. Trzymamy kciuki za wychowanka Pogoni.

Żukowski występuje w tym sezonie w zespołach Juniorów Starszych i Młodszych Gdańskiej Lechii. Jest to jego drugi sezon w barwach biało-zielonych.

Ten sezon Mateusz zaczął w juniorach młodszych, a po świetnych recenzjach dostał szansę treningów z juniorami starszymi. 22 października 2016 mając dokładnie 14 lat i 11 miesięcy zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów „A" grając 30 minut w wygranym przez Lechię meczu z Górnikiem Zabrze. Tydzień później rozegrał 45 minut także w wygranym spotkaniu w Lubinie z Zagłębiem. Z kolejnych meczach grywał naprzemiennie w Juniorach Młodszych i Starszych. Regularnie występuje także w Kadrze Pomorza. W ostatnim czasie gra na pozycji napastnika.

Urodzony 23 listopada 2001 roku zawodnik to jedyny zawodnik Lechii powołany na mecz z Rumunią. Mocno trzymamy kciuki za młodego zawodnika, który pierwsze, ale też i drugie piłkarskie kroki stawiał w Lęborku pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego. Przez wiele lat uczęszczał do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Mateusz często odwiedza swoich kolegów z Pogoni, bywa też jako widz na naszym stadionie.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24