Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > 22 maja protest w sprawie...

22 maja protest w sprawie przyśpieszenia budowy S6

wyświetlony 2705 razy
Change text size Save as PDF RSS

Tak długo wyczekiwana budowa drogi ekspresowej S-6 w województwie pomorskim wciąż odwleka się w czasie. Czy zostanie wybudowana na całej długości? Czy tylko do pewnego odcinka? Jeśli tak, to do którego? A może wcale?

Wskutek rosnącej frustracji społeczności lokalnej narodziła się oddolna inicjatywa zorganizowania protestu, którego wynikiem będzie blokada drogi krajowej nr 6 w czterech różnych miejscach.

22 maja (poniedziałek) między godziną 15:30 a 16:30 krajowa szóstka będzie blokowana przez manifestacje w miejscowościach: Godętowo (gmina Łęczyce), Mosty (gmina Nowa Wieś Lęborska), Lębork oraz Darżyno (gmina Potęgowo).

Protest nie ma charakteru antyrządowego. Mieszkańcy Pomorza Środkowego mają po prostu dość czekania na zaplanowaną od wielu lat inwestycję. Odcinek ten jest już po I etapie przetargu. Żądamy utrzymania ustalonego harmonogramu prac i oddania do użytku drogi na terenie Województwa Pomorskiego do końca 2020 roku!

Szybkie i bezpieczne połączenie drogowe zachodniej części Województwa Pomorskiego z Trójmiastem to warunek jej zrównoważonego rozwoju, to sprawny i przewidywalny w czasie dojazd do pracy, na studia, transport towaru oraz oszczędność czasu, paliwa i pieniędzy.

Droga ekspresowa to droga bezpieczna. Jest szansą na rozwój przedsiębiorczości, atrakcyjne miejsca do inwestycji wzdłuż drogi oraz sprawne połączenie z portami i lotniskiem.

Na Facebooku utworzono wydarzenie: Tak dla S6 ! Wspólny protest 4 gmin: http://web.facebook.com/events/305385009893663/

17 komentarzy:
Stanisław Jurczak pisze:
22:15 15.05.2017 r.

Czemu nie strajkowaliście jak przy korycie byli platfusy ,komuniści tacy jak Klejna i mieliście jeszcze przydu pasów tych z pslu ?

Jakub pisze:
09:47 16.05.2017 r.

Stasiu idź chłopino do lekarza! Masz nieźle wyprany mózg! Wszelkie procedury trwają miesiącami, chociażby wywłaszczenie i odszkodowania ale ty jesteś taki mądry bo pewnie z PIS bądź innych popierdzieleńców! Fajnie wyzywać kogoś od komunistów jak idioto komuny już dawno nie ma! Poczytaj konstytucje aaaaaaa.................... no przecież dla was z PIS to tylko kawałek papieru, którym można podetrzeć tyłek!

Kat pisze:
16:21 16.05.2017 r.

Stasiu, powiedz kochany ile ty masz latek że taki doświadczony jesteś i obeznany w układach. A może sam znasz autopsji te układziki? Komuny nie ma już ponad ćwierć wieku i daj sobie na luz. Wypij melisę i się uspokoisz, mały chory, człowieczku.

kat pisze:
16:26 16.05.2017 r.

Wracając do tematu, Stasiu mały z kompleksami. Nie strajkowaliśmy dla tego że nie było takiej potrzeby. A teraz jest. Zresztą to nie strajk tylko protest. I wiedz mały człowieczku że będzie ich coraz więcej. Nie tylko w takich sprawach. Jak tam melisa? Zaparzona? Smacznego. Śpij dobrze. Pa.

Stasiu pisze:
16:54 16.05.2017 r.

Do Jakuba i kata. hej młodziency nie pamietający Kleiny jako komunisty a ile ten komuch ma lat? wiecej niz pisior Piotrowicz ,który tez był komunistycznym prokuratorem, a czy Ty wiesz o tym ,że burmistrz Lęborka tez był komuchem. wam karły społeczne pozostało banany prostowac ,a nie drogi blokować.

Karol Wojtek pisze:
18:47 16.05.2017 r.

Stanisławie J., tak nadajesz na innych, wyzywasz od komunistów a ty kanalio to kim byłeś? No, powiedz prawdę, kim? No powiedz kto nadawał na kolegów w robocie? No kto?
Króciutka ta pamięć jest, oj króciutka. I wybiorcza.

Stasiu pisze:
19:19 16.05.2017 r.

Karolu Wojtku powiadam Ci nie napinaj sie ,bo ci żyłka pierdzaca pęknie ,histori nie zmienisz i nie wychylaj sie za daleko z robota poniewaz trafiłes jak kula w płot, ja nigdy nie pracowałem z kolegami i nadal nie musze pracować z takim i jak Ty . Obecnie grodze sobie tzw.kopeł dla mięsnych byków i potrzebuje takich dwóch kołków jak Ty ażeby opasac Was drutem kolczastym , gwarantuję Korolu ,że Wojtka będziesz ogladał w odległości nie większej niż 3 mb. Zapraszam do wspólpracy, dodam Ci ,że pamietam czasy jak komuniści zabierali ostatni worek zboża jako kontygent. Komuniści to kwiopijcy, a Ty jestes ich potomkiem?

