Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Niebieski marsz! Światowe Dni...

Niebieski marsz! Światowe Dni Autyzmu w Lęborku. FOTO i WIDEO!

wyświetlony 1727 razy
Change text size Save as PDF RSS

1 kwietnia zorganizowany został "Niebieski marsz" " w ramach Lęborskich obchodów "Światowego Dnia Autyzmu". W Powiecie Lęborskim Dni Autyzmu to wiele różnorodnych wydarzeń, trwających kilka dni. Organizatorem większości z nich jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

W tym roku Marsz dla Autyzmu zebrał rekordową liczbę uczestników. Ponad 200 osób przeszło w niebieskim marszu ulicą Staromiejską na plac Pokoju. Tam po okolicznościowych wystąpieniach organizatorów, władz miejskich i powiatowych. Podopieczna stowarzyszenia wykonała w sposób zachwycający piosenkę.

- To dla nas bardzo ważny dzień – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”. Wspólnie mogliśmy zamanifestować solidarność z osobami ze spektrum autyzmu, zauważyć i docenić rodziny, które borykają się z tym problem. Statystyki pokazuję, że takich osób jest coraz więcej. Średnio u 1 na 100 dzieci diagnozuje się zaburzenia ze spektrum autyzmu. Na naszym terenie w każdym roku przybywa kilka czy kilkanaście takich dzieci. Trzeba im pomagać. Nie zawsze jest to łatwe, a zawsze jest kosztowne.

Finałem niebieskiej manifestacji było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Tacy sami… Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”.

red.

10 komentarzy:
BuBu pisze:
23:45 02.04.2017 r.

Dzięki takim marszom czas zacząć otwarcie, głośno i wyraziście mówić i uświadamiać społeczeństwo, że głównym czynnikiem wywołującym autyzm wśród dzieci są szczepionki.

Anja pisze:
11:45 05.04.2017 r.

Cieszę się że powstają takie inicjatywy jak ta, coś pięknego :) BuBu nie rozumiem jak możesz obwiniać o występowaniu autyzmu w wyniku szczepień. Mnóstwo takich informacji krąży w sieci ale to nie oznacza że trzeba w nie od razu wierzyć. O tym micie piszą na przykład tutaj http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/2-kwietnia-swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu/

Bubs pisze:
09:06 03.04.2017 r.

Eee to prawda? Ja mam trójkę dzieci zaszczepione i mają się dobrze. Gorzej chyba jakby ludzie nie szczepili. Epidemie by były. Jeśli chodzi o akcje w artykule jak najbardziej pochwalam. Fajna sprawa

Roman pisze:
10:49 03.04.2017 r.

Byłem szczepiony na ospę, na którą i tak zachorowałem. To samo było z grypą, różyczką i kokluszem. Więc skoro nie ma 100% zabezpieczenia, po co to stosować ? A ten wysyp epidemii to na jakiej podstawie wysnułeś ?

dORomana pisze:
14:14 03.04.2017 r.

http://img8.dmty.pl//uploads/201409/1410966626_0byxdv_600.jpg

Roman pisze:
14:43 03.04.2017 r.

Fajna grafika. Które farmaceutyczne korpo jest autorem tej propagandy ?

Roman do Bubs pisze:
14:51 03.04.2017 r.

Według Twojej grafiki cytuję "Tiomersal zawierający rtęć nie wchodzi w skład szczepień obowiązkowych". W Polsce WSZYSTKIE szczepienia obowiązkowe takie jak: WZW B, BCG, DTP zawierają tiomersal. Dlaczego ? bo tiomersal jest stosowany jako środek konserwujący dany patogen w szczepionce.

Kuba pisze:
09:30 03.04.2017 r.

Niestety ale firmy farmaceutyczne i koncerny ukrywają prawdę dotyczącą szczepionek. Owszem nie wszystkie są złe i jestem zdania, że szczepić dzieci trzeba jednak zależy czym! Ja swojej córci nie pozwoliłem szczepić szczepionkami skojarzonymi ileś tam w jednym to jest paranoja, może i dziecko popłacze bo jest więcej razy kłute jednak ja też byłem i jestem zdrowy. Sporo czasu spędziłem na czytaniu wielu artykułów dotyczących szczepionek skojarzonych w konsekwencji doszedłem do wniosku, że coś jest na rzeczy. Cały czas koncerny farmaceutyczne na nas eksperymentują. Prawda jest taka, że niektóre dzieci są podatne na niepożądane skutki a innym nic nie będzie.

Roman pisze:
10:51 03.04.2017 r.

Podałeś osobne szczepienia na świnkę, różyczkę, koklusz ? Coraz częściej słychać opinie, że to szczepienie MMR wywołuje autyzm. Czy organizatorzy maja na ten temat jakąś wiedzę ? robią badania, wywiady itp ?

Janina pisze:
14:56 03.04.2017 r.

Ja mam zgoła inne pytanie. Dlaczego w Polsce szczepienia są obowiązkowe, a n[. w Niemczech, Szwecji nie ma obowiązku przymusowego szczepienia. 60% krajów w UE opowiedziało się przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Czy Polska jest w UE ? To jest ta wolność o którą walczyli nasi przodkowie ? Ta wolność to FIKCJA.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24