Lębork24

Wiadomości > Biznes > Invwst in Pomerania na...

Invwst in Pomerania na konferencji Infoshare 2017

wyświetlony 2297 razy
Change text size Save as PDF RSS

Invest in Pomerania będzie promować pomorski rynek nowych technologii podczas infoShare – jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconych nowym technologiom, która odbędzie się w dniach 17–19 maja w gdańskim Amber Expo. W tym roku organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 5000 uczestników, w tym naukowcy, specjaliści z firm międzynarodowych i start-upów.

Stoisko wystawiennicze Invest in Pomerania będzie można odwiedzać zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wydarzeń targowych. Aby jak najlepiej wykorzystać czas i miejsce, będzie ono podzielone na trzy strefy: Technologie i Nauka, Fundusze Europejskie oraz Biznes.

Strefę Technologie i Nauka udostępniono przedstawicielom studenckich kół naukowych działających na pomorskich uczelniach, którzy zaprezentują swoje innowacyjne projekty. Na początek, 17 maja, na stoisku będzie można przetestować symulator lotów skonstruowany przez młodych naukowców z międzywydziałowego koła naukowego SimLE. Drugiego dnia zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy studentów z koła naukowego Kolor, reprezentującego wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym punktem programu będzie innowacyjna aplikacja SLANT, ułatwiająca komunikację pomiędzy osobami niesłyszącymi a słyszącymi. Przez cały czas studenci będą obecni na stoisku, czekając na zainteresowanych ich projektami.

Na każdego uczestnika, który ma ciekawy pomysł, ale nie wie jak go sfinansować, w strefie Fundusze Europejskie będą czekać konsultanci – eksperci w dziedzinie wsparcia unijnego. Zapraszamy 17 i 18 maja w godz. 9:00–15:00.

W strefie Biznes obecni będą przedstawiciele Invest in Pomerania, którzy na co dzień zajmują się obsługą inwestorów. Ich udział w wydarzeniu stworzy możliwość zdobycia informacji na temat aktualnej sytuacji na pomorskim rynku nowych technologii oraz przebiegu procesu inwestycyjnego w regionie.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24