Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Niebieski marsz! Światowe Dni...

Niebieski marsz! Światowe Dni Autyzmu w Lęborku. FOTO i WIDEO!

wyświetlony 1177 razy
Change text size Save as PDF RSS

1 kwietnia zorganizowany został "Niebieski marsz" " w ramach Lęborskich obchodów "Światowego Dnia Autyzmu". W Powiecie Lęborskim Dni Autyzmu to wiele różnorodnych wydarzeń, trwających kilka dni. Organizatorem większości z nich jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

W tym roku Marsz dla Autyzmu zebrał rekordową liczbę uczestników. Ponad 200 osób przeszło w niebieskim marszu ulicą Staromiejską na plac Pokoju. Tam po okolicznościowych wystąpieniach organizatorów, władz miejskich i powiatowych. Podopieczna stowarzyszenia wykonała w sposób zachwycający piosenkę.

- To dla nas bardzo ważny dzień – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”. Wspólnie mogliśmy zamanifestować solidarność z osobami ze spektrum autyzmu, zauważyć i docenić rodziny, które borykają się z tym problem. Statystyki pokazuję, że takich osób jest coraz więcej. Średnio u 1 na 100 dzieci diagnozuje się zaburzenia ze spektrum autyzmu. Na naszym terenie w każdym roku przybywa kilka czy kilkanaście takich dzieci. Trzeba im pomagać. Nie zawsze jest to łatwe, a zawsze jest kosztowne.

Finałem niebieskiej manifestacji było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Tacy sami… Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”.

red.

10 komentarzy:
BuBu pisze:
23:45 02.04.2017 r.

Dzięki takim marszom czas zacząć otwarcie, głośno i wyraziście mówić i uświadamiać społeczeństwo, że głównym czynnikiem wywołującym autyzm wśród dzieci są szczepionki.

Anja pisze:
11:45 05.04.2017 r.

Cieszę się że powstają takie inicjatywy jak ta, coś pięknego :) BuBu nie rozumiem jak możesz obwiniać o występowaniu autyzmu w wyniku szczepień. Mnóstwo takich informacji krąży w sieci ale to nie oznacza że trzeba w nie od razu wierzyć. O tym micie piszą na przykład tutaj http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/2-kwietnia-swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu/

Bubs pisze:
09:06 03.04.2017 r.

Eee to prawda? Ja mam trójkę dzieci zaszczepione i mają się dobrze. Gorzej chyba jakby ludzie nie szczepili. Epidemie by były. Jeśli chodzi o akcje w artykule jak najbardziej pochwalam. Fajna sprawa

Roman pisze:
10:49 03.04.2017 r.

Byłem szczepiony na ospę, na którą i tak zachorowałem. To samo było z grypą, różyczką i kokluszem. Więc skoro nie ma 100% zabezpieczenia, po co to stosować ? A ten wysyp epidemii to na jakiej podstawie wysnułeś ?

dORomana pisze:
14:14 03.04.2017 r.

http://img8.dmty.pl//uploads/201409/1410966626_0byxdv_600.jpg

Roman pisze:
14:43 03.04.2017 r.

Fajna grafika. Które farmaceutyczne korpo jest autorem tej propagandy ?

Roman do Bubs pisze:
14:51 03.04.2017 r.

Według Twojej grafiki cytuję "Tiomersal zawierający rtęć nie wchodzi w skład szczepień obowiązkowych". W Polsce WSZYSTKIE szczepienia obowiązkowe takie jak: WZW B, BCG, DTP zawierają tiomersal. Dlaczego ? bo tiomersal jest stosowany jako środek konserwujący dany patogen w szczepionce.

Kuba pisze:
09:30 03.04.2017 r.

Niestety ale firmy farmaceutyczne i koncerny ukrywają prawdę dotyczącą szczepionek. Owszem nie wszystkie są złe i jestem zdania, że szczepić dzieci trzeba jednak zależy czym! Ja swojej córci nie pozwoliłem szczepić szczepionkami skojarzonymi ileś tam w jednym to jest paranoja, może i dziecko popłacze bo jest więcej razy kłute jednak ja też byłem i jestem zdrowy. Sporo czasu spędziłem na czytaniu wielu artykułów dotyczących szczepionek skojarzonych w konsekwencji doszedłem do wniosku, że coś jest na rzeczy. Cały czas koncerny farmaceutyczne na nas eksperymentują. Prawda jest taka, że niektóre dzieci są podatne na niepożądane skutki a innym nic nie będzie.

Roman pisze:
10:51 03.04.2017 r.

Podałeś osobne szczepienia na świnkę, różyczkę, koklusz ? Coraz częściej słychać opinie, że to szczepienie MMR wywołuje autyzm. Czy organizatorzy maja na ten temat jakąś wiedzę ? robią badania, wywiady itp ?

Janina pisze:
14:56 03.04.2017 r.

Ja mam zgoła inne pytanie. Dlaczego w Polsce szczepienia są obowiązkowe, a n[. w Niemczech, Szwecji nie ma obowiązku przymusowego szczepienia. 60% krajów w UE opowiedziało się przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Czy Polska jest w UE ? To jest ta wolność o którą walczyli nasi przodkowie ? Ta wolność to FIKCJA.


strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)