Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wspaniała akcja zainicjowana...

Wspaniała akcja zainicjowana przez Klub Integracji Społecznej przy OPS w Wicku

wyświetlony 2256 razy
Change text size Save as PDF RSS

15. maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Tego dnia pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wicku wraz z wolontariuszką Amelią Klawikowską, uczennicą klasy II Gimnazjum w Wicku, zainaugurowali akcję Niewidzialna Ręka.

Celem tej akcji jest udzielanie wsparcia i pomocy osobom potrzebującym oraz kształtowanie w młodych ludziach postaw prospołecznych, kierując ich energię na bezinteresowne pomaganie innym. Nie chodzi tu o wsparcie finansowe czy rzeczowe, ale przede wszystkim o wsparcie duchowe, w postaci rozmowy, czy pomocy w wykonywaniu uciążliwych czynności.

W ramach tej akcji, ekipa Niewidzialnej Ręki udała się z wizytą do domu Marii i Tadeusza Michalak w Komaszewie. Ta niespodziewana wizyta okazała się być niezwykle miłą niespodzianką dla gospodarzy, którzy umilili czas gościom opowieściami z czasów swojej młodości. Inauguracja się powiodła, Państwo Michalak byli bardzo zadowoleni z wizyty.

Pamiętaj, że Ty też możesz być Niewidzialną Ręką i możesz pomóc każdej osobie, która tego potrzebuje. Być może jest ktoś obok nas komu trzeba pomóc? Pamiętaj, Ty też możesz pomagać.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24