Karol Wojtek pisze:
14:24 17.05.2017 r.

Stasiu, mileńki. Jaka ta pamięć twa jest wybiórczą.
Kołki to są w płocie. Dzisiaj one są a jutro może ich nie być. A jak zabraknie kołków to i droga na świat otwarta, bo drut kolczasty nie ma na czym wisieć.
Tak więc jako, ponoć, potomek komunisty i do tego krwiopijcy mam we krwi to i owo.
A to ,że nigdy nie pracowałeś z kolegami, to nie znaczy że byłeś ideałem. Jak nie "koledzy" to byli sąsiedzi. Co nie?

Stasiu pisze:
18:08 17.05.2017 r.

Czy ja Ci napisałem ,że byłem czy jestem ideałem? nic z tych rzeczy ,moim zdaniem ta trasa do Gdańska dawno powinna być wykonana i nie powinna lecieć przez zasrasne Kaczkowo tylko powinna miec max 60-65km z Lęborka ot i cała filozofia. Miernoty którzy rzadzili i rządza obecnie nas mieszkanców z Leborka maja po prostu w du ie i ja icxh też.

Karol Wojtek II pisze:
15:15 20.05.2017 r.

Widzisz Stasiu. A przed chwilą wyzywałeś od komuchów, krwiopijców, od karłów. Teraz potulnie spuściłeś uszy po sobie i już nie atakujesz.
Wiesz co Stasiu? Jesteś największa kanalią tego systemu.
Jesteś takim szambem wylanym na pole, gnojowicą.
Osobiście uważam, że największe miernoty to są w obecnym "rządzie" są to takie guwienka, "miny na trawniku po pieskach", zaczynając od uperfumalnego andriuszy poprzez katolicką kępę i broszkę a kończąc na kurduplu jarku.
I to jest najprawdziwsza prawda obecnych czasów.
Ale przyjdzie czas, że sprawiedliwość społeczna ich posadzi w berezie.

POPARANIEC pisze:
20:54 20.05.2017 r.

Dla mnie miernota jest Pan Sławomir 'zegarek' Nowak co przyjął obywatelstwo ukraińskie i sp.. lił za granicę by uniknąć konsekwencji za swoje machloje. Tak samo Sikorski, Tusk i inna banda złodziei co niby nie wiedziała o Amber Gold i Smoleńsku. Nie wspomnę o Pani Kopacz co chciała nam wrzuć uchodźców bo pan Tusk kazał na polecenie Makreli.

Kowal pisze:
11:14 16.05.2017 r.

Mieszkam centralnie przy S6, korków jako takich nie ma... Bynajmniej na odcinku mosty godetowo. Jestem za budową drogi jak najbardziej pomimo iż dom wyburzą... Wszystko było by ok gdybyśmy wiedzieli co i jak czy terminy się zmienią, czy będzie budowa, czy nie bo powiem wprost nie wiem czy inwestować w zakład czy też nie, bo wziąć dotacje z unii to muszę utrzymać firmę przez 5lat i zakupione maszyny nie mogą zmienić adresu... Żałosne. Co mamy robić??? Na to nikt nie zna odpowiedzi.

Jakub pisze:
18:43 17.05.2017 r.

Stasiu tak po ludzku żal mi ciebie, nie będę wdawał się z tobą w dysputy gdyż to po prostu nie ma najmniejszego sensu. Gadać z głupim, który sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona swoim doświadczeniem po co? Dobrego wieczoru i uważaj na tą swoją pierdzącą żyłkę ;)

Stasiu pisze:
12:00 18.05.2017 r.

Ty filozofie za pięć groszy ,głupka to szukaj w swojej rodzinie,a jak nie masz rodziny to spójrz w lustro tam go zabaczysz. Przypominam po raz drugi miernoty społeczne wam pozostało banany prostowac ,a nie drogi blokować. Pisiory powinni pokazac wam jak długo powinniście dojeżdzac do kolebki komunistów i platfusów.

lolo pisze:
00:15 21.05.2017 r.

No i po co protest jak S6 do Lęborka będzie budowana? Znowu wam nie wyszło?

Jony pisze:
16:09 22.05.2017 r.

Piękne miejsce na protest w mostach
Możecie chodzić tylko na zielonym świetle
Buahahaha
Dobrze ze jest policja to będą mandaty za przechodzenie na czerwonym świetle

rudzielec pisze:
08:28 23.05.2017 r.

Stasiu, skad w tobie tyle jadu? to jest szkodliwe dla zdrowia! usmiechnij sie, bedziesz dluzej zyl


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24